n H M*» "|H f Sleutels voor bewoners Oostweide Hilde Belleman exposeert bij de Hema Highlow Rangers overhandigen cheque aan de Vrienden van De Loet Herfstwandeling in Heilooërbos Workshop omgaan met ongewenst gedrag 17 Dick Tromp (midden) reikt de sleutel uit aan de heer en mevrouw Tambach en de zusjes Molenaar. Aangeleverde foto UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 201 KWH HEILOO - Op woensdag 7 november werd er symbolisch een enorme sleutel uitgereikt aan de nieuwe bewoners van Oostweide in Heiloo. Dick Tromp, directeur-bestuur der van Kennemer Wonen, heette de familie Tambach en de zusjes Molenaar van harte welkom. Het was nog even spannend wanneer de nieuwe bewoners hun intrek kon den nemen. In augustus leek het er namelijk op dat de nutsbedrijven niet op tijd klaar zouden zijn, wat een vertraging van maanden zou kunnen betekenen. Uiteindelijk viel het mee en werden deze week alle 36 huurwoningen, waarvan 20 twee kamerappartementen en 16 drie kamerappartementen, opgeleverd. De betaalbare huurappartementen worden bewoond door verschil- HEILOO - Loop eens binnen in de gezellige koffie- en lunch room van de Hema in Heiloo. Er zijn schilderijen te zien van Hilde Belleman-De Coene uit Egmond aan den Hoef. Het Toscaanse landschap is het hoofdthema, een plek waar velen hun zomervakantie doorbrengen. Een klein uitstapje wordt gemaakt naar het strand van Egmond, waar Hilde op zomerse dagen met aquarel vele onwetende modellen op papier vastlegt. Binnen werkt ze met acryl, een schildersmedium dat vrij snel verwerkt en bewerkt kan worden. Ze gebruikt de zomerse taferelen en fotomateriaal als leidraad. Het kleu renspectrum is enorm en van groot belang bij het creëren van de schil derijen. Ze werkt met sprekende, vrolijke tinten. De werken zijn figu ratief en behoeven eigenlijk geen uitleg. U bent van harte welkom om een kijkje te komen nemen bij de Hema in Heiloo, de werken zijn te zien tot eind februari 2019. Meer zien? Kijk eens op www.bellemanhilde.nl. lende types bewoners, van (jonge) starters tot senioren. Betaalbaar en toegankelijk Op het voormalig industrieter rein Oosterzij zijn Bouwbedrijf Henselmans en Aannemingsbedrijf Dekker Bouw en Infra in juni 2017 gestart met de bouw van in totaal 103 woningen. Kennemer Wonen heeft hiervan 36 huurwoningen in haar bezit. Met de toevoeging van deze 36 appartementen wordt voorzien in de behoefte aan sociale woningen in Heiloo, waarbij toegan kelijkheid een belangrijke rol speelt. In het complex is een lift aanwezig, zijn alle vertrekken in de woning zonder traplopen bereikbaar en zijn er geen drempels aanwezig. Tevens zijn de huurwoningen voorzien van zonnepanelen en is er een overdekt binnenterrein voor het parkeren. HEILOO - Dinsdagmiddag 30 oktober kwamen zes Highlow Rangers op motoren naar Woonzorgcentrum De Loet. Alex van der Horst van de Highlow Rangers overhandigde een cheque van 1.000 aan de Stichting Vrienden van De Loet. De Highlow Rangers organiseer den op 23 juni een toertocht voor motorliefhebbers en toerfietsers. De tocht had twee goede doelen. Het eerste goede doel was het Nepal Education Program, waar een cheque van 500 naartoe gaat en het andere goede doel was de Stichting Vrienden van De Loet en Overkerck. In oktober 1999 zijn de Vrienden van De Loet en de Vrienden van Overkerck gefuseerd. Hieruit is een zelfstandige Stichting Vrienden van De Loet en Overkerck ontstaan. Deze stichting tracht samen met medewerkers en vrijwilligers het leefklimaat in de twee verzorgings huizen te bevorderen. Met het geld van de Stichting Vrienden van De Loet en Overkerck wordt in De Loet onder andere de wekelijkse zang middag bekostigd. Ook een deel van de prijzen van de bingo worden hier van betaald. Activiteitenbegeleidster Marjon Seekles: "Voor bewoners is het geweldig om iedere week te kunnen zingen. Vaak gebeurt dit onder begeleiding van een pianist. Iedere laatste dinsdagmiddag van de maand draaien wij plaatjes waar bij de bewoners mee kunnen zingen. Muziek maakt de mensen vrolijk! Ook koop ik van het geld dat wij krijgen lekkere hapjes, bijvoorbeeld slagroomsoesjes voor bij de koffie. Bewoners van de Amberhof maken hier ook gebruik van. In de huiska mer van de dementerenden wordt van het geld ook iets lekkers geser veerd. Juist die kleine extraatjes, het gehele jaar door, zijn belangrijk voor de bewoners. Het schept gezel ligheid." Vorig jaar werden oer-Hollandse themaweken georganiseerd. Voor dit soort evenementen is veel geld nodig. Daarom is de stichting heel blij met de cheque die de Highlow Rangers overhandigden. "Hiermee kunnen weer een hoop leuke acti viteiten worden georganiseerd," aldus voorzitter Henk van der Werf. Penningmeester Jan Bras van de stichting: "We hebben alleen nog meer sponsors nodig om de pot te vergroten. Jaarlijks gaat er tussen de 5.000 en 10.000 naar activitei ten die georganiseerd worden." Mocht u zich willen aanmelden als sponsor of informatie willen dan kunt u contact opnemen met Henk van der Werf, telefoon 072-5335150. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - In november laten de meeste loofbomen hun bladeren vallen. Dat doen ze als voorbe reiding op de winter; een soort winterslaap, zou je kunnen zeg gen. Hoe dat precies zit en hoe dat in z'n werk gaat? Dat wil de IVN-natuurgids u, naast allerlei andere dingen, graag vertellen als u meeloopt met de maandelijkse natuurwandeling in het Heilooërbos op zondagmorgen 18 november. Zoals gewoonlijk is de start om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en de wandeling duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. Opgave vooraf is niet nodig. Zie ook: www.ivn.nl/nkl/. Kleurenpracht in het bos. Foto: Paul ten Have Aangeleverde foto Het werk 'Vanaf duin' van Hilde Belleman. HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt Heiloo en de Vrijwilligersacademie BUCH organiseren een workshop over omgaan met ongewenst gedrag binnen de organisatie. Deze workshop wordt kosteloos aan geboden aan vrijwilligersorga nisaties en verenigingen in de BUCH-gemeenten. Overal waar mensen samen komen ligt het risico van onge wenst gedrag op de loer. Vrijwilligersorganisaties en sport verenigingen vormen daarop jam mer genoeg geen uitzondering. Denk daarbij aan pesten, seksueel grensoverschrijdend gedrag, rod delen, discriminatie of machtsmis bruik. Het is goed wanneer je weet wat je moet doen als zich zoiets voordoet. Tijdens de workshop worden waardevolle handvatten aangereikt. Aan de orde komen risico's, sig naleren, het voorkomen van onge wenst gedrag en wat je kunt doen om goede afspraken hierover te maken binnen de organisatie/ver eniging. Je krijgt informatie over het beleid van de BUCH-gemeenten, de ondersteuningsmogelijkheden via de steunpunten vrijwilligerswerk en het gebruik van de tools 'In veilige handen' en 'Veilig sportklimaat'. De workshop vindt plaats op woensdag 28 november van 19.30 - 21.30 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. De training wordt verzorgd door de Vrijwilligersacademie i.s.m. Loek Stam, projectleider Vrijwilligerspunt West-Friesland. Meer informatie en opgeven via de Vrijwilligersacademie: www.vrijwil- ligersacademiebuch.nl. Voor meer informatie kan ook contact worden opgenomen met Sigrid Wijsman, s.wijsman@ vipheiloo.nl, tel.: 06-48500912. Uitreiking cheque aan de Stichting Vrienden van De Loet. V.l.n.r.: Henk Kaandorp, Barre Dekker, Marcel de Winter, Alex van der Horst, Henk van der Werf, Jan Bras, Ruud Bruin en Mike van Wieringen. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17