Tien vragen aan... Historisch Museum feestelijk geopend 3 Zondagmiddag 2 december 2018 Zaans interkerkelijk Mannenkoor ïf. Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Adventconcert in Ter Coulsterkerk UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 201 HEILOO - Vrijdagmiddag 16 november is door wethouder Fred Dellemijn het nieuwe museum van de Historische Vereniging Heiloo officieel geopend. Vele genodigden zagen de wethouder, door een druk op een knop, de opening verrichten en hierdoor verscheen het nieu we logo van het museum. Het nieuwe museum is nu gele gen in het Museumkwartier op Landgoed Willibrordus. Naast de Verhalenkamer Willibrordus, Archeologisch Museum Baduhenna en het Toverlantaarnmuseum is Historisch Museum Heiloo het vier de museum dat gevestigd is op het Landgoed. Na het openingswoord door Jacob Ouderkerken kreeg Jaap de Graaf het woord. Hij nam de aanwezigen mee naar de oprichting van de Historische Vereniging en liet vervolgens de ontwikkeling van de vereniging door de jaren heen zien. Inmiddels groeit de vereniging gestaag en voor komend jaar staan weer tal van activiteiten op het pro gramma. Het museum op Landgoed Willibrordus is geopend op dinsdag van 19.00-21.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. De toegang is gratis. Op de website www.hvheiloo.nl wordt het nieuws accuraat bijgehouden en vindt u alle informatie over de vereniging. Melcoterrein Tegelijkertijd met de opening van het Historisch Museum verscheen het nieuwe boek van Dick Slagter met als titel 'Het Melcoterrein -Van weiland naar woonwijk'. In het boek zijn foto's te zien en staat beschre ven hoe het Melcoterrein in de loop der jaren meer bestemmingen heeft gehad. Ooit werd er atletiek en gymnastiek beoefend, gehand bald en gevoetbald, en er heeft een heuse kermis gestaan. Heden ten dage staat alleen de schoorsteen van de melkfabriek nog overeind. De schoorsteen is inmiddels gereno veerd en staat daar als herinnering aan de jaren dat er een melkfabriek gevestigd was. De huizen die op het terrein gebouwd zijn worden over niet al te lange tijd opgeleverd. De eerste drie boeken werden door Dick Slagter uitgereikt aan mevrouw Klazien Beets-Boot en de heren Barend Harreveld en Rein Koelemij, die in het verleden allen betrokken zijn geweest bij het Melcoterrein. Na de presentatie van het boek werd de nieuwe tentoonstelling 'Melcoterrein Heiloo' geopend door Dick Slagter. Hij deed dit door mid del van het luiden van een bel. In de tentoonstelling zijn gebruiksvoor werpen en foto's te zien van wat zich in het verleden allemaal heeft afgespeeld op het Melcoterrein. Foto's die de vereniging al in haar bezit had maar ook unieke foto's die aangeboden zijn door mensen die het allemaal meegemaakt hebben. Het boek van Dick Slagter is sinds zaterdag 17 november te koop bij onder meer Bruna en kost 14,95. Tekst: Yvonne van Stiphout Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op GÜ 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Bergen vlakbij de vlotbrug aan het kanaal en heb tot mijn 25e in dat mooie dorp gewoond. Sinds 1988 ben ik getrouwd met Astrid Admiraal en vanaf 1990 wonen wij aan de Westerweg in Heiloo. We hebben een dochter Anne en een zoon Sem. Sinds 2012 ben ik gestart met mijn eigen bedrijf, Leijen Administratie Controle. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Voetbaltrainer. Dat is ooit eens begonnen na het lezen van het boek van Wiel Coerver, de leermeester van de perfecte kap- en schaarbe weging. Al een paar jaar ben ik bij HSV trainer en coach van het team van Sem. Daarnaast mag ik zelf graag nog een balletje trappen in de zaal en op het veld. Eigenlijk is alles wat met voetbal te maken heeft fantastisch. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Louis van Gaal ligt voor de hand, maar ik ga toch voor Bono, de zanger van U2. Zo lang al aan de absolute top en zeer begaan met groeperin gen die het heel veel minder hebben dan wij. Als ik 's morgens in de auto keihard het nummer Beautiful Day beluister komt de energie vanzelf. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Mijn vader kwam eens thuis met een plunjebaal waar een supergrote bungalowtent voor 8 personen in zat. Die had hij gered uit een boerde rijbrandje in Schoorl. Het duurde ongeveer een halve dag voordat die tent eens een keer stond. Met 3 vrienden gingen we daarmee ieder jaar kamperen in Eerbeek of bij de IJzeren Man bij Den Bosch. Kampvuur tje, drankje en Saturday Night van Herman Brood op de cassetterecor der. Niemand die ons wat maakte! 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Daar zijn er meer van. Het Heilooërbos, Het Maalwater en uiteindelijk misschien wel de HSV-tribune. Het mooiste terras van Heiloo. 6. Waar kunnen we je 's nachts voor wakker maken? Ik ben een avondmens en ga altijd laat naar bed. Het is wel prettig als ik dan de nodige uurtjes kan meepakken, dus laat mij maar slapen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Heb respect voor elkaar en oordeel niet te snel. Je komt elkaar altijd weer op een of andere manier tegen in het leven. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik 6 jaar lang penningmeester en bestuurslid ben geweest van het Ypestock Festival. Ik heb een fantastische tijd gehad met een bijzon dere club mensen. Wij zijn overal in het land geweest om bandjes te bekijken met als hoogtepunten de optredens van Van Dik Hout en De Dijk, de saamhorigheid van de vrijwilligers toen de tent in 1997 omwaaide en binnen een dag weer moest staan en de zeiltocht naar Terschelling met een grote groep vrijwilligers. Wij zijn echt ten onder gegaan aan het eigen succes maar het was geweldig om mee te maken. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Burgemeesters hebben het in deze tijd niet gemakkelijk. Persoonlijk vind ik dat wij een uitstekende burgemeester hebben die zeer betrok ken is op allerlei fronten en zichtbaar is in het dorp. Maar met een autovrij rondje om het Witte Kerkje zouden heel veel mensen toch wel blij zijn en mogelijk biedt dat nieuwe kansen voor de horeca. 10. De persoonlijke vraag van Edward Geesken: "Ik begrijp dat jij nog het enige bestuurslid bent van Stichting Dolfinn. Kunnen we in de toekomst nog wat verwachten?" Dat is wel de bedoeling, Edward. We bestaan nog steeds en er zijn jaar lijks gemiddeld 4 a 5 kinderen die met onze financiële steun naar Cura sao gaan voor Dolfijntherapie. Na het 10-jarig bestaan vonden we dat het tijd werd om Dolfinn Rocks op een andere locatie plaats te laten vinden, maar dat is niet gelukt. Wel hebben we nog Het Natte Voetjes Festival en Dolfinn Golf georganiseerd. Dit jaar zijn er 2 bestuursleden afgetreden, er is inmiddels 1 vacature weer ingevuld. De bedoeling is om in 2020 weer iets te gaan organiseren op een geschikte locatie met een mooie programmering. Ik geef de vragen door aan Natasha Andronova. Mijn vraag is: "Je bent 16 jaar geleden uit Oekraïne gekomen en bent een mooie schoonheidssalon begonnen, die geweldig loopt. Heb je voor de toe komst nog (uitbreidings)plannen?" Wethouder Fred Dellemijn opent het nieuwe Historisch Museum. Foto: STiP Fotografie Dick Slagter luidt de bel en opent hiermee de tentoonstelling over het Melcoterrein. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Zondagmiddag 2 december zal het Zaans Interkerkelijk Mannenkoor in de Ter Coulsterkerk weer het jaarlijks advent- concert verzorgen. Muzikale medewerking wordt verleend door pianist Jan Lenselink, organist Dirk Out, sopraan Erica Vogel en dirigent Paul Waerts. Aanvang 14.30 uur. Kaartverkoop voor aanvang van het concert. Entree 10,-. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3