Tien vragen aan... Rabobank weer hoofdsponsor Ondernemingsverkiezing Klaverjasdrive Heiloo Henk Jonker Gezellige kerstshow bij de Aalsmeerse Plantenhal! 3 Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! ft ,'Lti UITKIJKPOST 5 DECEMBER 201 en de Publieksprijs. Voor de Publieksprijs werd een oproep aan alle inwoners van Heiloo gedaan om te stemmen. Een feestavond voor onder nemers kan niet mogelijk wor den gemaakt zonder sponso ring. Ondernemend Heiloo is daarom verheugd dat ook dit jaar de Rabobank hoofdsponsor van de Ondernemingsverkiezing is. Erik Minnema van Rabobank Noord-Kennemerland legt uit waar om de bank al vele jaren sponsor van dit OHO-event is: "Doelgericht, bevlogen, trots en doorgaans men sen die hun nek uit durven te ste ken. Dat is waar ik bij ondernemers aan denk. Die passie inspireert. Niet alleen mij en de andere leden van de jury, maar ook andere onderne mers. De Ondernemersverkiezing is een mooi platform om geïnspireerd te worden. En natuurlijk een goede gelegenheid om te netwerken. HEILOO - Op zaterdag 15 december wordt de feestelijke prijsuitreiking van onderne mersvereniging Ondernemend Heiloo georganiseerd. Een inspi rerend evenement voor onder- nemers in Heiloo. Er zullen maar liefst vier prijswinnaars in het zonnetje worden gezet met de Ondernemingsprijs, de Ondernemersprijs voor zzp'ers, de Rabobank In de Kijkerprijs Met de Ondernemersverkiezing krijgen de ondernemers de waarde ring die zij verdienen. Waardering voor hun passie. Ik ben trots dat wij als Rabobank al jaren verbonden zijn aan Ondernemend Heiloo en de Ondernemersverkiezing sponsoren. Zo kunnen wij een bijdrage leveren aan die passie en ondernemers laten groeien." Tekst: Marije Smit Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op DJ HEILOO - Maandag 10 decem ber houdt de Eerste Heilooër Klaverjasclub (EHK) de maan delijkse klaverjasdrive, inclusief een verloting met mooie prijzen. Iedereen is, liefst met partner, van harte welkom in cultureel cen trum De Strandwal, naast de kapel op het GGZ-terrein. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet of komt u voor het eerst, meld dit dan even bij een van de onderstaande bestuursleden. Zij kunnen daar dan rekening mee hou den! De zaal is open vanaf 19.00 uur. De klaverjasdrive start om 19.30 uur en eindigt om ongeveer 22.30 uur. Inlichtingen bij Gerda (072-5123271) of Ria (072-5339345). Foto: aangeleverd HEILOO - Het is een feestje om rond te lopen bij de Aalsmeerse Plantenhal. Volop kerstdecora tie, verlichting, prachtige plan ten en vele mooie kerstbomen. Voor een klein of groot cadeau kunt u zeker slagen, want er is een ruim assortiment aan cadeauartike len. Het kan een opgemaakte plan tenbak zijn, een kerststuk of een gedecoreerde glazen stolp. Dit jaar is er een korting van 10% op alle kerstverlichting! De kerstbomen zijn weer uitgezocht bij een topkwe- ker die elk jaar de bomen levert. Na het uitzoeken wordt de kerstboom voorzien van folie en voor u in de auto gedaan. Dit jaar zijn er ook weer kerstworkshops op 10, 11 en 12 december. Alle informatie kunt u vinden op www.aalsmeerseplan- tenhal.nl, Facebook of in de win kel. Tot de kerst op vrijdagavond geopend tot 21.00 uur en de zon dagen van 12.00 tot 17.00 uur. De kerstpop begroet u weer enthousi ast bij de Aalsmeerse Plantenhal! 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar en getogen in Heiloo. Hier heb ik ongeveer tot mijn 20e jaar gewoond in Plan Oost. Na vele omzwervingen ben ik 30 jaar geleden samen met Susan in Egmond-Binnen gaan wonen. Hier zijn ook onze zonen Bram en Koen opgegroeid, avonturiers, die momenteel samen aan het reizen zijn door Nieuw-Zeeland. Ook voor hen is Egmond- Binnen de Duinparel. Ik ga hier ook niet meer weg, alleen met mijn tenen omhoog. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Mijn hobby is mijn werk. Wij geven cursussen Meubelmaken en Meubel restauratie in mijn werkplaats in Egmond aan den Hoef. Daarnaast heb ik nog een atelier voor meubelrestauratie. Alles wat ik tot nog toe heb gedaan is niet van tevoren bedacht maar op mijn pad gekomen, samen met een dosis geluk en voorspoed. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Ik weet het niet. Ik ben niet zo van de helden. Misschien Rory Gallagher, een geweldige bluesgitarist, en dan een concert van hem bijwonen waar het dak eraf gaat en de vloer eruit! Maar helaas, veel wat goed is is dood. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Fikkie steken op het braakliggend terrein aan de Karremel samen met mijn vriend Carel Anderson. Prachtig, alles wat kon branden ging eraan, tot het gras aan toe. Ja ja, ze kenden ons wel. Zwemmen en vlotten ma ken in de vijver. Ook het Ter Coulsterbos was favoriet, hutten bouwen, de eerste zoenen, sigaren roken tot je er misselijk van werd. Gewoon een leuke jeugd! 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Het zicht op de duinen en weilanden aan de westkant van het Heilooër- bos en dan met een opkomende of ondergaande zon, prachtig! Een mooie herinnering is de plek waar nu het Loo is. Pittoreske straatjes met leuke huizen, het Dorpshuis waarin mijn kleuterschool gevestigd was, het Asta Theater en de Nicolaas Beetsschool. 6. Waar kunnen we je 's nachts voor wakker maken? Je moet mij niet wakker maken, behalve voor mensen in nood en brand. 7. Wat is het beste advies wat je ooit kreeg? Blijf onder je eigen vlag varen. Tot nu toe gaat dat prima. Je kunt nog zulke goede adviezen krijgen maar jij moet het doen en niet de mensen die ze geven, meestal vanuit hun comfortzone. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Vroeger heb ik gevaren in de zeesleepvaart. Een ervaring voor het leven waar ik nog steeds profijt van heb. Werken met 8 personen op een bootje in soms zeer zware weersomstandigheden, je werk doen en zorgen dat de boel overeind blijft en je sleep eraan blijft hangen. Mooie jaren, veel gezien, ook de nodige narigheid, aanvaring, brand, bijna vergaan. Er was toen nog geen satellietnavigatie of smartphone, dus als je brieven niet waren aangekomen of je zelf geen brieven had ontvangen, kon het zo maar zijn dat je verkering bij thuiskomst bij een ander op schoot zat. Op een gegeven moment ben ik gestopt. Als je dit te lang doet word je een beetje eigenaardig. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Woningen, woningen en nog eens woningen voor jongeren. Sociale wo ningbouw, zowel huur als koop. Dit is nodig om de voorzieningen en winkelstand etc. overeind te houden. Heiloo en zeker ook Bergen, de gemeente waar ik woon, kunnen hier wel wat meer hun best voor doen. Je zult maar een twintiger zijn. 10. De persoonlijke vraag van Natasha Andranova: 'Beste Henk, je restaureert antieke meubelen en geeft cursussen meu belmaken en meubelrestauratie in Egmond aan den Hoef. Ik ben be nieuwd wanneer je besloten hebt om deze cursussen te gaan geven en hoe loopt het momenteel?' Ik heb jarenlang met veel plezier les gegeven aan het Hout- en Meubile ringscollege in Amsterdam. Het is leuk om je kennis van houtbewerken over te dragen, maar het werd minder leuk in het mbo. Dus zijn wij in onze werkplaats in Egmond acht jaar terug gestart met het geven van cursussen ambachtelijk meubelmaken en meubelrestauratie. De mensen die onze cursussen volgen hebben dezelfde interesse: houtbewerken! We hebben een gezonde mix van 50% vrouwen en 50% mannen. We zijn met vier cursussen in de week begonnen en zitten nu op het dubbele. Onze lessen worden gegeven door 5 enthousiaste en ervaren docenten hout- bewerken. Zie onze advertentie verderop in deze krant. Ik geef de vragen door aan Jos Apeldoorn. Mijn vraag is: 'Jos, je maakt mooie beelden van hout, doet vrijwilligerswerk in de abdij, maakt fietstochten en slaapt weinig. Als ik 's zomers soms om 8.00 's ochtends naar het duin ga kom jij er alweer uit. Waar haal jij toch die tomeloze energie vandaan?' Erik Minnema legt uit waarom de Rabobank al jaren sponsor is van dit OHO-evenement. Foto: Iwan Bronkhorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3