Een avondvullende ontmoeting met Onno Blom Lazy Sunday Tapas Jeroen van Merwijk in De Beun 9 Heiloo on Ice Sfeervolle kerstmarkt en schaatsbaan bij Winkelcentrum 't Loo met La Lunfardita - Tango Manouche Opbrengst collecte Brandwonden Stichting UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 201 HEILOO - De Literaire Salon presenteert een avondvullende ontmoeting met Onno Blom, de gelauwerde biograaf van Jan Wolkers. Met zijn fantastische en bekroonde biografie Het Litteken van de Dood neemt hij ons mee door leven en wer ken van deze wereldberoemde schrijver. Tijdens deze avond wordt de verfilming van Wolkers meest beroemde roman getoond, Turks Fruit. Jan Wolkers' kunstenaarschap ontstond in Oegstgeest uit een rebelse opstand tegen de God van zijn gereformeerde vader, hij bloei de op in Amsterdam en vond harmo nie op Texel. Zijn romans werden verguisd, bejubeld en bekroond. Wereldwijd werden honderdduizen den exemplaren verkocht van Kort Amerikaans, Een Roos van Vlees en Turks Fruit. Wolkers werd opgeleid als beeldhouwer. Zoals hij beeld houwde met woorden, zo schreef hij met verf. Wolkers' autobiografische roman Turks Fruit verscheen in 1969 en zette de brave samenleving op zijn kop. Jan Wolkers beschrijft in Turks Fruit de heftige liefde van een beeld houwer voor een jonge liftster. De roman is Wolkers' meest gelezen en meest vertaalde boek en werd in 1972 verfilmd door Paul Verhoeven, met Monique van der Ven en Rutger Hauer in de hoofdrollen. De roman beleefde tientallen herdrukken en geldt thans als een klassiek mees terwerk dat het veranderende tijdsbeeld van sociale dwang naar persoonlijke vrijheid markeerde. De film heeft maandenlang de hit- lijsten aangevoerd en alleen al in Nederland 3,5 miljoen mensen naar de bioscopen gelokt. Meer dan tien jaar lang werkte Onno Blom aan Wolkers' biografie Het Litteken van de Dood. Op basis van een schat aan materiaal schetst hij een rebels, obsessief en zinnelijk leven in de greep van liefde en dood. Wolkers had onstuimige relaties met vrouwen en meisjes. Deze verrukke lijk leesbare biografie is het resul taat van tien jaar werk, toegang tot het onthullende en omvangrijke per soonlijke archief van Jan Wolkers (1925-2007) en vele interviews. Op 19 oktober 2017, de tiende sterfdag van Jan Wolkers, verscheen deze indrukwekkende biografie over de beeldhouwer-schilder-schrijver, die het rebelse leven van een van de meest gehate en geliefde kunste naars van Nederland beschrijft. Op 18 september 2018 wint Onno Blom met zijn biografie de Nederlandse Biografieprijs 2018. 'Jan Wolkers door de ogen van zijn biograaf Onno Blom', woens dag 28 november om 20.00 uur in de Cultuurkoepel Heiloo. De Literaire Salon is een samenwer king tussen Cultuurkoepel Heiloo, Eerste Bergensche Boekhandel, Bibliotheek Heiloo, Bibliotheek Kennemerwaard en Muziekschool Heiloo. Kaarten a 15,- via www. cultuurkoepelheiloo.nl of bij de Verhalenkamer op Landgoed Willibrordus. Voor nadere info kunt u bellen met Joep van Dijk, lid van het bestuur Vrienden Cultuurkoepel Heiloo. Telefoon: 06 - 51578319. E-mail: joepvandijk@gmail.com. HEILOO - Zondag 9 december word je in de Cultuurkoepel getrakteerd op Lazy Sunday Tapas met La Lunfardita - Tango Manouche. tapas verzorgd door Keuken met Karakter. Een mooi cadeau uit Spanje! Zondag 9 december aanstaande in de Cultuurkoepel Heiloo. Aanvang: 13.00 uur. Entree: 42,50. www. cultuurkoepelheiloo.nl. Onno Blom, de gelauwerde biograaf van Jan Wolkers. Foto: Stephan Vanfleteren HEILOO - De totale opbrengst van de collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting, die werd gehouden van 7 t/m 13 oktober 2018 in Heiloo, heeft het mooie bedrag van 6823,50 opgeleverd. Het motto was dit jaar: 'Weet jij wat je moet doen bij brandwonden?' Bij deze wil de Brandwonden Stichting alle collectanten en gulle gevers hartelijk bedan ken voor hun inzet en de stichting hoopt ook in 2019 weer op u te mogen rekenen. Helaas zijn zij nog steeds op zoek naar nieuwe collectanten en mensen die de regie willen nemen om alles in een van de 10 wijken te regelen, zodat alles op een prettige manier verloopt. Mocht u volgend jaar ook willen collecteren, bel dan 072-5338645, mail naar martin.j.g@kpnplanet.nl of meld u aan op www.brandwondenstichting.nl. La Lunfardita is een origineel Spaans gezelschap met een bij zondere crossover van tango en manouche (gipsyjazz). Deze twee muziekstijlen vullen elkaar aan, als een tangodanskoppel. Carolina Eva Dubois uit Madrid vuurt met haar zang de gipsygitarist Simon 'Gumbo' Cuenca aan en brengt u direct in de sfeer van de danslokalen in Madrid. Jesus Penarando begeleidt op accordeon en zwiert als het ware rond de sturende contrabas van Alejandro Ollero Temprano. De vier muzikanten nemen het publiek mee van de cafés van Buenos Aires naar de kroegen in Parijs, van de theaters van Madrid naar de Cultuurkoepel in Heiloo met bijpassende Spaanse HEILOO - Met Jeroen van Merwijk heeft De Beun op 16 november een bijzondere caba retier op de planken staan. 'Zijn genie gloeit fel in zijn liedjes. Fijnzinnige ironie. Compromislozer dan ooit.' Als commentatoren zo oordelen zit het goed met Jeroen van Merwijk. Van Merwijk krijgt minder publi citaire aandacht dan de groten van het Nederlandse cabaret. Dat is jammer, want onterecht. Hij (61) is misschien wat bescheiden, hij heeft wel een imposante staat van dienst opgebouwd met succesvolle theater- en tv-optredens met daar bij kwalitatief hoogstaande liedjes, gewonnen prijzen en gewaardeerd co-schrijverschap voor collega's van liedteksten en van voorstellingen. komt zijn alter ego ten tonele. Een treiterige transgender kat die de soms toch al niet malse uitlatingen van de kunstenaar nog eens dun netjes overdoet en de Nederlandse samenleving van kritiek voorziet. De ironie druipt ervan af. Van Merwijk zegt over zichzelf: "In het echt ben ik leuker." In de voorstelling 'Lucky' hangt Van Merwijk eerst de uitgebluste kunstenaar uit. In het tweede deel HEILOO - Het einde van het jaar wordt extra sfeervol bij winkelcentrum 't Loo. Vanaf donderdag 20 december wordt het Loo-plein tussen Blokker en Hema afgesloten voor verkeer en wordt er een schaatsbaan opgebouwd. Horeca-ondernemers uit Heiloo slaan de handen ineen en rondom de schaatsbaan ontstaat 'koek-en-zopie Heiloo'. Oostenrijkse gezelligheid met houten chalets en een warm buitenterras, glühwein en diverse kerstkoren. En niet te vergeten een grote kerstmarkt. In de krant van woensdag 21 november leest u meer over dit gezellige winterse evenement. Aangeleverde foto La Lunfardita is een Spaans gezelschap met een crossover van tango en manouche. Aangeleverde foto Jeroen van Merwijk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9