Gratis Koepel Keuze: Verbraak - Van Bijnen in Cultuurkoepel Opkikker van XopX voor Zwemclub de Spetters Laatste week om te stemmen Kerst met het Opmeers Vocaal Ensemble Vrije Klankenavond Cultuurkoepel 17 UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 201 Links Marjet van der Zon, voorzitter zwemclub de Spetters Heiloo, rechts Marga Hoogeland, vrijwilliger XopX. Aangeleverde foto HEILOO - Wat een financiële strop hadden wij als zwemclub na de brand in zwembad De Beeck. Zeker omdat we dach ten dat al onze materialen goed verzekerd waren. Maar helaas bleek het tegendeel. Een mis verstand bij het nieuwe huur contract. Zwemclub de Spetters draait geheel op vrijwilligers en dan kan er weleens iets over het hoofd gezien worden. Kortom, van de zomer dacht ik: tijd voor actie. Ik had al enige tijd een donatieformulier van XopX in mijn zwemtas zitten die ik van een lid gekregen had. En we hebben ook echt geld nodig om weer zwembad materialen aan te kunnen schaffen. Dus toch het formulier ingevuld, een begeleidend schrijven gemaakt en aan een aardige dame van XopX HEILOO - Ondernemers vereniging Ondernemend Heiloo organiseert weer de Ondernemingsverkiezing en schakelt voor de Publieksprijs graag alle inwoners van Heiloo in. Welke ondernemer is volgens u de allerbeste en past in het verkiezingsthema 'verbindend'? Heel Heiloo stemt mee! Breng vóór 1 november een voorkeurstem uit voor de Publieksprijs via de stemcomputer www.ondernemendheiloo.nl/stem. Stem op de favoriete Heilooër onderneming en maak kans op een van de drie prijzenpakketten t.w.v. 150 samengesteld door Herberg Jan, Brasserie In 't Groen, Bijwaard Kappers, Fotostudio gegeven. En toen begon het wach ten, zouden wij gesteund worden? En wat leuk dat er onlangs post kwam dat we een donatie kregen. Ik kan bijna niet wachten om onze pullboys, zoomers (flippers), hand peddels en uitleenbrilletjes aan te kunnen schaffen. Dit alles moet wel in een afsluitbare kast die tegen vocht kan en dan kunnen we weer vol aan de bak met krachttraining en techniekoefeningen. Want daar staat Zwemclub de Spetters voor: het behoud van je zwemvaardig- heid en conditie. Ik wil bij deze XopX dan ook enorm bedanken voor hun donatie zodat we weer als een vis in het water kunnen zwem men. Monique Koning - de Graaff (bestuurslid zwemzaken) IwanBronkhorst.nl, Henk Liefting BV, Kaptein Kaas, ALiDA, APK Service en LOOkX. De voorlopige top 12 ziet er nu zo uit. Op alfabetische volgorde: - Aalsmeerse Plantenhal - APK Service Heiloo - Bolten Verf en Wand - CiRoPack B.V. - Cultuurkoepel Heiloo - Di Fiorentina - Kapsalon Annemiek - Pauze mediation - RUW072 - The Best of Me - Fotografie - TomTrade - Hema Heiloo Tekst: Marje Smit HEILOO - Bij de programmeurs van de Cultuurkoepel komen regelmatig juweeltjes langs die (nog) niet bekend zijn bij het grote publiek, maar die wel een breder publiek verdie nen en prachtig passen in de Koepelprogrammering. Onder de noemer 'Koepel Keuze' brengt de Koepel daarom een serie gratis muziek-/theaterop- tredens, waarbij het publiek na het optreden mag betalen wat men het waard vond. Op vrijdag 7 december bijten Verbraak - Van Bijnen het spits af met hun programma 'Endless Road'. Joost Verbraak en Jan van Bijnen zijn multi-instrumentalisten, virtuo ze en grappige muzikanten in roots/ americana/ bluegrass/New Orleans- stijl. Denk aan Ry Cooder, Dr. John, Willie Nelson, Louis Armstrong, New Orleans, een verloren maria- chi-trompetter, de ritmesectie van een draaiorgel, een wild groovende sousafoon en broeierige dobro- en banjogeluiden, ontroerende lied jes en vooral swingend. Omdat verhalen een steeds grotere plaats HEILOO - Kerst vieren met het Opmeers Vocaal Ensemble Écho de Chapelle op 16 december in de Kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Het ensemble bestaat uit zestien geoefende zangers en zangeressen, die vaak optreden in de kop van Noord-Holland. Het ensemble prijst zich gelukkig nu te kunnen zingen in de prachtige kerk in Heiloo. Een mooie gelegenheid om de aanvang van de kerst te vieren met toepas selijke muziek. Klassieke stuk ken zoals Cantique de Noël, Maria Wiegenlied, het prachtige Noël van Gounod, koorwerk uit de Elias van Mendelssohn en een heel bijzonder Ave Maria van Gomes. Dit alles en verder natuurlijk de traditionele Carols zullen u zeker verrassen. Kortom, het ensemble maakt zich op voor een feestelijk kerstfeest. HEILOO - Al twee jaar orga niseert 'Basecamp-Theater van de ziel' maandelijks de Vrije Klankenavond in het Remonstrantse schuilkerkje in Alkmaar. Nu is er een speci ale kersteditie in de prachtige Cultuurkoepel in Heiloo. De Vrije Klankenavond houdt het midden tussen een concert en het zingen in een koor. Iedereen die komt zingt mee. Er worden een voudige melodieën voorgezongen en vervolgens herhaald door 'het koor'. De teksten zijn simpele affir maties die ertoe doen, zonder dat er een bepaalde religie of stroming wordt aangehangen. Door de herha ling dringen de affirmaties dieper door en door de eenvoud van de melodieën ontstaat er vaak als van zelf meerstemmigheid. Niets moet en alles mag. Je hoeft er niet je best voor te doen en een geschoolde stem is geen vereiste. Luisteren, je laten inspireren en moeiteloos mee zingen, meer is niet nodig. De man tra's duren soms wel tien minuten. Daarna is het stil of wordt er een innemen in hun shows, maken zij nu de overstap naar het theater. U kunt dat meemaken op vrijdag 7 december in de Cultuurkoepel Heiloo! Aanvang: 20.15 uur. Entree Komt u ook? De toegang is vrij op 16 december om 14.00 uur in de instrumentaal intermezzo gespeeld. Het is vaak magisch wat er tijdens deze avonden ontstaat. De stemmen zingen samen en de musici impro viseren, sturen en reageren op wat er op dat moment gebeurt. Soms jazzy, soms Afrikaans, soms gedra gen en ingetogen en soms uitbundig. Schijnbaar moeiteloos ontstaat er muziek die van tevoren geschreven lijkt te zijn. "Bij de volgende mantra, wat fado-achtigs, ga ik los," zegt Cisca Mous over de afgelopen keer. "Het gebeurt gewoon. Heerlijk. Mijn lijf gaat als vanzelf mee. En ik geniet! Zoals ook anderen om mij heen genieten. De een zingt mee uit volle borst. De ander zingt ingetogen en geniet net zo, op haar of zijn manier. Stemmen komen samen en het is een fantastisch geheel." De avond wordt geleid door Sasja Dries (zang) en begeleid door Rob Stoop (vleugel), Wouter Mooij (gitaar) en Jasper Teule (contra bas). Je bent van harte welkom om mee te doen. Reserveer als je gratis. Omdat de Koepel graag wil weten met hoeveel publiek zij reke ning moet houden, wordt verzocht plaatsen te reserveren via de web site: www.cultuurkoepelheiloo.nl. Kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood, Kapellaan 146 te Heiloo. zeker wilt zijn van een plekje via www.basecamptheatervandeziel. nl. Donderdag 27 december in de Cultuurkoepel in Heiloo, Landgoed Willibrordus, Kennemerstraatweg 464. Toegang 20 euro. Aanvang 20.00 uur. Sasja Dries leidt de avond. Aangeleverde foto Het felbegeerde beeldje. Foto: Iwan Bronkhorst Joost Verbraak en Jan van Bijnen in actie. Foto: Michael Bosboom Het ensemble is blij te mogen zingen in de mooie Kapel van Onze Lieve Vrouw Ter Nood. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 17