Pluto Petfood Stille Nacht am Silbersee in Cultuurkoepel WereldLichtjesDag Heiloo COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Ruis UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Job en Marnix met een (kleine) greep uit het assortiment. Foto: Arjan Hoogvorst Rijksweg 127, Limmen (achter X op X). Tel.: 06-19 49 64 18, info@plutopetfood.nl, www.plutopetfood.nl Open: dinsdag en donderdag 10.00 - 18.00 uur; zaterdag 10.00 - 16.00 uur. LIMMEN - Hoewel het al 4 oktober is geweest, is het aan de Limmer Rijksweg onophoudelijk dierendag. Sinds Pluto Petfood circa anderhal ve maand geleden de deuren opende, kunnen honden en katten (lees: hun baasjes) er terecht voor kwaliteitsvoer van de bovenste plank. Culinaire verwennerij voor de trouwe viervoeter(s). Met tot en met eind december tien procent korting op het gehele assortiment, zowel in de winkel als online. Het complete concept van Pluto Petfood is bedacht en opgezet door de kom panen Marnix Witkamp en Job Nieuman. Naast hun reguliere werkzaamheden zijn zij drie dagen per week aanwezig in hun winkel, gevestigd achter het pand van X op X. "Elke dinsdag, donderdag en zaterdag openen wij onze winkeldeur voor honden- en kattenmensen, die hier terecht kunnen voor snacks, brokken en diepvriesvoer, kluiven en zelfs voedingssupplementen," vertelt Marnix. "Een zeer breed assortiment met louter topproducten van ons eigen merk. Tijdens genoemde openingsdagen zijn wij er om vakkundige adviezen te verstrekken en alle denkbare vragen te beantwoorden." Natuurlijke producten Al het honden- en kattenvoer dat Pluto Petfood levert, is afkomstig van een Nederlandse professionele producent met wortels in de slagerijwereld. "Het zijn stuk voor stuk natuurlijke producten van uitstekende en uiterst betrouw bare kwaliteit, die wij door directe inkoop tegen een scherpe prijs kunnen aan bieden. Kortom, goed voor het geliefde huisdier én de portemonnee. Wie die win-winsituatie aan den lijve wil ondervinden, kan zoals gezegd op dinsdag, donderdag en zaterdag in de winkel terecht. Daarnaast is het complete assortiment tevens online verkrijgbaar. Vakkundig advies Ter kennismaking een keer de winkel binnenlopen, is voor belangstellenden uiteraard een verstandig idee. Zo zie je gelijk de gezichten achter Pluto Petfood, is het merendeel van het aanbod tastbaar in de overzichtelijke schappen aanwe zig én valt gelijk vakkundig advies bij de heren in te winnen. Het gaat immers wel om de gezondheid van ieders trouwe kameraad en daar weten Marnix en Job alles van. "Zo hadden wij onlangs iemand over de vloer die zich afvroeg of de in bepaald kattenvoer verwerkte zalmolie wild of gekweekt was. Daar kunnen wij dan direct tekst en uitleg bij geven, tot de meest specifieke kwesties aan toe." Overigens staat vrijwel alles qua ingrediënten op de verpakkingen vermeld, dus onduidelijkheid is uitgesloten. "Beiden zijn wij zelf grote dierenvrienden met thuis ook huisdieren en we voeren honderd procent openheid over de ingre diënten. Eerlijkheid duurt het langst en al helemaal als het om dierenwelzijn gaat." Pluto Petfood werkt tevens nauw samen met diverse dierenpensions en trai ningscentra. Naast de nu al lopende kortingsactie verschijnen richting de jaarwisseling oliebollen speciaal voor honden. Als enige aanbieder in Noord Holland belooft dat iets heel bijzonders te worden. Tekst: Arjan Hoogvorst HEILOO - Samen met schrijfster Anna Enquist brengt muziek theater Silbersee op zondag 16 december een wintermiddag met verhalen en bespiegelingen, gedichten en muziek. Het muzikale hart wordt hierbij gevormd door The Little Match Girl Passion van David Lang. Deze aan grijpende winterpassie, een bewer king van het sprookje over het meisje met de zwavelstokjes, werd in 2008 bekroond met de Pulitzer Prize. Stille Nacht am Silbersee is een literaire en muzikale mid dag over hoop, troost en twijfel. Muziektheater Silbersee is vaste gast op Oerol, Karavaan en staat garant voor bijzonder theater. Zondag 16 december in Cultuurkoepel Heiloo. Aanvang 15.00 uur. Kaarten 20,-. www. cultuurkoepelheiloo.nl. HEILOO - Op zondag 9 december om 18.45 uur vindt in Cultureel Centrum 'De Strandwal' op Landgoed Willibrordus voor de 5e keer WereldLichtjesDag plaats, de jaarlijkse herdenking voor over leden kinderen. Elk jaar worden overal ter wereld op de tweede zondag in decem ber om 19.00 uur plaatselijke tijd kaarsjes aangestoken om overleden kinderen te herdenken. Iedereen die in een intieme sfeer samen wil herdenken, is vanaf 18.30 uur van harte welkom. Om 18.45 uur begint de bijeenkomst, de namen van over leden kinderen worden gezongen, de kaarsjes worden om 19.00 uur aangestoken en naast muziek zul len er troostrijke woorden klinken. Bovenal is er ruimte om samen stil te staan en te herinneren. Het thema van deze avond is 'Handen'. De handen waarmee je je kind hebt gekoesterd, gestreeld, vastgehouden. De handen die heb ben gevoeld. We reiken een uit- gestoken hand naar elkaar om de warmte te voelen en het verdriet te delen. Na de bijeenkomst is er volop gelegenheid om na te praten met een kopje koffie of thee. De toegang is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. Breng zelf een lantaarntje met een kaarsje mee! Voor meer informatie zie de Facebookpagina WereldLichtjesDag Heiloo. Is het mijn herinnering, of was er in onze jeugd (jaren '70) niet zoveel ruis rondom de feestdagen? Vroeger, toen Sint-Maarten nog Sint Maarten was en er geen Halloween tussendoor kwam. Een feest voor de lagereschooljeugd: lampionnen knutselen op school en dan in het donker de straat op om te zingen en snoep op te halen. Eerst veilig met papa en/of mama, later met vriend jes of vriendinnetjes. Eén ding is nog steeds hetzelfde: dat magische moment van thuis je tas legen op tafel en dan sorteren maar! De vraag is of we over een paar jaar ook Halloween vieren? Gaat het naast elkaar, of komt het een in de plaats van het ander? Twee dagen kinderen aan de deur, trick or treat en 11 november is de dag? Of krijg je een team Sint-Maarten en een team Halloween? De tijd zal het leren. Voorlopig rolden we van Sint-Maarten op zondag direct in het Sinterklaasjournaal dat op 12 november van start ging. Enig, ik ben dol op Sinterklaas, hoewel er maar een de echte is natuurlijk! Die overgang ging mijn kleutermeisje wat te snel, dus werd er volop gezongen: "Sinterklaasje Mik Mak en Sinter Sinterklaasje, de koeien hebben staarten". Inmiddels zijn we weer bij en zitten we volop in het avontuur van Sinterklaas. Zaterdag hebben we dan ook met volle teugen genoten van een geweldige intocht in Heiloo. Wat een feest. Over de kleur van de Pieten wordt genoeg gesproken, die discussie laat ik even aan mij voorbijgaan. Dat de discus sie voor ruis en onrust zorgt, moge duidelijk zijn. Nog een week dan is het pakjes avond. Ik heb er nu al zin in. Eerst nog een paar keer schoentjes zetten, ook zo'n feest. "Welke Piet zal er komen, mam? Wat zal ik dan in mijn schoen krijgen? Als die Piet maar niet weer een hap van onze choco ladeletters neemt! Als we nog een chocoladeletter krijgen natuurlijk. O ja mam, ik wil trouwens ook heel graag een kersttrui, zo'n foute weet je wel?" Nou, en dan krijg ik last van ruis. Kersttruien en Sinterklaas. Laat het eerst maar 6 december worden en daarna storten wij ons met z'n allen zo van Sinterklaas in de Kerst. Stille Nacht am Silbersee is een literaire en muzikale middag over hoop, troost en twijfel. Foto: Julia Fullerton-Batten Op WereldLichtjesDag worden overal ter wereld om 19.00 uur plaatselijke tijd kaarsjes aangestoken om overleden kinderen te herdenken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5