oo in Historische van Alkmaar atlas Weldadige klanken Expositie Theo Leering in 't Praethuys Friends bij Jazz Session Club Vredeburg Jan Weenink exposeert bij Lijstenatelier André Weda Egmond Wandel Marathon loopt al aardig vol EGMOND AAN ZEE - Het aantal inschrijvingen voor de 16e editie van de Egmond Wandel Marathon op zaterdag 26 en zondag 27 janu ari loopt al aardig op. De inmiddels 5.500 ingeschreven wandelaars zijn afkomstig uit 7 verschillende landen over de hele wereld. Er zijn wandelaars uit onze vertrouwde buurlanden België en Duitsland, maar ook Nepal wordt vertegenwoordigd. De vrouwen lopen op dit moment met bijna driekwart (72%) van de inschrijvingen ruim voor op de mannen. Deelnemers kun nen kiezen uit afstanden van 10,5 en 21,1 km en of zij één of twee dagen wandelen. Op dit moment is de weekendwande ling het meest populair, waarmee zowel het Noordzeestrand en het Noordhollands Duinreservaat wordt getrotseerd, de ene dag richting Bergen aan Zee en de andere naar Castricum aan Zee. Inschrijven kan t/m 14 januari via egmondwandelmarathon.nl. Dit wandelevenement wordt georga niseerd door Le Champion. Goede doel Wandelen is een geweldige manier om de gewrichten soepel en de spieren sterk te houden. Daarom is ReumaNederland (sinds juli 2018 de nieuwe naam van het Reumafonds) al sinds dag één trotse partner van een van de mooiste wandelevenementen van het jaar. Deelnemers kunnen een vrijwillige bijdrage doen bij inschrijving. Samen kunnen we iets aan reuma doen! EGMOND-BINNEN - In het Maandagochtend Café van 17 decem ber verzorgt Eva Boon een klein concert. Haar Klankkunsten en Soul Sounds, met stem, tanpura, schalen en drum hebben een openend en verruimend effect, zijn meditatief en verrassend. Ze nodigen uit om diep(er) in jezelf te zakken. Na afloop is er tijd om ervaringen te delen met elkaar. Ook vertelt zij graag meer over haar meditatieve klank- en stemwerk. Benieuwd? U bent van harte welkom op maandag 3 decem ber van 10.30-12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45, Egmond- Binnen. Koffie/thee 1 euro, de workshop is gratis. Kaart van de 'plantagie' van Nijenburg met bossen, lanen, wegen en een deel der landerijen. D. de Vries, 1761. Detail met Nijenburg en directe omgeving. Foto: Regionaal Archief Een werk van Theo Leering. Foto: aangeleverd ALKMAAR - De expositieruim te van 't Praethuys is vanaf 13 december ingericht met het prachtige werk van schilder Theo Leering. Belangstellenden zijn tijdens de opening, maar uiteraard ook daarna tijdens de openingsuren van 't Praethuys van harte welkom. De thema's in het werk van Leering, die in Heiloo is geboren en getogen, zijn zeer verschillend. Zoals hij binnen de muziek van ver schillende genres houdt, geniet hij ook van de vele stromingen binnen de schilderkunst. Hij wisselt fanta sierijke, absurdistische werken af met schilderijen waarin de lichtval en de schoonheid van de schaduw centraal staan. Binnen deze wisse ling kun je wel duidelijk zijn stijl en kleurenpalet herkennen. Houtskool Aanvankelijk tekende Leering veel met potlood en houtskool, voornamelijk portretten. Na de middelbare school begon hij met olieverf te schilderen en kon hij zijn ideeën op een mooie en inten se manier vormgeven. "Bij ieder nieuw werk opent zich een wereld en betreed je een omgeving waarin je voor korte of langere tijd ver dwijnt. In dat opzicht is schilderen een verslaving. Je werkt van partij naar partij en niet van 8.00 tot 17.00 uur. Je stopt pas als je tevreden bent, anders loop je de rest van de dag met een vervelend gevoel rond," aldus de kunstenaar. Aan inspiratie heeft het nooit ontbroken: "Je hoeft in het dage lijks leven alleen maar je ogen open te doen. De natuur biedt zoveel schoonheid dat je daar eindeloos uit kunt putten. En door te kijken naar het allerkleinste of ogenschijnlijk onbelangrijkste, kom je vaak op de mooiste ideeën." De opening van de expositie is op 13 december van 16.30-17.30 uur. Iedere kunstliefhebber is van harte welkom. Vrij entree. Adres is Westerweg 50 in Alkmaar. Tel. 072- 5113644. op verhaal konden komen, met mooie namen zoals 'het stalleken van Bethlehem' en 'in 't Capelleken'. De atlas is verkrijgbaar bij het Regionaal Archief aan de Bergerweg 1 in Alkmaar en in de boekwinkels. Tot 1 maart volgend jaar geldt een speciale voordeel- prijs van 24,50. Voor nieuwe Vrienden van het Archief is er tot 1 februari een speciale com- biprijs: 15,- voor het boek samen met een jaar lidmaatschap (zie de website van het Regionaal Archief, www.archiefalkmaar.nl). LIMMEN - Op zondag 16 decem ber 2018 speelt Friends in Vredeburg te Limmen. Vanaf 16.00 gaan eerst de sessiemu zikanten wat van hun kunnen tonen, waarna om 17.00 uur Friends een gastoptreden ver zorgt. Friends speelt voornamelijk jazz uit het 'Great American Songbook', een verrassend gevarieerd reper toire met ballads, latin en medium swing. Zangeres Erna heeft de band om privéredenen recentelijk ver laten. Daardoor is het repertoire voornamelijk instrumentaal gewor den. Dat vereist natuurlijk enige aanpassingen, maar ze zijn op de goede weg. Toetsenist/keyboard virtuoos Henk Vasbinder draagt nu zijn vocale steentje bij. Gerard Harms hanteert de contrabas en basgitaar. Slagwerker Ab Helsloot ondersteunt perfect swingend de ritmesectie. Gitarist Wim van der Steen geeft een aparte, gevarieerde klankkleur aan het geheel. Tenorsaxofonist Louis van Velsen steekt zijn voorkeur voor de zwarte tenorentraditie niet onder stoe len of banken, terwijl Ruud Muis zijn trompet laat juichen of fluiste ren. Friends en Jazz Session Club Vredeburg wensen u veel luister- plezier. Het adres van Vredeburg is Dusseldorperweg 64. De toegang is vrij, maar U kunt Vredeburg steu nen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmerlim- men@kpnmail.nl. Friends speelt jazz uit het Great American Songbook. Foto: aangeleverd Jan Weenink schildert op bijna fotografische wijze. Foto: aangeleverd CASTRICUM - Tijdens de jaar lijkse kerstmarkt Candlelight Shopping in Castricum (15 december) opent de nieuwe expositie bij Lijstenatelier André Weda met werk van kun stenaar Jan Weenink. Geïnspireerd door de natuur in zijn directe omgeving, het Noord Hollands Duinreservaat maar ook door hetgeen hij ziet tijdens zijn jaarlijkse reizen naar Kenia en Zuid-Afrika, schildert Jan Weenink op bijna fotografische wijze met olieverf dat waar hij zo van houdt. Vaak zijn dit roofvogels, maar ook de huismus en tegenwoordig ook olifanten, leeuwen e.d. worden met een onwaarschijnlijke nauwkeurig heid vastgelegd op het doek. André Weda is al jaren groot lief hebber van het werk van deze kun stenaar en is er dan ook trots op het jaar af te mogen sluiten met een expositie van deze kunstenaar. Als ambachtelijk lijstenmaker is André Weda al meer dan 20 jaar geves tigd in Castricum en organiseert hij diverse keren per jaar exposities die vrij te bezoeken zijn. Het werk van Jan Weenink zal tot ongeveer eind januari 2019 te bewonderen zijn bij Lijstenatelier André Weda - Torenstraat 38 te Castricum. Kijk voor meer informa tie op www.andreweda.nl ALKMAAR - Sinds vorige week donderdag ligt de nieuwe Historische atlas van Alkmaar in de boekwinkels. Het boek is een uitgave van Vantilt in samen werking met het Regionaal Archief. Auteurs zijn Paul Post en Harry de Raad. In de atlas wordt in 35 hoofdstuk ken de ontwikkeling van Alkmaar uit de doeken gedaan, waarbij ook de ontwikkelingen in het gebied rondom de stad niet worden verge ten. Ieder hoofdstuk is geïllustreerd met prachtige kaarten en andere afbeeldingen. Het boek is een prima naslagwerk voor iedereen die ken nis wil nemen van de vele fraaie his torische kaarten die er bestaan van Alkmaar en omgeving. In de atlas is ook een hoofd stuk gewijd aan Heiloo, waarvan in kort bestek de geschiedenis wordt behandeld. Het hoofdstuk opent met een bijzondere kaart uit 1704, die pelgrims de snelste route toont naar de bedevaartplaatsen bij Heiloo. De pelgrim kon eruit opma ken dat hij na een vermoeiende reis over landwegen en voetpaden, waarbij af en toe een 'plankjen' moest worden overgestoken, wel kom was in een van de vele bloeien de negoties waar de pelgrims weer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 27