sï Traditionele kerstnachtdienst Laatste raadsvergadering 2018 voor kerstreces I '1 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Leerlingen zwemmen in de diploma's i - W ■jnp JB leen ontvangen? Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) UITKIJKPOST Yvonne van Stiphout doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. Yvonne is freelance journalist en fotograaf. I r 1 -I Naast een ingediende motie van GBH stonden er op de agenda van de raadsvergadering van 10 decem ber hoofdzakelijk hamerstukken. Er werden besluiten genomen betref fende de Archiefverordening Heiloo 2018, de risicoverevening Jeugdhulp 2018, de tweede financiële tussenrap portage 2018, de overdracht van het wagenpark naar de BUCH werkor ganisatie, de GGD NH Zienswijze op begrotingswijzigingen 2018 en gewij zigde begroting 2019, en het Integraal Veiligheidsbeleid Heiloo 2019-2022. Integraal Veiligheidsbeleid Heiloo 20191-2022 Uit de Veiligheidsmonitor 2017 blijkt dat inwoners zich veilig voelen in de gemeen te (cijfer 7,6) en er prettig wonen (cijfer 7,9). Op basis van cijfers, ervaringen van de afgelopen periode en de nieuwe ont wikkelingen is het IVB Heiloo 2019-2022 vastgesteld met de volgende prioriteiten: Sociale veiligheid, woonlasten en High Impact Crimes Doelstellingen: het voortzetten van de gezamenlijke aanpak met de politie op het gebied van training, voorlichting en infor matiebijeenkomsten, en daarnaast nieuwe maatregelen in de praktijk brengen. Ook moet er gekeken worden of de sociale vei ligheid verhoogd kan worden en de woon overlast teruggedrongen. Het rapportcijfer voor de kwaliteit van leefbaarheid en vei ligheidsbeleving moet in 2021 minimaal een 7,8 zijn. Jeugd Doelstellingen: het voortzetten van het huidige overleg waarbij partners om de tafel zitten om overlastgevende jeugd te monitoren. Controle houden op de per- soons- en groepsgerichte integrale aan pak van overlastgevende jeugd(groepen). Preventief maatregelen inzetten, zoals vroegsignalering. Middelengebruik Doelstellingen: intensiveren van de aanpak van middelengebruik onder de jongeren aan de hand van een nog op te stellen Veiligheid, Toezicht-, en Handhavingsbeleid (VTH). Het inzetten van preventieve middelen zoals het geven van voorlichting aan jongeren, ouders en scholen. Horeca Doelstellingen: beperken van de over last, dat met name een taak voor de boa's is, en het behouden van een prettige en veilige sfeer. Het vaststellen van nieuw beleid waarin veiligheidsaspecten en eco nomische ontplooiingsmogelijkheden afgestemd zijn op de lokale omgeving. Personen met verward gedrag Doelstelling: integrale aanpak van de persoon met verward gedrag zodat het aantal overlastmeldingen wordt terugge drongen. Ondermijning Doelstellingen: inrichten van een gemeentelijk meldpunt. Organiseren van bewustwordingstrainingen voor de ambtelijke organisatie en bestuurders/ raadsleden. Tevens bewustwording over de gevaren van ondermijning creëren bij inwoners, ondernemers en bezoekers. Aanpak ondermijnend gedrag. Cybercrime Doelstellingen: geven van voorlichting over cyberveiligheid aan alle inwoners en ondernemers, en het geven van voorlich ting specifiek aan jeugd en ouders (digi taal pesten, sexting en sextortion, groo ming). Brandveiligheid Doelstelling: het vergroten van verant woordelijkheid bij inwoners en onderne mers ten aanzien van brandveiligheid. Verkeersveiligheid Doelstelling: reduce ren van het aantal zware en dodelijke ongevallen. GGD NH Er is geconstateerd dat de GGD in de aan gepaste begroting van 2019 nog geen onder scheid maakt tussen wettelijk verplichte en niet wettelijk verplich te taken. GGD heeft aangegeven vanaf de begroting 2020 dit onderscheid wel op te nemen. Aanvullend hierop wordt de GGD gevraagd ook aan te geven of de taak in de gemeenschappelijke regeling is onder gebracht of het een maatwerkdeel of sub sidie betreft. Tevens moet worden aange geven of de taak verplicht door de GGD gedaan moet worden of dat het ook door een andere partij uitgevoerd mag worden. Overdracht wagenpark naar BUCH werkorganisatie De werkwijze van de BUCH-gemeenten wordt waar dat wenselijk is mogelijk op elkaar afgestemd, er komt steeds meer uniformiteit in. Dit heeft tot gevolg dat er ook uniformiteit komt in het materieel dat gebruikt wordt om de werkzaamheden uit te voeren. Dit maakt flexibele inzet moge lijk. Flexibele inzet is efficiënt en heeft een positief effect op de dienstverlening en op de financiën. Daarnaast biedt uni formiteit in het materieel voordeel op het gebied van inkoop. Hoe groter het aantal in te kopen voorzieningen per aanbeste ding, hoe hoger de korting. Vergoeding voor dierenartskosten GBH bracht een motie in. Het betreft vergoeding voor dierenartskosten voor wilde dieren en zwerfdieren. De nota Dierenwelzijn 2014-2017 is verlopen en nadien is er geen herziene nota vastge steld. Uit onderzoek onder een aantal dierenartsen heeft GBH vastgesteld dat veel kosten van de behandeling van wilde dieren en zwerfdieren voor rekening komt van de behandelend dierenarts. Hierdoor is een van de grote dierenartspraktijken in de regio Alkmaar al gestopt met het behandelen van deze dieren omdat de kos ten te hoog zouden zijn en zij geen vergoe ding vanuit de gemeente meer ontvingen. GBH vindt dat het voor de hand ligt dat de gemeente vanuit haar wettelijke zorgplicht de dierenartskosten voor de wilde dieren en zwerfdieren op zich neemt. GBH ver zoekt het college de nota Dierenwelzijn 2014-2017 te actualiseren met daarin opge nomen een regeling - alsmede een financi- ele dekking voor deze regeling - voor het vergoeden van de kosten die dierenartsen maken voor toegediende middelen en han delingen bij wilde dieren en zwerfdieren die zij niet op een andere wijze vergoed kunnen krijgen (bijvoorbeeld van die renasiels of de dierenambulance) van de gemeente Heiloo. Portefeuillehouder Rob Opdam gaat ermee aan de slag en hoopt voor het zomerreces van 2019 met een geactuali seerde Dierenwelzijnsnota te komen. Tekst: Yvonne van Stiphout Gefeliciteerd allemaal! Aangeleverde foto HEILOO - Dit jaar wordt de traditionele dienst van geloofs gemeenschap Willibrord op kerstavond gevierd in de Grote Zaal van Cultureel Centrum De Strandwal op Landgoed Willibrordus. Om 19.30 uur begint het zingen van de eerste kerstliedjes en om 20.00 uur begint de viering. Kinderen worden uitgenodigd om zich om 19.50 uur bij herder Piet te melden, om samen in een stoet van lichtjes en het kerstkindje de vie ring te openen. Medewerking wordt verleend door de zanggroep onder leiding van Leonie Hennekens, op piano Freek Breurkens en op dwarsfluit Leonie en Mechteld Hennekens. Marie-José van Bolhuis is de voorganger bij deze kerstvie ring. U bent van harte uitgenodigd op maandagavond 24 december 2017 in het Cultureel Centrum in Heiloo! HEILOO - Op 1 en 4 december zijn de examens voor de hogere diploma's van zwembad Loos afgeno men in zwembad De Hout in Alkmaar. Voor het diploma Dolfijn moesten de leerlingen, met kleding en laarzen aan, afstanden zwemmen en vaardigheden laten zien. Het snorkeldiploma, rustig kunnen snorkelen, bril leegblazen en samen met één snorkel een afstand overbruggen zijn maar een paar onderdelen van dit uitgebreide diploma. Zwaardvis sloot deze ronde af met mooie zwemsla gen en keerpunten. De technisch moeilijke vlinderslag dwingt hierbij altijd veel respect af. Deze groep leerlingen zwemt bijna in de diploma's. Twee meiden hebben nu zelfs 16 diploma's, het maximaal te behalen aantal van zwembad Loos. De geslaagden zijn: Dolfijn Brons: Maartje Nat, Jolien van der Poel, Sarah Ligthart, Ellemieke Jurrius, Elise Stam, Deborah Belleman, Sebas van der Poel. NOB. Diploma A: Sebas van der Poel en Martijn Oort. NOB. Diploma C: Lotte Wilkens, Dominique Crum, Chloé Snikkenburg, Arthur Snikkenburg. Zwaardvis Goud: Maartje Nat en Sarah Ligthart.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 15