Eerste hulp op Het Kleurenorkest Lezing door Rutger Geerling Geven loont! 'BNI Alkmaar luncht' officieel gelanceerd in de Ondernemerstuin Sinterklaas in Egmond aan den Hoef REGIO 19 UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 201 De leerlingen zijn maar wat trots op hun EHBO-diploma. Aangeleverde foto LIMMEN - Afgelopen week zijn de kinderen van groep 8 van basisschool Het Kleurenorkest druk bezig geweest op school. Ze kregen onder leiding van zeer enthousiaste vrijwilligers van de EHBO-vereniging Castricum een EHBO-cursus. Dat betekende het volgen van intensieve praktijklessen over allerlei onderwerpen. De kinderen kregen les over het verbinden van verschillende soorten wonden, ver slikken, en het aanleggen van een drukverband. Maar ook de stabiele zijligging, het draaien van buik naar rug, en zelfs reanimatie kwamen aan de orde. Op een van de ochtenden werd er gewerkt met een lotusslachtoffer. Dat was helemaal indrukwekkend; er moesten prachtig gemaakte nep- wonden verzorgd worden. Ook de kinderen van groep 7 werden inge zet als slachtoffer. Er waren ver schillende situaties bedacht waarbij de kinderen van groep 8 moesten laten zien hoe ze dan zouden han delen. Op de laatste middag was het examen, en ook nu waren kinderen van groep 7 slachtoffer. De leerlin gen kregen een theoriedeel en een praktijkexamen. Uiteindelijk bleken gelukkig alle leerlingen geslaagd! Ze ontvingen een diploma, waarmee ze ook daadwerkelijk anderen eerste hulp kunnen verlenen! LIMMEN - Rutger is EDM- fotograaf, waarbij EDM staat voor Electronic Dance Music. Rutger fotografeert al meer dan 20 jaar de dancescene. Behalve op verschillende grote Nederlandse festivals, is hij ook te vinden op internatio nale festivals zoals Ultra Music en Tomorrowland. Rutger voelt de sfeer, het publiek, de dj's en de show heel goed aan. Fotograferen vanaf hoge torens en vanuit de helikopter, Rutger krijgt het voor elkaar! Van 20 jaar foto's is ook nog eens een prachtig fotoboek uitgegeven: This Is My Church, 2,5 kg vol met prachtige foto's en commentaren. Voor dit boek heeft Rutger de Dutch Pop Media Award ontvangen, een journalistieke onderscheiding voor zijn exceptioneel goede dancefoto- grafie. Zijn prachtige foto's zijn te zien op www.rudgr.com. Heel soms is er nog tijd voor een lezing, zoals binnenkort in Limmen: het verhaal van een skateboarder die foto's ging maken en uitgroeide tot een top festivalfotograaf die over de hele wereld reist. Hoe dat is gelo pen zal hij deze avond vertellen, en uiteraard zijn er prachtige verhalen bij de foto's. Zaterdagmiddag en tijdens de lezing is er ook een expositie van festival- en concertfoto's voor Festival3D. Deze zijn in 2D en met enkele 3D-beeldschermen en 3D-kijkers te bekijken. Kaarten kosten 7,50 euro in de voorverkoop en 8 euro aan de deur. 24 november 2018, aanvang 20.00 uur in Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De organisatie is in han den van Festival3D. Info en kaarten: rene@festival3d.nl. Website Rutger: www.rudgr.com. Rutger Geerling. Aangeleverde foto REGIO - Maandag 29 okto ber werd BNI Alkmaar Luncht gelanceerd, een nieuw BNI- chapter waar ook ondernemers uit Heiloo en Limmen bij zijn aangesloten. Zo ook Brigitte Pasma van administratiekan toor 'Je Bedrijf op Orde' en Alexandra Leevendig van Puur Geluk Catering uit Heiloo. Het chapter onderscheidt zich van andere chapters omdat ze bij eenkomen tijdens een lunch en niet tijdens het ontbijt, zoals de overige chapters. Liesbeth van Zelst, reisadviseur in Limmen, mag net als de andere deel nemers 'pitchen'. In een pitch vertel je in het kort wie je bent, wat je doet en je mag een zoekvraag stellen. Liesbeth blijkt een getrainde pitcher en is op zoek naar mensen die op vakantie gaan. Ze werkt haar praatje netjes binnen één minuut af, de pen ningmeester houdt een klok vast die aftelt van 60 seconden naar 0. Ninco van Sligtenhorst, HappiYess-coach uit Limmen, start met de vraag: "Stel je ligt op je sterfbed, waar heb je dan spijt van?" De zaal van zo'n vijftig deelnemers, die in vergader opstelling lunchen, valt even stil. "Heftig zeg," hoor ik mijn buurman zeggen. Daarna volgt een vrolij kere pitch over wijn van Margret Weijers van Smaakvermaak, ook uit Limmen. Zij mag later ook nog iets vertellen over de cursussen die BNI verzorgt voor leden. Degene die het beste pitcht verdient De Gouden Duim, als de winnaar bekendge maakt wordt krijgt de gelukkige een groot applaus. Wat is een BNI-chapter? BNI staat voor Business Netwerk International (BNI) en is een com merciële en professionele netwerk organisatie die uitgaat van efficiënte mond-tot-mondreclame omdat dit de meeste opdrachten oplevert tegen de laagste kosten. Lokale zakenmensen verenigen zich in een BNI-chapter en komen wekelijks op een vast tijdstip bijeen om elkaar zo goed mogelijk te leren kennen om elkaar gericht te kunnen aan bevelen. De filosofie en werkwijze van BNI sluiten hier perfect op aan. EGMOND AAN DEN HOEF - Ook dit jaar zal de Sint samen met zijn Pieten weer zijn fees telijke intocht in Egmond aan den Hoef maken en wel op zondagmiddag 25 november. Natuurlijk begeleidt de fanfare van Lamoraal hen weer bij de optocht. feestprogramma met Sint en zijn Pieten. Dit programma is speciaal bedoeld voor alle jonge kinderen t/m groep 5 in Egmond aan den Hoef. De Sint hoopt dat alle kinde ren kunnen komen en dat ze alvast veel oefenen met het zingen. In de zaal is beperkt zitplaats voor bege leidende ouders. Verder mogen, i.v.m. de veiligheid, kinderwagens of buggy's niet in de zaal. U kunt deze in een aparte zaal van het Dorpshuis stallen. Bij slecht weer vervalt de optocht. Het feestprogramma in het Dorpshuis gaat onafhankelijk van de weersomstandigheden altijd door. De zaal is kort voor 15.00 uur open. "Door het wekelijks samenkomen wordt het netwerk van één onder nemer uitgebreid met het netwerk van alle andere BNI-leden," aldus de voorzitter. Filosofie van BNI Onder het motto 'Geven loont!' bekijken de BNI-leden hoe ze elkaar aan nieuwe opdrachten kunnen helpen. Elk chapter laat slechts één vertegenwoordiger van een bepaalde beroepscategorie toe om dilemma's en concurrentie uit te schakelen. Een van de succesfac toren is het onderlinge vertrouwen tussen de BNI-leden omdat nieuwe leden geïntroduceerd moeten wor den door bestaande leden. Het nieuwe BNI-chapter luncht iedere maandag van 11.30 uur tot 13.30 uur in de Ondernemerstuin aan de Berenkoog in Alkmaar. Er wordt tijdens de lunch een strak programma afgewerkt, geen moment wordt onbenut gelaten om te netwerken. Tijdens de bin nenkomst begint het al: "Hé Marco, dank je wel voor het aanbevelen bij Joost, we gaan samenwerken," schouderklopjes en warme hand drukken worden uitgewisseld. Om 12.00 uur gaat iedereen aan tafel. De meeste ondernemers hebben een gast meegebracht, dus met 25 leden en 25 gasten zit je al op 50 deelne mers. Er wordt gepitcht en daarna worden de 'aanbevelingsbriefjes' opgehaald. Een makelaar heeft een momentje gevraagd om de nota ris waar hij veel mee samenwerkt in het zonnetje te zetten. Hij loopt naar haar toe en vertelt aan de toe hoorders hoe goed zij is. Er volgt als dank een dikke knuffel. Bedrijfsfotograaf Marco van Ammers heeft in de afgelopen maanden het nieuwe BNI-chapter helpen opstarten, hij heeft al 4,5 jaar ervaring met de werkwijze van BNI. "Het is zeker niet zonde van je tijd, je moet de lunches zien als een onderdeel van je bedrijf, beschouw de overige leden als jouw persoon lijke verkoopteam," vertelt hij. Daarbij ziet Marco het pitchen als een stukje persoonlijke ontwikke ling: "Om een pitch voor te berei den moet je goed nadenken over je bedrijf: welke kant wil je nu eigen lijk op, wat is de essentie van mijn bedrijf en wie is nu precies mijn doelgroep?" Als u een lunch wilt bijwonen of meer informatie wenst over het BNI-chapter kunt u regio directeur Noord-Holland Noord Jan Zoethout benaderen: jzoethout@ bni-nhn.nl. Tekst: Margreeth Anema De voorzitter leidt de lunch en houdt zich strak aan het program ma. Foto: Marco van Ammers (Marco van Ammers fotografie) Route optocht De intocht begint om 14.15 uur bij het Dorpshuis en gaat dan via de Julianaweg, de Schoolstraat en de Slotweg. Daarna linksaf over de Herenweg naar de Mosselaan en rechtsaf via de Bisschopskroft. Dan gaat de optocht terug via de Mosselaan, de Dorpskroft en de Herenweg naar de Julianaweg. Ongeveer rond kwart voor drie zal de Sint weer bij het Dorpshuis op Hanswijk aankomen. De Sint heeft gevraagd of de kinderen langs de route op die dag hun vlag willen uit hangen, want dat vindt hij zo'n fees telijk gezicht. Feest in het Dorpshuis Aansluitend is er van drie uur tot vier uur in Dorpshuis Hanswijk een Sint en zijn Pieten hebben al zin in de feestelijke intocht. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19