Race Ruben uit Heiloo! Terriërs en Rabobank verlengen partnerschap TC Heiloo United en Eiland de Wild Keukens steunen Beestenboetje HSV 1 lijdt verdiende 3-0 nederlaag Hardlooptechniektraining groot succes SPORT 23 de hij voor het examen. Vele week enden is Ruben nu met zijn vader op diverse kartbanen te vinden, soms zelfs in België of Duitsland. Daar trainen ze vele uren. Zijn vader sleutelt aan de kart zodat deze in de beste staat is. Twee jaar lang heeft hij vele NK-wedstrijden gereden. Afgelopen zondag was de span nende afsluiting van het NK-seizoen, waar Ruben als 16e eindigde van de 34 deelnemers. Het einde van het NK-seizoen betekent echter niet dat ze nu niet meer gaan karten. Voor Ruben is dit het moment om over te stappen naar een grotere en vooral snellere kart. Want het kan niet hard genoeg! UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 201 lH=$: iCÖlS Hardlopen in het mooie Heilooërbos. Aangeleverde foto Ruben is niet weg te slaan van de kartbaan. Aangeleverde foto HEILOO - De 9-jarige Ruben de Loos uit Heiloo heeft het race virus te pakken. Hij is niet weg te slaan van de kartbaan. Twee en een half jaar geleden stapte de toen 7-jarige Ruben voor het eerst in een kart in Frankrijk. Met een hele grote glimlach stapte hij eruit en riep: "Ik wil nog een keer." Een maand daarna begon hij met een karttraining in Lelystad. Daar leerde hij hoe de kartsport werkt en, heel belangrijk, de veiligheidsre gels en hoe de ideale lijnen te rijden, zodat de rondetijd steeds sneller wordt. Na een paar maanden slaag- HEILOO - Al jaren zijn de Terriërs en de Rabobank partners. Afgelopen maan dag, tijdens de Algemene Ledenvergadering, onderteken den Theo Groot (Rabobank) en Wytze van de Meer (voorzitter van de vereniging) het sponsor contract voor de komende drie jaar. Theo Groot: "We zijn lokaal een grote sponsor van het verenigings leven en daarmee van de lokale leefomgeving. Niet incidenteel maar langdurig. Daarbij kijken we, ook nu weer, wat we voor elkaar kun nen betekenen. Als het gaat om aandacht en het verbinden van jon geren hebben we een gezamenlijke ambitie waarin we elkaar kunnen versterken. Daarnaast heeft de ver eniging met 'Black Yellow' een actieve ondernemersgroep rond De Heilooër hockeyclub. Voor ons een interessant lidmaatschap waarmee we het netwerk en de kennis van de Rabobank kunnen verbinden aan de club en aan de mensen die erbij betrokken zijn." "Die wisselwerking is voor de Terriërs heel fijn. Wij zijn dan ook erg blij en trots op de vernieuwde sponsorafspraken. En een bijzon der leuk vooruitzicht om jaarlijks een regionale jeugdclinic te organi seren: de Rabo jeugdclinic. Wij zijn de Rabobank heel dankbaar voor de verlenging," aldus Wytze van de Meer. HEILOO - Helaas hebben de vaste supporters van HSV deze zondag de kou moeten trot seren, maar nog erger: een nederlaag tegen SVW '27. In de persoonlijke duels moes ten de meeste rood-gelen hun meerdere erkennen in de groen-zwarten. De mannen uit Heerhugowaard waren vooral feller in die duels, waardoor zij ook de meeste duels wonnen. HSV werkte veel met de lange bal, maar zij konden dan de voorhoede slecht bereiken. Na 19 minuten kwam SVW onverwacht op voor sprong door een afstandsschot, als voorzet bedoeld, dat tot doelpunt werd gepromoveerd door de links achter. Het rommelige spel ging wat over en weer, maar dat leverde wei- nig gevaarlijke momenten op voor het doel van beide keepers. In de 36e minuut kwam na een mislukte combinatie van de Waardse voor hoede de bal met enig geluk bij de nr. 7 terecht die vanaf 4 meter hard en doeltreffend kon uithalen: 2-0. De laatste 10 minuten voor het rust- signaal waren wat meer voor HSV. Arend Swart kreeg 2 mooie kansen na een voorzet van Stefan Vogel, maar beide keren wist de keeper met de benen te redden en in de 41e minuut kwam een afstandsschot van Mats de Zeeuw via de onderkant van de lat het veld weer in. Twee minuten later tikte Tim van Hekken de bal naar Rick Houtenbos, die jammerlijk voorlangs schoot. In de 44e minuut werd de bal goed terug gelegd door Rick op Nick Sombroek die hard en laag inschoot, maar de keeper redde ten koste van een corner. Zou het dan toch in de 2e helft gebeuren? Met twee verse krachten, te weten Jelle Stam en Dillan Meijer, hoopten wij na de rust een herboren HSV te zien. Helaas bleef het bij hopen. Indy Klamer moest nog een paar keer handelend optreden, maar in de 83e minuut was hij kansloos nadat hij wel twee keer een ingeschoten bal wist te pareren. Dit was tevens de eind stand van 3-0. Er moet nog wel worden vermeld dat in de 68e minuut Scott Metzelaar zijn debuut mocht maken en een goede indruk achterliet. Laten we hopen dat HSV volgende week revanche op zichzelf kan nemen ten koste van FC Den Helder. Tekst: Hans Ursem HEILOO - Vorige week heeft Rob Kuiper namens het Eiland de Wild 40+ tennistoernooi een cheque van 350 euro overhan digd aan Lideke van Riel van 't Beestenboetje, de kinderboer derij in Heiloo. drag goed gebruiken. Met het geld wordt het mogelijk een klimrek voor de geiten te maken. Lideke heeft Stichting EcoSol Effect uit Haarlem al gevraagd het klimrek te bouwen. Stichting EcoSol Effect is een stichting die mensen met ver- slavings- en psychiatrische proble matiek een zinvolle dagbesteding wil geven op diverse locaties in Haarlem (www.ecosol.nl). Cliënten die actief zijn in houtwerkplaats Het Posthuis zullen het klimrek realiseren. HEILOO - Op zaterdag 17 november organiseerde Dorssports in samenwerking met meervoudig wereldkampi oen hardlopen Nicole Weijling- Dissel een hardlooptechniek- training in het Heilooërbos. Een betere dag hadden ze niet kun nen treffen, want het was stra lend weer. Nicole: "Doel van deze training was om mensen te laten ervaren hoe leuk hardlopen is. Dat buiten hardlopen je energie kan geven. Zelf ben ik 'slechts' negen jaar geleden begonnen met hardlopen om 25 kilo aan overgewicht te verliezen. Dat lukte, maar nog belangrijker was voor mij het grote plezier dat hard lopen mij geeft. Van recreant werd ik wedstrijdloper en inmiddels ben ik onder andere zesvoudig wereld kampioene op de afstanden 800, 1500 en 5000 meter. Ik vind het erg leuk om alle kennis en ervaringen van de afgelopen jaren met anderen te delen." Na een groepsfoto vertrok de groep om 10.00 uur richting het Heilooërbos. Daar werd de groep gesplitst in starters en gevorderde lopers en kon het echte werk begin nen. Verschillende oefeningen pas seerden de revue, waaronder oefe ningen om beter te leren lopen en oefeningen om de benen op de juis te spanning te brengen. Ook was er veel aandacht voor de techniek van het hardlopen. Denk aan de juiste houding, voetplaatsing, je armen, knie-inzet en meer. Daarna volgde veel aandacht voor de specifieke wensen van de deelnemers, want "iedereen heeft verschillende (hard- loop)doelen, een ander lichaam en mogelijkheden," aldus Nicole. Onder ideale herfstomstandighe- den was het een heerlijke training. De reacties waren super en er werd volop gevraagd om een vervolg. Dat gaat er zeker komen! Tijdens het tennistoernooi, dat elk jaar in de eerste week van sep tember plaatsvindt, wordt altijd een loterij georganiseerd waar van de opbrengst is bestemd voor een lokaal goed doel. Voorgaande jaren zijn verschillende projec ten voor mensen met een beper king gesteund. Dit jaar gaat de opbrengst naar 't Beestenboetje. Voor de ouders en grootouders uit de toernooicommissie een beken de plek. Regelmatig zijn zij met de kinderen en/of kleinkinderen bij 't Beestenboetje te vinden. Eiland de Wild keukens had ook dit jaar weer prachtige prijzen beschikbaar gesteld voor de loterij. De trekking van de loterij, aanslui tende op de prijsuitreiking van het toernooi, trok dan ook weer veel bezoekers. Een prachtige afsluiting van het toernooi op het park van TC Heiloo United. 't Beestenboetje kan het geldbe- Rob Kuiper van Eiland de Wild Keukens overhandigt de cheque aan Lideke van Riel van 't Beestenboetje. Aangeleverde foto Terriërs voorzitter Wytze van der Meer (l) en Rabo manager Theo Groot (r) bekrachtigen de nieuwe sponsorverbintenis! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 23