'Ouderwetse masseur' Slinger sluit zijn praktijk COLUMN Q Interieurbouw Nr. 10 BEDRIJF BELICHT Hockey-Sint Michiel Ullers Ruim 60 jaar ervaring UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 2018 HEILOO - Na 38 jaar vindt fysio therapeut Peter Slinger (64) het welletjes. Hij sluit in december zijn praktijk. Op de vraag of hij een ouderwetse masseur was, klinkt een volmon dig 'ja'. "Ik vind - en heb dat altijd gevonden - dat masseren en oefenen het beste is om klachten te verhel pen of te verminderen. Om mensen weer mobiel te maken. In de loop der jaren heb ik allerlei behandel methoden voorbij zien komen: met stroom, paraffinebaden, modder- pakkingen, de bekende rode lamp, ultrakortegolf enzovoorts. Ik ben nooit overtuigd geweest van de meerwaarde van die methoden ten opzichte van de klassieke massage met olie en handjes. Een huisarts heeft eens tegen een patiënt gezegd: Ga maar naar Slinger, want die mas seert tenminste nog. Dat vond ik een groot compliment." Vlaardinger Slinger begon in 1980 zijn praktijk in Heiloo en heeft deze zien groeien doordat Heiloo meer inwoners kreeg, de vergrij zing ("Het lijkt wel of iedereen een nieuwe knie of heup krijgt," zegt hij lachend) en de toenemende aan dacht voor bewegen en sporten. Hij heeft nooit de ambitie gehad zijn eenmanszaak uit te breiden met personeel. "Als eenling is het hard werken. Je kunt het je eigenlijk niet veroorloven om ziek te zijn. Maar een grote praktijk is onpersoonlijk. Tegenwoordig wordt een patiënt al snel aan die apparaten of op een loopband gezet. Ik hecht aan per soonlijk contact, achtergrondkennis van de patiënt. Sommige oefenin gen kan een patiënt na een goede instructie best zelf thuis doen. Er zijn praktijken waar daar die simpe le oefeningen gedaan moeten wor den. Tegen betaling, terwijl de fysio therapeut er niets of bijna niets voor doet. Ik vind dat je dat niet kunt maken. Die apparaten en een loop band kunnen patiënten bij mij vóór of na mijn behandeling gebruiken. Dus niet in mijn tijd die ik declareer. Het dient bij mij als toegevoegde waarde, niet als hoofdtherapie." De administratieve last werd Slinger een doorn in het oog. Hij vertelt over zijn ervaringen. Het begon met een eenvoudig dagboek je voor het noteren van de behande lingen. Nu moet zo ongeveer alles worden vastgelegd. Een tabel voor de pijnscore, een behandelindex, de mate waarin bijvoorbeeld een knie kan buigen, de vooruitgang na elke behandeling. "Je kunt patiënten niet op één hoop gooien. Er wordt tegenwoordig vanuit de verzekeraar en niet vanuit de patiënt gedacht. Mensen met MS of Parkinson moe ten van de verzekeraar uit kosten overweging in groepjes behandeld worden, terwijl individuele behan deling aantoonbaar beter is. Na vijf- tien behandelingen moet je van een verzekeraar eigenlijk stoppen, ook wanneer een klacht nog niet verhol pen is. Het is te gek voor woorden," aldus Peter. Waar moet iemand met zijn rug klachten naartoe, nu Slinger stopt? Slinger hoedt zich ervoor een col lega aan te prijzen. "Het beste is om bij een bepaalde klacht een fysio therapeut te kiezen op grond van de vereiste discipline." Slinger kijkt met voldoening terug op zijn werk. "Het is altijd fijn als iemand van zijn pijn af is. Weer goed kan lopen. Weer goed functioneert. Prachtig, toch?" Tekst: Berend Izaks Hij komt, hij komt, hij komt de goede Sint. Op 24 november komt hij aan in Heiloo. Dat is jaarlijks weer een feest. (Hockey)schoenen worden gezet en de Sint brengt uiteraard ook een bezoekje aan onze club. Cadeautjes in het clubhuis en uiteraard even het veld op. Wist je dat je prima kan hockeyen met een staf? 1 So far, so good. Maar wie moet de Sint vergezellen? Tot nu toe waren dat altijd zwarte (hockey)pieten, maar kan dat nog wel? Zwarte Pieten, Roetpieten, Witte Pieten. Wat moet je nu? Wij als sportver eniging hebben de clubkleuren geel, dus misschien Gele Pieten? Of misschien Groene Pieten, maar bij nader inzien is dat misschien niet zo'n goed idee omdat groen de kleur van onze 'rivaal' is. Mijn gedachten dwalen verder terwijl ik op het hockeyveld sta en tegen een bal sla. Een witte bal, maar verderop ligt een gele. Ik kijk verder en zie blauwe, groene, zwar te, oranje, gestippelde en gestreepte ballen. Hockey speel je eigenlijk met een witte bal, dus zouden al die andere kleuren ballen zich gediscri mineerd voelen? Volgens mij spelen alle ballen hetzelfde, ongeacht de kleur. Als ik daarover nadenk zie ik ineens de ouderwetse wit-zwarte voetballen voor me. Hoe zouden die zich voelen in een moderne nieuwe wereld van alle kleuren voetballen? En de tennisballen? Heel vroeger wit, maar nu sinds jaar en dag geel, geeloranje, groen of gestreept. Of golfballen? Oorspronkelijk wit, maar inmiddels in alle kleuren. Hoe voe len die zich? Ik pak een nieuwe hockeybal, een roze, en sla die weg. Ondanks dat het precies dezelfde bal is, gaat mijn voorkeur toch uit naar een ouder wetse witte bal. Waarom? Geen idee, omdat het misschien altijd zo was. Kortom, de wereld verandert. Nieuw en verandering is goed, maar dat betekent niet altijd dat het oude niet meer goed is. Misschien maken we het onszelf wel erg moeilijk. Populierenlaan 63, 1911 BK Uitgeest Tel. 06-55 73 39 32, info@nr10interieurbouw.nl HEILOO - Ramon de Leeuw, Niels Snijder en Walter van den Burg (de laatste sloot zich onlangs aan), zijn de drie directieleden achter Nr. 10 Interieurbouw. In hun ruime pand aan de Populierenlaan in Uitgeest maken zij alles op het gebied van interieur. "Keukens, bad kamermeubels, kasten of kantoorinrichting: alles kan, niks is te gek," zegt Ramon, die adviseert en tekent maar ook net als Niels, Walter en de net aangenomen Sem dagelijks prachtige interieurstukken in elkaar zet in de werkplaats. Niels en Walter nemen daarbij ook de cal culatie en planning voor hun rekening. Pimp je keuken Het is ook mogelijk om door Nr.10 je keuken te laten pimpen: nieuwe kast- deurtjes plaatsen, de keuken laten spuiten in iedere gewenste kleur of bij voorbeeld het bijplaatsen van kasten, werkelijk alles is mogelijk. En als de klus geklaard is dan ruimen ze de werkplek keurig op, alsof ze niet geweest zijn. De heren zitten allemaal ruim 20 jaar in de interieurbouw. Ze liepen als een rode draad door elkaars leven en kwamen elkaar op allerlei klussen tegen. Twee jaar geleden besloten Niels en Ramon voor zichzelf te beginnen. Ze noemden zich Nr. 10 Interieurbouw: de 'N' van Niels, de 'R' van Ramon en de 10 omdat dit een geniaal getal is: op school krijg je een 10 voor een foutloze opdracht en bij voetbal is de spelverdeler nummer 10. De spelverdeler staat voor creatief, communicatief, technisch inzicht en overzicht, termen waar de mannen van Nr. 10 zich helemaal in kunnen vinden. Een naam dus die blijft hangen, heb je hem eenmaal gehoord dan vergeet je hem nooit meer. Eerlijk advies De klanten komen bijvoorbeeld met een idee aan de hand van een foto van Pinterest, en aan die foto hebben de mannen genoeg. Ze bruisen van de idee- en. "We zijn 24 uur per dag bezig met ons werk, het is een manier van leven. Ik betrap mezelf er vaak op dat als ik ergens ben, ik toch even mijn hand langs een mooi meubelstuk haal om te kijken hoe het in elkaar zit," vertelt Ramon lachend. De klant krijgt een eerlijk advies. "We kunnen namelijk ook adviseren om het maar beter niet te doen," benadrukken de mannen van Nr. 10. Na het eerste contact en het bespreken van het werk wordt er een offerte uitgebracht. Bij akkoord van de klant worden de puntjes op de i gezet. "Mensen zijn vaak bang dat ons maatwerk erg duur uitvalt. Dat is jammer, want meestal valt het mee als je het vergelijkt met een standaard interieurstuk," vertelt Niels. "En mocht het toch duurder zijn dan gedacht dan zijn er tal van mogelijkheden om de prijs aan te passen door bijvoorbeeld nog een berekening te maken, maar dan met ander materiaal." Een vast netwerk van specialisten Momenteel zijn de mannen druk bezig met het bouwen van de inrichting van een compleet woonhuis in Amsterdam. "Van het een kwam het ander, er kwa men steeds meer op maat gemaakte meubelstukken bij, de klant vond het prachtig," vertelt Walter. Voor een hele inrichting zijn ook elektriciens, een loodgieter en installateurs nodig. Nr. 10 denkt hiervoor graag met u mee en heeft een vast netwerk van specialisten die ingeschakeld kunnen worden om uw droom te realiseren. Tekst: Margreeth Anema In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Margreeth Anema Peter Slinger ziet zichzelf als een 'ouderwetse masseur' Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5