Dak afgebrande Corneliuskerk Limmen dicht: "Laat de witte Kerst maar komen' Monniken ruimen abdijbibliotheek op Lezing in Abdijwinkel Klaverjasdrive Akersloot 100-jarig jubileum Alkmaarse Kamermuziek 21 OPINIE? Bezorger Oude Werf gezocht voor Uitkijkpost! Leeftijd: geen voorkeur Info/verdiensten: janneke@uitkijkpost.nl of 072 - 533 0175 Homeopathie - heel de mens in balans OVER HINDER DOOR VLIEGVERKEER? WAT VIND JIJ VAN ONZE BERICHTGEVING UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 201 Het dak zit weer dicht. Foto: Anne Klijnstra (NH Nieuws) LIMMEN - Weer een hoogte puntje bij de herbouw van de Corneliuskerk in Limmen: het dak is gedicht. Door de brand in mei werd de kerk deels ver woest. Maar vrijdag 16 novem ber was er dus een klein feestje te vieren. Op 3 mei verwoestte een grote brand de monumentale Corneliuskerk in Limmen. Het dak en het interieur gingen grotendeels verloren. De afgelopen maanden is alles op alles gezet om het kerkdak voor de Kerst dicht te krijgen, zodat wind en neerslag buiten de deur gehouden kunnen worden. En dat is gelukt: vrijdag 16 november werd het dak gesloten. Althans, op een luik na waar later nog bouwmateri alen door aangevoerd gaan worden voor het herstel van de binnenkant van de kerk. "We hoopten dat het dak voor Kerst dicht zou zijn," ver telt pastor Johan Oiling. "En daar zijn we nu getuige van. De 30.000 leien moeten ook nog op het dak en daar beginnen ze volgende week mee. Dat zal ook voor de feestdagen gaan lukken." De steigers buiten en in de kerk zullen de komende maan- den nog blijven staan. Dan worden de glas-in-loodramen en de buiten muren hersteld. Binnen wacht ook nog een mon sterklus: het pleisteren van de gewelven. Dat gaat veel tijd kosten waardoor de heringebruikname van de kerk iets is uitgesteld. Niet op 16 september, op de gedenkdag van de Heilige Cornelius, maar bij het begin van Advent (1 december 2019) hoopt de pastor dat de bisschop de kerk opnieuw zal wijden. Bron en foto: NH Nieuws EGMOND-BINNEN - De mon niken hebben hun bibliotheek in de Abdij van Egmond opge ruimd, wat een mooie verzame ling boeken heeft opgeleverd die te koop worden aangeboden. Er is plaats gemaakt voor zo'n 60 strekkende meter aan boeken. De liefhebber vindt er boeken vanaf 1880 over religie, maar ook over de streek, de tweede wereldoor log, literatuur, kunst en natuur. En natuurlijk geheel in kerstsfeer. De boekenmarkt is naast de abdijwin kel en alleen geopend op zaterdag 24 november en zaterdag 15 decem ber van 12.00 uur tot 15.00 uur. Vennewatersweg 27a in Egmond- Binnen,www.abdijvanegmond.nl. EGMOND-BINNEN - In het Maandagochtend Café van 26 november is Frans Peeters te gast die vanuit zijn grote schat aan ervaring vertelt over homeo pathie. Deze geneeskunde tracht het zelfherstellend vermogen van het lichaam te activeren. Het gaat daarbij om het herstellen van evenwicht en niet alleen om het bestrijden van symptomen. Wat zijn homeopathische genees middelen en hoe werken ze? Benieuwd? Van harte welkom! Maandag 26 november 2018, 10.30 - 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45, Egmond- Binnen. Koffie/thee: 1 euro; de lezing is gratis! EGMOND-BINNEN - Op zater dag 24 november is er een lezing in de Abdijwinkel, Vennewatersweg 27 A in Egmond-Binnen met de titel 'Heilige Woede'. Dit is de titel van het boek van professor Thomas Quartier, mon nik van de abdij Sint Willibrord in Doetinchem en directeur van het Benedictijns Centrum voor Liturgische Studies van de Radboud Universiteit. De aanvangstijd is 14.00 uur en de kosten zijn 10,-. Het kloosterleven is niet gedateerd, maar een levensvorm die ieder een kan wakker schudden. Leven als een monnik betekent een radi cale keuze. De uitdaging aan zich zelf en de buitenwereld van een leven binnen en buiten de kloos termuren is wat Thomas Quartier drijft. Aanmelden kan via www. abdijvanegmond.nl/bezinnings- aanbod/lezingen. Inlichtingen: 072 5062786 of boeken@abdijkaarsen. nl. AKERSLOOT - Zaterdag 24 november is de derde klaverjas- drive van dit seizoen in Café de Vriendschap in Akersloot. Deze gezellige klaverjasdrive start om 20.00 uur. Men kan zich telefo nisch opgeven via 0251-312866 of via info@vriendschapakersloot.nl. In de Vriendschap staat deze avond een mooie prijzentafel gereed voor de winnaars. En mocht je met het kaarten geen geluk hebben, dan kun je je geluk bij de superlote rij proberen, want daar zijn ook hele mooie prijzen te winnen. Ook daarvoor kan men zich opgeven via bovenstaand telefoonnummer. Er zijn schitterende prijzen te win nen, zoals smoothieapparatuur, weerstations, pannensets, fruitman den, paling, besteksets, koffers en levensmiddelen. ALKMAAR - Stichting Alkmaarse Kamermuziek orga niseert op dinsdagavond 27 november een bijzonder jubile umconcert in de grote zaal van TAQA Theater De Vest. Aanvang 20.15 uur. Op 13 november 1918 vond het eerste concert plaats van de Alkmaarsche Kamermuziek Vereeniging. Bij gelegenheid van het 100-jarig jubileum staat zowel voca le als instrumentale kamermuziek van Franse en Duitse origine op het programma. Aan het vocale gedeel te heeft de in Noord-Holland gebo ren en getogen, inmiddels interna tionaal bekende sopraan Lenneke Ruiten spontaan haar medewerking toegezegd. Pianist Thom Janssen en het Ruysdael Kwartet verzor gen de muziek. Als hommage aan de oprichters van de Alkmaarse Kamermuziek Vereeniging zal het Ruysdael Kwartet Debussy's strijk kwartet spelen dat ook op het eer ste concert van de 'Vereeniging' in 1918 werd uitgevoerd. Het Ruysdael Kwartet bestaat uit Joris van Rijn en Emi Ohi Resnick (viool), Gijs Kramers (altviool) en Jeroen den Herder (violoncello). Het programma is zeer de moei te waard en bestaat uit een aan eenschakeling van hoogtepunten. Schumann's pianokwintet op. 44 belooft intens samenspel in meesle pende atmosfeer, waarbij herhalen- de motieven een pakkend muzikaal verhaal vertellen. Mendelssohn's 'Vier Lieder' zijn geladen met een tedere stemming en bieden ruimte voor edele gevoelens en overpein zing. Debussy's strijkkwartet toont een hechte samenwerking tussen de strijkers waarbij intense landschap pelijke muziek zich ontrolt. Fauré's 'La bonne chanson' biedt indringen de liedkunst op Verlaine's poëtische tekst waarbij er voor de zangeres alle ruimte is om haar persoonlijk heid te tonen. De Stichting Alkmaarse Kamer muziek verzorgt jaarlijks zes kamer muziekconcerten op de dinsdag avond (aanvang 20.15 uur) in de grote zaal van TAQA Theater De Vest in Alkmaar. Het bieden van afwisselende programma's met een hoge kwaliteit tegen een betaal bare abonnementsprijs is daarbij het streven. Abonnementhouders betalen 90 euro per seizoen en zijn daarbij eveneens donateur, losse kaarten aan de zaal kosten 20 euro. Leerlingen van muziekscholen tot 18 jaar kunnen de concerten gratis bijwonen. Vooral jongeren zijn van harte welkom bij de dinsdagavond concerten. Inlichting en aanmelding nieuwe donateurs/abonnementhou ders: mw. A. de Langen-Gramberg, tel: 0251-655211 (tussen 19.00 en 21.00 uur). Zie ook: www. alkmaarsekamermuziek.nl. Tekst: Felix Hogeboom Het Ruysdael Kwartet. Foto: Fred Jansen Lijkt het jou leuk om over dit soort stellingen na te denken en er je mening over te geven? Meld je dan aan voor 'Uitkijkpanel', een panel dat het mogelijk maakt mee te denken over Uitkijk post in de breedste zin van het woord. Een keer per kwartaal ontvang je een e-mail waarin we je vragen een aantal stellingen of vragen (maximaal 4) te beant woorden. Met behulp van de antwoorden krijgt Uitkijkpost een beeld hoe de krant wordt gewaardeerd. En waar mogelijk verandering of verbetering nodig is. Van tijd tot tijd worden de stellingen en reacties daarop in de krant besproken. Als jij het interessant vindt om met ons mee te denken, meld je dan aan via: AANMELDEN UITKIJKPANEL onder het kopje 'contact' op onze website WWW.UITKIJKPOST.NL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 21