DE BOEKEN VAN HISTORISCHE VERENIGING HEILOO Waarom de Historische Vereniging zo'n boeiende en bloeiende vereniging is... RIJKSWEG 127 072 6325962 Stüï i'E.hsn.im; is IIhjoo Onder auspiciën van de vereniging - of in eigen beheer - heeft Historische Vereniging Heiloo de afgelopen jaren bovenstaande boeken uitgegeven. De boeken zijn te bezichtigen (en te koop) in het museum van de vereniging. Wij feliciteren Historische Vereniging Heiloo met de fantastische nieuwe locatie. Wij hopen dat jullie er net zo veel plezier van hebben, als wij van onze nieuwe plek. Historische Vereniging Heiloo - Historisch Museum Heilo Willibrordus Business Center Kennemerstraatweg 464-1.11 1851 NG Heiloo historischeverenigingheiloo@gmail.com 06-51718363 www.hvheiloo.nl o Dat Historische Vereniging Heiloo een bloeiende vereniging is, blijkt wel uit het feit dat afgelopen zomer het 1100e lid werd verwelkomd. Met een grote groep vrijwilligers wordt er enthousiast gewerkt om alle activiteiten van de vereniging te ontwikkelen, te organiseren en uit te voeren. Het museum In het museum vindt u als permanente tentoonstelling de tijdlijn over de geschiedenis van Heiloo. Daarnaast is er twee keer per jaar een nieuwe wisseltentoonstel ling te bewonderen. In het nieuwe onderkomen heeft het museum eveneens een filmzaal waarin regelmatig lezingen en presentaties worden gegeven. Ook is er een uitgebreide bibliotheek waarin veel naslagwerk over de geschiedenis van Heiloo en omstreken te vinden is. Bovendien kan de veelomvattende foto- en film collectie van de vereniging op verzoek worden ingezien. Onder auspiciën van de vereniging - of in eigen beheer - geeft Historische Vereniging Heiloo daarnaast ook zelf historische boeken uit, zoals bij voorbeeld 'Het nieuwe straatnamenboek van Heiloo'. Activiteiten De vereniging organiseert historische themawande lingen met gids. Ook worden er rondleidingen met gids georganiseerd op Huis Nijenburg. Daarnaast werkt de vereniging samen met gemeente Heiloo om de Open Monumentendag tot een succes te maken. Om de geschiedenis van Joodse families in WOII in Heiloo levend te houden, zijn er mede dankzij Historische Vereniging Heiloo 26 Stolpersteine geplaatst in het dorp. Jaarlijks worden er, onder begeleiding van een gids, fietstochten langs de Stolpersteine georganiseerd. Publiciteit Op de website www.hvheiloo.nl wordt het nieuws ac curaat bijgehouden en vindt u alle informatie over de vereniging. Tweemaal per jaar verschijnt bovendien de 'Heylooer Cronyck', het historisch blad van de vereniging. Mocht u ook bij deze actieve en interessante vereniging willen horen, dan bent u uiteraard van harte welkom. Bezoek het museum op Landgoed Willibrordus. De openingstijden zijn: dinsdag 19.00 - 21.00, zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur. De toegang is gratis en de koffie/thee staat klaar. keer op keer kringloop voor het goede doel Tussen Limmen en Heiloo stichtingxopx.wordpress.com NIEUWE OPENINGSTIJDEN: Dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00-15.00 uur Wat je er vandaag niet vindt, vind je er morgen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 28