Winterreise in de Witte Kerk Hf Winkelen in winkelcentrum 't Loo is nóg leuker tijdens de feestdagen! 9 UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 201 Matthijs Mesdag. Aangeleverde foto Vaughan Schlepp. Aangeleverde foto HEILOO - De Witte Kerk Heiloo staat op zondag 2 december in het teken van Winterreise. Winterreise is het laatst voltooi de werk van Franz Schubert. De cyclus van 24 liederen op gedichten van Wilhelm Müller behoort tot de meest geliefde werken van Schubert en mis schien wel van onze hele wes terse muziekcultuur. Schubert was ongeneeslijk ziek toen hij de laatste hand aan de twee de helft legde. De eerste helft was al eerder gepubliceerd. Schuberts vrienden waren geschrokken van de sombere lading van veel van de lie deren, waarin winterse natuurbeel den met gevoelens van verlatenheid en wanhoop samenkomen. De lange eenzame reis door de barre winter begint met het afscheid van een trouweloze geliefde. Mensen kun nen in deze reis het afscheid van Schuberts eigen leven zien. Daarin doet de ontmoeting met de arme speelman, Der Leiermann, denken aan de ontmoeting met de dood. Matthijs Mesdag (Bas) bariton Matthijs Mesdag studeerde aan het Sweelinck Conservatorium Amsterdam bij nen, zeer succesvolle opnames van de complete Bachcantates. Schlepp is intensief betrokken bij moderne muziek en theater en is daarnaast werkzaam in Amsterdam als leraar en repetitor voor zowel zangers als instrumentalisten. Vaughan Schlepp was in 2009 mede-oprichter van het Frühling Trio. Margreet Honig. Daarna volgde hij in Groot-Brittannië lessen aan de 'Britten Pears School for advan ced musical Studies' te Aldeburgh bij Anthony Rolfe-Johnson, Sarah Walker en Diane Forlano, en in Parijs bij David Pittman-Jennings. Momenteel wordt hij gecoacht door Brian Masuda. Vanaf de oprichting in 1992 maakt hij deel uit van het 'Amsterdam Baroque Choir' van Ton Koopman, waar hij als solist en ensemblezanger meewerkte aan de registratie van alle Bachcantates en als solist aan de cd-opname van Mozarts Krönungsmesse en Vesperae Solennes de Confessore. Naast zijn optredens als oratori umsolist in Nederland, Duitsland, België, Frankrijk en Finland, werkt hij bij de Nationale Opera waar hij onder meer ensemblerol- len vervulde in 'Tea' van Tan Dun, 'Die Soldaten' van Bernd Alois Zimmermann en 'Raaff van Robin de Raaff. Enkele van de operarollen die hij speelde zijn 'Hans' in de première productie van 'Een Job van onze tijd' van Wim de Ruijter, 'Aeneas' in 'Dido and Aeneas' in Wiltshire GB en recent 'Betto' in 'Gianni Schicchi' in de verfilming door Opera Spanga. Verder verzorgt hij sinds 1994 liedrecitals voor de 'Vereniging Vrienden van het Lied' in samenwer king met pianist Vaughan Schlepp. Vaughan Schlepp Vaughan Roydon Schlepp, gebo ren in 1956 in Tokio, kreeg zijn eerste pianolessen in Engeland, waar hij op vijfjarige leeftijd voor het eerst in het openbaar optrad. Hij zette zijn studie voort in de Verenigde Staten, speelde zijn eer ste pianoconcert toen hij twaalf was, en behaalde tenslotte twee graden 'magna cum laude' bij Maria Luisa Faini aan de Eastman School of Music te New York. Een groeiende belangstelling voor oude muziek bracht Schlepp ertoe naar Nederland te gaan om te stu deren bij Gustav Leonhardt. Zijn gelijktijdige 'ontdekking' van de 18e- en 19e-eeuwse fortepiano en Hammerklavier leidde tot het aanschaffen van een in circa 1835 gebouwde Broadwood vleugel. Als uitvoerende op clavecimbel en oude en moderne piano geeft Schlepp door de gehele wereld vele concerten, lezingen en mas- terclasses en heeft hij tevens een groot aantal radio-, televisie- en cd-opnames gemaakt. Hij heeft als solist met orkesten in Nederland en Amerika gespeeld, en wordt regel matig geëngageerd door zeer uiteen lopende artiesten zoals cellist Anner Bijlsma, sopraan Barbara Schlick, bariton Max van Egmond, violiste Lucy van Dael en bassist Hans Roelofsen. Als continuo- en solo organist heeft hij een belangrijke rol gespeeld bij de onlangs versche- Tt VP A Vc rV j V<r A HEILOO - Van donderdag 20 december tot en met zaterdag 5 januari wordt winkelcen trum 't Loo omgetoverd tot een waar winterwonderland. Op het Looplein zal namelijk een heuse schaatsbaan verrij zen en met de schaatsbaan als middelpunt zullen er allerlei activiteiten worden georgani seerd door de ondernemers in en rondom winkelcentrum 't Loo. Vaders en moeders kunnen fijn winkelen terwijl de kinde ren vermaakt worden op de schaatsbaan. Schaatsen kunnen ter plekke gehuurd worden voor slechts 2 euro en er is begelei ding aanwezig. Als de kinderen nog niet zijn uitgeschaatst na de boodschappen dan kunt u gezel lig plaatsnemen in de Stube om een warme chocomel te drinken. De ondernemers van de winke liersvereniging vonden het tijd worden om in en om 't Loo iets moois te organiseren. Zij zijn heel blij met de gemeente, die toestemming heeft verleend het Looplein twee weken af te slui ten voor verkeer. Daardoor kan het groots worden aangepakt. Bas Thooms van de Hema: "Wij hebben er enorm veel zin in! Ons streven is om er een jaarlijks terugkerend spektakel van te maken." Het 'Oostenrijkgevoel' in een gemütliche Stube Marjolein Bosch van Herberg Jan vertelt: "Horecabedrijven in de omgeving van winkel centrum 't Loo hebben de han den ineengeslagen en met ver eende krachten gaan wij u het 'Oostenrijkgevoel' bezorgen in onze gemütliche Stube." In de Stube en op het gezellige terras zullen alle koek-en-zopieklas- siekers langskomen, denk maar aan glühwein, warme chocomel, apfelstrudel, snert en broodjes worst. De deelnemende hore cabedrijven zijn Herberg Jan, De Kamer, Restaurant Spijkers, Steakhouse Os, Keuken met Karakter, Brasserie in 't Groen en Brasserie Veldt. "U zult dus veel bekende gezichten uit de horeca van Heiloo tegenkomen, maar we zijn ook op zoek naar vrijwil ligers om ons te ondersteunen," aldus Marjolein. Mensen die zin hebben om een handje te hel pen kunnen zich aanmelden bij Marjolein via info@herberg-jan. nl. Twee dagen gratis schaatsen voor scholen en verenigingen Het Heilooër schaatsseizoen opent op donderdag 20 en vrijdag 21 december; scholen en vereni gingen worden door de organisa tie uitgenodigd om op deze twee dagen gratis een uur te komen schaatsen. De scholen zullen hiervoor benaderd worden, maar als je na het lezen van dit bericht niet meer kunt wachten dan kun je jezelf en je klas of team aan melden via info@tloo-winkelcen- trum.nl. Overleg wel even met je meester, juf of coach natuur lijk. Ook start op donderdag 20 december een vierdaagse kerst markt met maar liefst vijftig kra men tussen 't Loo, de Witte Kerk en tot aan Herberg Jan. De kerst markt is een heerlijk uitstapje om uzelf alvast onder te dom pelen in het kerstgevoel en de laatste presentjes te kopen voor Aangeleverde foto op het terras bij de Stube. Het wordt dus een beregezellige winter bij winkelcentrum 't Loo. Binnenkort leest u in een Heiloo on Ice-special in de Uitkijkpost meer over de opening door bur gemeester Hans Romeyn, de acti viteiten en de openingstijden. Tekst: Margreeth Anema onder de boom. Tijdens de kerst dagen is de schaatsbaan natuur lijk ook gezellig open. Op zondag 23 december en op zondag 30 december zijn de koopzondagen ingelast en tijdens of na het shop pen is er op zondag 30 december tussen 14.00 uur en 16.00 uur gratis glühwein voor iedereen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9