Fjoertoer Egmond groot succes Inspirerende Limmense Winterfair bij Anastasia Kerstconcert in de Abdij van Egmond Voedselbank Alkmaar vraagt weer uw Douwe Egberts waardepunten Samen sterker verder als Rabobank Alkmaar e.o. regio 21 De Abdij van Egmond. Aangeleverde foto 28 NOVEMBER 2018 EGMOND - Op zaterdag 24 november stonden ruim 10.000 deelnemers aan de start van de 6e editie van de Fjoertoer Egmond. Wandelaars konden kiezen uit vier verschillende routes: 14, 19 Noord, 19 Zuid en 26 km. Daarnaast was ook dit jaar wegens groot suc ces de 'Family Fjoertoer' weer onderdeel van het evenement. Een route van 6 km voor het hele gezin. Dit jaar stond de Fjoertoer Egmond volledig in het teken van Middeleeuws Egmont. Inderdaad Egmont met een 't' zoals het vroe ger werd geschreven. Dit vormde de inspiratie voor alle kunstenaars, artiesten, bewoners en andere betrokken partijen. Het thema was goed terug te zien in het evenement. De Slotweg bracht wandelaars terug naar Egmond in de middeleeuwen, zwaardvechtende ridders volledig in harnas en een vuurspuwende draak op het strand. Family Fjoertoer Voor de tweede keer werd dit jaar een avondwandeltocht van 6 km speciaal voor het hele gezin georganiseerd. Ouders, opa's, oma's en kinderen van alle leef tijden liepen veelal versierd. De route bevatte drie stempelposten: Prins Hendrikstichting, Roompot Kustpark en Restaurant Natuurlijk. Vijftig bewoners van de Prins Hendrikstichting namen deel aan het evenement met de rolstoel. KNRM en de Reddingsbrigade Egmond waren ook dit jaar het goede doel van de Fjoertoer Egmond. Wandelaars konden bij hun inschrijving een vrijwil lige donatie doen. Dit jaar werd een prachtig recordbedrag van 7.750,- opgehaald. Met dit bedrag is de laatste hand gelegd aan het nieuwe maritieme centrum dat begin deze maand is geopend. In de overdekte achtertuin en de winkel is een sprookjesachtige wintersfeer gecreëerd. Aangeleverde foto LIMMEN - Het was gezellig druk tijdens het eerste weekend van de zesde editie van de Limmense Winterfair bij Anastasia woon- cadeaus. In de overdekte achtertuin met garage en uiteraard de winkel is weer een gezellige en sprookjes achtige wintersfeer gecreëerd. Veel bezoekers waren blij verrast, ook de trouwe bezoekers van de Winterfair in voorgaande jaren. Zij genoten van de vele woondecoraties, de hand gemaakte winterse deurkransen, tafeldecoraties en nog veel andere schattige cadeautjes. In deze knus se omgeving kan men inspiratie opdoen om tijdens de koude, don kere winterdagen in en om het huis een gezellige en warme sfeer te cre- eren. Je kunt hier zeker iets vinden om jezelf of een ander te verwennen met romantische cadeautjes met een persoonlijke touch. Alleen al de manier waarop en de zorg waarmee het cadeautje wordt ingepakt maakt je blij. Tijdens het genieten van alle mooie landelijke accessoires wordt men goed verzorgd met een heerlijk kopje koffie of thee met wat lekkers en voor de liefhebbers een lekker geurende glühwein. De Winterfair wordt nog de vol gende drie weekenden (tot en met 16 december) gehouden van vrij dag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 op de Dusseldorperweg 97 in Limmen. De entree is gratis en iedereen is van harte welkom. EGMOND-BINNEN - Project koor Egmond verzorgt zondag 9 december een kerstprogramma in de sfeervolle kloosterkerk van de St. Adelbertabdij in Egmond-Binnen. Medewerking wordt verleend door de mezzosopraan Marja Dignum. Pianobegeleiding is in han den van Mariëlle Tromp-Zentveld. Een kerstgedicht wordt voorge dragen door Tineke Kramer. De algehele leiding is in handen van de dirigent Pim Abbestee. Marja Dignum brengt kerstliederen ten gehore, waaronder Noël, O come, o come Emmanuel. Martin Rozema (dwarsfluit) met pianobegeleiding van Mariëlle Tromp-Zentveld spe len het mooie muziekstuk Earth. Met solistische medewerking van Jos Hof en Wim Hoffenaar worden kerstliederen gezongen door het koor met samenzang. Een en ander belooft een sfeervol samenzijn te worden. Vanwege het beperkt aan tal plaatsen is het aan te raden op tijd aanwezig te zijn. Ter bestrijding van de kosten is er een deurcollec te. Aanvang is 14.30 uur, de kerk is open vanaf 13.45 uur. REGIO - Voor het vijfde jaar op rij helpt de Lionsclub Alkmaar Phoenix de Voedselbank Alkmaar bij het inzamelen van Douwe Egberts waardepunten ('koffiepuntjes'). De ingeza melde waardepunten worden door Douwe Egberts verzilverd voor pakken koffie voor de Voedselbank. De vorige vier acties leverden in totaal ruim 8.400 pakken koffie op. Tot 31 december kunt u uw waar- depunten inleveren in de opval lende inzamelboxen die o.a. bij veel supermarkten en winkels te vinden zijn in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen en Egmond aan den Hoef. Een volledige lijst van inzamelpunten zal later worden gepubliceerd. Ondanks de goed draaiende eco nomie profiteert niet iedereen hier van. Veel gezinnen leven onder de armoedegrens. De Voedselbank Alkmaar ondersteunt een aantal van deze mensen in de regio met een wekelijks voedselpakket, maar daar zit maar af en toe koffie bij. Een pak koffie is een klein gebaar, maar wordt zeker gewaardeerd. Deel uw kopje koffie met iemand anders en geef uw D.E. waardepun- ten een tweede leven door ze aan de Voedselbank te geven. Contactpersonen voor deze actie: Kees Scharringa van Lions (06-24257451) en Jules Emmaneel van Voedselbank Alkmaar (06 51136158). De vuurspuwende draak op het strand trok veel bekijks. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 19