Sinterklaas komt naar Egmond-Binnen Algemene ledenvergade ring Dorpsraad Egmond aan den Hoef Nieuwe bedden voor Hospice Midden-Kennemerland 100-jarig jubileum Alkmaarse Kamermuziek regio 21 Verhalenbundel Cees Winter uitgereikt door burgemeester Castricum 'Je bent Limmer als...' Zondag 25 november 21 NOVEMBER 2018 LIMMEN - Burgemeester Toon Mans heeft donderdagavond 15 november de nietsvermoedende Cees Winter verrast met het eerste exemplaar van zijn boek 'Je bent Limmer als...'. Cees was in de veron derstelling dat hij maandag 19 november het boek in handen zou krijgen maar dat pakte anders uit. Tijdens de bourgondische avond van de Limmer Ondernemers Vereniging schoof plots de burgerva der aan. Nadat Cees een paar hilarische verhaaltjes had voorgelezen voor een volle zaal gaf de voor zitter van de LOV, Cees Smit, het woord aan Toon Mans en die riep Cees naar voren. Lovende woor den werden gesproken en Cees straalde van oor tot oor met in z'n handen zijn boek 'Je bent Limmer als...'. Het boek is verkrijgbaar bij dorpswinkel Stuifbergen aan de Kerkweg in Limmen of online te bestellen op www.studiowelgraven.nl. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Voor alle kinderen in Egmond-Binnen is er goed nieuws te melden. Op zondag 25 november komt Sinterklaas met 8 Pieten naar hun dorp. Zoals ieder jaar willen zij weer starten met een optocht door het dorp, vanaf de Vennewatersweg bij de ingang van de Abdij. Het fanfarekorps Eensgezindheid zal de optocht begeleiden. Alleen als het weer het niet toelaat komt de intocht te vervallen en gaat de Sint direct door naar De Schulp. Hou allemaal Facebook in de gaten, want als de optocht niet doorgaat wordt dit hier bekendgemaakt. Het moet weer een gezellig samenzijn worden. Vanaf 11.00 uur wordt er een wandeling door de straten gemaakt van ongeveer een half uur. De drumband, die alleen voor speciale gelegenhe den bij elkaar komt, gaat voorop. Afwisselend spelen zij en het fan fareorkest diverse sinterklaaslied jes die iedereen wel zal herken nen. Rond 11.30 uur hopen we bij Dorpshuis De Schulp aan te komen. De zaal is weer gezellig versierd. Speciaal dit jaar is een groot span doek gekocht om de zaal op te fleuren. Ook zal er vrolijke muziek klinken. Tijdens een programma van zo'n drie kwartier kunnen de kinderen Sinterklaas en zijn Pieten ontmoeten. Uiteraard is er een moment om met Sinterklaas op de foto te gaan. Het belooft weer een mooie dag te worden, dus kom allemaal. De zaal is groot genoeg, dus wandelwa gens en rollators van opa's of oma's kunnen er ook in. Na afloop wordt iedereen getrakteerd op iets lekkers buiten de moppen om, die de Pieten natuurlijk ook uitdelen. De onder nemersvereniging Jong Egmond- Binnen wenst iedereen fijne decem berdagen toe. De speciale bedden worden bezorgd Aangeleverde foto Na de optocht gaat Sint naar De Schulp waar het feest verder wordt gevierd. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - De dorpsraad van Egmond aan den Hoef houdt op woensdag 28 november zijn algemene ledenvergadering in Dorpshuis Hanswijk. Iedere inwoner van Egmond aan den Hoef is automatisch lid van de dorpsraad en heeft in de verga dering stemrecht. Voor de pauze wordt er o.a. verslag gedaan van hetgeen er door het bestuur in het afgelopen jaar gedaan is en het daarmee samenhangende finan cieel verslag. Als laatste punt van de agenda zal het huidige bestuur aftreden. Wanneer er voldoende kandidaten zijn kan de vergade ring tot benoeming van nieuwe bestuursleden overgaan en kan de dorpsraad voortbestaan. Na de pauze zal Martijn Mulder van Historisch Egmond een foto presentatie houden van beelden van Egmond aan den Hoef uit de 60'er, 70'er en 80'er jaren. De agenda van de vergadering en alle relevante stukken zijn te vinden op de website van de dorpsraad: dorpsraadegmondaandenhoef. jouwweb.nl. De speciale vergade ring van de dorpsraad begint om 19.30 uur; inloop met koffie/thee vanaf 19.15 uur. REGIO - Woensdag 14 november zijn er vier volledig elektrische bedden geleverd bij Stichting Hospice Groep Midden- Kennemerland. Het geld voor de bedden is via Stichting Roparun geregeld, na een tip van team 130 Keep on Running om financiële ondersteuning aan te vragen bij Roparun. Het sportieve team met toppers uit o.a. Castricum, Limmen, Heiloo, Uitgeest en Heerhugowaard volbracht in mei dé estafetteloop van meer dan 500 kilo meter, van Parijs naar Rotterdam. Doneren Team Smit Partners Keep on Running heeft zich ingezet om een groot bedrag van 36.000 te kunnen doneren voor het goede doel: samen voor ondersteunende zorg voor mensen met kanker. Het geld voor Stichting Roparun wordt toegekend aan instellingen, goede doelen of projecten die een bijdrage leveren aan het motto van Roparun: "Leven toevoegen aan de dagen, waar vaak geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven". Het mag duidelijk zijn dat Hospice Groep Midden-Kennemerland, ook bekend als 'Bijna Thuis Huis', in aanmerking komt voor steun. In de karakteristieke villa in Beverwijk zijn vier kamers ingericht voor mensen die terminaal ziek zijn. De aanvraag voor vier speciale en elek trische bedden werd toegekend en twee teamleden van team 130 Keep on Running mochten er woens dag bij zijn toen de bedden werden afgeleverd. Onder de indruk van de mooie Hospice vertelden zij: "Je beseft des te meer hoe belangrijk het is dat palliatieve zorg financieel ondersteund kan worden. En ook hoe dankbaar een stichting en de mensen die zorg nodig hebben zijn. Wij wisten al waarvoor wij ons zo hebben ingezet om geld in te zame len, maar het blijft van groot belang dat er geld naar de goede doelen gaat." Hanneke Bourgui, bestuurslid van de Stichting Hospice Groep Midden- Kennemerland, vult aan: "We zijn superblij met onze speciale bedden en het is prachtig dat team 130 via Stichting Roparun dit mogelijk heeft gemaakt. Fijn dat zij ook nog andere goede doelen met het enorme spon sorbedrag kunnen steunen." Tekst: Marije Smit

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17