Fernando Lameirinhas in Witte Kerk Heiloo Verkiezing Ondernemingsprijs in volle gang Nieuwe tentoonstelling in de Trog 15 UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 201 Het felbegeerde beeldje... Foto: Iwan Bronkhorst HEILOO - Ondernemend Heiloo, de actieve ondernemersvereni ging in ons dorp, zal in decem ber weer de winnaars van de Ondernemingsverkiezing bekendmaken. Deze verkiezing, met maar liefst vier verschil lende prijzen voor ondernemin gen, heeft dit jaar als thema 'Verbindend'. Welke onderneming in Heiloo is een échte verbinder? Denk aan met elkaar samenwerken, maar ook aan een innovatieve manier van werken. Alle inwoners van Heiloo mogen ook kenbaar maken wie er genomi neerd wordt. Heel Heiloo stemt mee! De Publieksprijs is een erken ning voor een onderneming binnen Heiloo die de meeste, unieke en gemotiveerde voorkeursstemmen heeft gekregen. Iedere Heilooër mag zijn of haar voorkeursstem uitbrengen op de favoriete onder neming. Heiloo telt veel onderne mingen en met deze verkiezing van Ondernemend Heiloo (OHO) wor den ondernemers in onze gemeente op een positieve manier extra onder de aandacht gebracht. Zo weten andere ondernemers en bewoners welke ondernemers wat doen en waarvoor ze bij wie terecht kunnen. Via de stemcomputer www. ondernemendheiloo.nl/stem kun je een voorkeurstem uitbrengen voor de Publieksprijs. Stem op je favoriete Heilooër onderneming en maak kans op een van de drie prij zenpakketten t.w.v. 150 samenge steld door Herberg Jan, Brasserie in 't Groen, Bijwaard Kappers, Fotostudio IwanBronkhorst.nl, Henk Liefting BV, Kaptein Kaas, ALiDA, APK Service en LOOkX. Op 19 november maakte OHO een tussenstand bekend. Staat je favo riet er nog niet tussen - of juist wel en wil je die onderneming graag op nummer 1 zien - stem dan vooral! De voorlopige top 10 ziet er als volgt uit: RUW072 The Best of Me - Fotografie Pauze Mediation Di Fiorentina APK Service Heiloo TomTrade Bolten Verf en Wand Cultuurkoepel Heiloo Aalsmeerse Plantenhal Trends Givings Nog drie prijzen Naast de Publieksprijs, waar dus iedereen op mag stem men, zijn er nog drie prij zen: de Ondernemingsprijs, de Ondernemersprijs voor zzp'ers en de Rabobank In De Kijkerprijs. Om kans te maken op deze prijs, krijgt de jury gemotiveerde aanbevelingen binnen om te beoordelen. Hieruit worden, na een presentatie en toetsing, de winnaars op zaterdag 15 december in de Cultuurkoepel bekendgemaakt. Tekst: Marije Smit HEILOO - De Portugese zan ger en gitarist Fernando Lameirinhas geeft op woens dagavond 28 november het eerste concert in de nieuwe serie 'Kaarslichtconcerten' van Kunstgetij in de Witte Kerk in Heiloo. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Lameirinhas, begenadigd compo nist en tekstschrijver, en als mee slepend zanger en gitarist een van de iconen van de wereldmuziek in Nederland, is in 1944 geboren in Porto, Portugal. Vanaf Lagrimas E Risos (1993) was Lameirinhas' stijl uitgekristalliseerd: een eigen kijk op de fado, vermengd met samba, chorinho, Kaapverdiaanse morna, jazz en pop, hartstochtelijk, melan- choliek en swingend. De saudade, het heimwee, is nooit ver weg, maar uiteindelijk is je huis in je hart. Lameirinhas werkt geregeld samen met musici uit andere genres, zoals Raymond van het Groenewoud, Frank Boeijen, Hennie Vrienten, Bl0f en Paul de Leeuw. Het volgende Kaarslichtconcert is 12 december met 'Geen Haast' - zangeres Dominique Engers en ensemble met 'Warme liedjes voor koude dagen'. Kaarten (a 12,50) en/of reserveren: kaartver- koop@kunstgetij.nl of 06-50 58 43 08. Kaarten ook aan de zaal zolang de voorraad strekt en bij boekhandel Bruna in Heiloo. Info op www.kunstgetij.nl en www. wittekerk-heiloo.nl. HEILOO - Vanaf 22 novem ber 2018 tot en met 25 febru ari 2019 wordt door Galerie de Buitenkans in de Trog in Heiloo een expositie georganiseerd met werk van Nel Huurman, Dennis Glorie en Mariejosé Jansen. Dennis Glorie Dennis (1972) groeit op in een kunstzinnige omgeving. Hij tekent en schildert alles wat hij ziet. Zo start hij, na ontwerpen bij ID&T, al in een vroeg stadium zijn eigen bedrijf, genaamd DGID. Dennis zet zijn eigen schilderstijl vastberaden voort. Hij werkt vaak vanuit een die pere gedachte in felle kleuren met acrylverftechniek. De stijl wordt uitgevoerd in harde contrasten, vaak ook met een complementaire kleurkeuze, altijd met een strakke zwarte outline. Kunstenaars zoals Picasso en Keith Haring stimuleren zijn passie. Zo ontstaat het begin en vervolgt Dennis zijn eigen ontwik- kelde stijl in een enorme drang te blijven creëren. Zijn schilderwerken zijn vaak vrolijk en altijd krachtig. Zie ook www.dennisglorie.nl. Mariejosé Jansen De prachtige kleuren van het gemalen glas, dat door verhit ting hecht aan koper, goud of zil ver is voor Mariejosé Jansen-van Eerdewijk (1950) uit Akersloot 15 jaar geleden de aanleiding geweest om een cursus emailleren te gaan volgen. Uiteindelijk heeft zij zich toegelegd op het maken van siera- Een werk van Mariejosé Jansen. Aangeleverde foto den en gebruiksvoorwerpen. Omdat emailleren vooral bestaat uit blijven oefenen en leren, is zij lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Emailleurs. Dit is de uitdagende kant van emailleren, want Mariejosé is nooit uitgeleerd. Zij heeft een ate lier in het WBC in Heiloo waar zij workshops geeft en waar gewerkt wordt aan speciale opdrachten. Ook bestaat de mogelijkheid kleine repa raties uit te laten voeren van kapot te sieraden. Nel Huurman Nel (1945) beoefent een varië teit aan technieken, zoals olieverf, gouache, acryl, pastel en gemeng de technieken. Dezelfde behoefte aan verscheidenheid zet zich voort in de vormen die zij hanteert. Zij werkt met evenveel plezier realis tisch, figuratief of abstract. Telkens weer de uitdaging aangaan om de juiste techniek en vorm te vinden is voor haar een bron van inspiratie. Portrettekenen en schilderen op het atelier alsook schilderen in de natuur doet zij het liefst. In opdracht schildert Nel portretten. Incidenteel maakt zij muurschilderingen in opdracht. Nel begeleidt schilders groepen en geeft workshops. In de zomermaanden organiseert zij bui- tenschilderdagen en werkweken. Zij exposeert regelmatig en is al 41 jaar lid van De Zondagsschilders, Centrum voor Beeldende Kunst. De expositie is van 22 november 2018 tot en met 25 februari 2019 te bezichtigen in de Trog aan de De Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-bui- tenkans.org. Fernado Lameirinhas Aangeleverde foto Een werk van Dennis Glorie Aangeleverde foto Een werk van Nel Huurman. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15