Heiloo contact 11 HEILOO GEMEENTE Bouwen en wonen Openingstijden Bezwaar maken Volg ons op f" Heeft u vragen? Bel meteen!! Raad en (raads)commissies nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo UITKIJKPOST 5 DECEMBER 201 Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen - Kennemerstraatweg 552, plaat sen dakkapel, ontvangstdatum 27 november 2018 (WABO1801923). Verleende vergunningen U kunt tegen verleende vergunningen bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. - Baetenburg 21, plaatsen dakkapel (voorzijde), verzonden 28 november 2018 (WABO1801794); - De Nieuwe Plantagie, veran deren woning en aanleggen in-/ uitrit, verzonden 29 november 2018 (WABO1801708); - Werkendelslaan 106, plaatsen tijdelijke woonruimte in de achtertuin, verzonden 23 november 2018 (WABO1801787). Vergunning niet vereist - De Kandelaar 1, bouwen veranda met berging, verzonden 26 novem ber 2018 (WABO1801666). Vastgesteld uitwerkingsplan LijsterbesBV Burgemeester en wethouders bekend dat met ingang van donderdag 6 december 2018 voor een periode van zes weken ter inzage ligt: het vastge stelde uitwerkingsplan LijsterbesBV te Heiloo. Het uitwerkingsplan maakt de bouw van twee vrijstaande woningen GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 821 735 46 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur aan de Lijsterbes te Heiloo plano logisch - juridisch mogelijk. Op de percelen die zijn opgenomen in het uit werkingsplan is op ieder perceel afzon derlijk één vrijstaande woning gepland. Qua verkaveling en opzet past de uitwerking van de percelen binnen de regels van het geldende (globale) bestemmingsplan Zuiderloo. Ter inzage Het vastgestelde uitwerkingsplan ligt van donderdag 6 december 2018 tot en met woensdag 16 januari 2019 ter inzage: bij de informatiebalie in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo; i n de Openbare Bibliotheek, Westerweg 250 te Heiloo; via www.ruimtelijkeplan- nen.nl/ NL.IMRO.0399. UwpLijsterbesBV-0401. Beroep Gedurende de periode dat het uitwer kingsplan ter inzage ligt, kunnen de volgende belanghebbenden beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de raad van State: Belanghebbenden die eerder tijdig een zienswijze hebben ingediend tegen het ontwerpuitwerkingsplan; Belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest om een zienswijze tegen het ontwerpuitwerkingsplan in te dienen. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Inwerkingtreding Het besluit tot vaststelling van het uit werkingsplan treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Het instellen van beroep schort de inwer- Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 10 december om 20.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Naast de vaste punten staat op de agenda HAMERSTUKKEN - Archiefverordening Heiloo 2018 - GGD HN Zienswijze op begrotingswij zigingen 2018 en gewijzigde begro ting 2019 kingtreding van het uitwerkingsplan niet op. Degenen die beroep hebben ingesteld kunnen een verzoek om een voorlopige voorziening indienen. Als binnen de termijn naast het beroep schrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de voor zitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Sandra Jager van het team Plannen en Projecten, Domein Ruimtelijke Ontwikkeling, tele foonnummer 088 909 7508. Definitief saneringsplan railscher- men Heiloo vastgesteld Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij het definitief saneringsplan hebben vastgesteld voor geluidsvermindering op de gevels van woningen langs het spoor in Heiloo. In het plan is beschre ven welke maatregelen wij toepassen en hoe sterk de geluidsbelasting per woningen afneemt. De gemeente Heiloo dient dit plan in bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor de aanvraag van een uitvoeringssubsidie. De Minister neemt vervolgens een besluit over de maatre gelen uit het saneringsprogramma en de ten hoogste toelaatbare waarden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar aantekenen. Maatregelen geluid In het saneringsplan staat dat de gemeente de geluidsvermindering langs het spoor wil bereiken door: - Integraal Veiligheidsbeleid Heiloo 2019 - 2022 - Overdracht Wagenpark naar BUCH werkorganisatie - Risicoverevening Jeugdhulp 2018 - Tweede financiële tussenrapportage 2018 Meer informatie De stukken staan op www.heiloo.nl/ vergaderkalender De stukken liggen tot en met dinsdag 11 december op werkdagen ter inzage bij de informatiebalie in de hal van het gemeentehuis en in de openbare Bibliotheek. het plaatsen van raildempers op het spoor, het plaatsen van mini-schermen langs het spoor, op 1,75 meter uit het hart van het spoor met een hoogte van 0,8 meter ten opzichte van de bovenkant van het spoor. Het voordeel van deze schermen is dat zij lager zijn waardoor de impact op de omgeving veel kleiner is. Nadeel is dat de geluidsvermindering rekenkundig gezien minder scoort, maar wel voldoet aan de eisen die de subsidieverlener stelt. Opties Oorspronkelijk besloot de raad in 2014 raildempers te plaatsen in combinatie met hogere schermen van maximaal 1,5 meter ten opzichte van de boven kant spoor. Deze stonden ook verder van het spoor namelijk op 4,65 meter uit het hart van het spoor. De voorkeur ging toen ook al uit naar mini-scher men. Maar omdat het destijds niet mogelijk was om deze optie verder uit te werken in de aanvraag voor uitvoe ringssubsidie is daar niet voor geko zen. In overleg met de subsidieverlener ligt deze mogelijkheid nu wel voor. Keuzes bewoners Bewoners is vorig jaar gevraagd een voorkeur uit te spreken voor vier mogelijke type schermen van: beton, aluminium, kokosvezel of schans korf. Aanwonenden kozen voor de schanskorf-railschermen. Door tech nische ontwikkelingen is de kans toch aanwezig dat er in de nabije toekomst een nieuwe variant beschikbaar is: de mini-schermen. Daarom is bewoners langs het spoor onlangs opnieuw naar hun voorkeur gevraagd; nu ging het tussen de schanskorf- en de mini- schermen. Een meerderheid (60%) koos voor mini-schermen. Deze keuze Als een besluit rechtstreeks gevol gen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u uw naam, adres en handtekening, datum, omschrijving van het besluit en reden waarom u het niet eens bent met het besluit. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over is opgenomen in het vastgestelde saneringsplan dat de basis is van de subsidieaanvraag. Vervolg Het is nog niet zeker dat de mini- schermen ook daadwerkelijk door ProRail worden geaccepteerd. ProRail verwacht in 2019 een definitief besluit te kunnen nemen over het wel of niet accepteren van mini-schermen. Is het antwoord ja, dan moet het product nog worden ontwikkeld en goedgekeurd. Wanneer ProRail de mini-schermen toch afkeurt, zal het college van bur gemeesters en wethouders een nieuw saneringsplan vaststellen, gebaseerd op de schanskorf-schermen en deze bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat indienen. Bezwaar en beroep Het besluit van de Minister over het saneringsprogramma en de ten hoogste toelaatbare waarden wordt bekendgemaakt in de Staatscourant. Na bekendmaking kunnen belangheb benden op grond van hoofdstuk 6 van de Algemene Wet Bestuursrecht een bezwaarschrift indienen bij de Minister (p/a BSV). Meer informatie Heeft u nog vragen? Neemt u dan contact op met Pim Broersen, beleids medewerker binnen het team beleid en beheer (CWV) via telefoonnummer 072 - 535 66 66. het besluit. U kunt de besluiten vin den op officielebekendmakingen.nl/ gemeenteblad Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedei send belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 11