Kinderopvang Kits Oonlie Hoefsmid I* Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! WereldLichtjesDag, een oase van liefde en warmte HEILOO - Zondag 9 december vond in Cultureel Centrum De Strandwa! op Landgoed Willibrordus voor de vijfde keer de viering van WereldLichtjesDag plaats. Op de tweede zondag in december ste ken mensen overal in de wereld kaarsen aan ter nagedachtenis aan overleden kinderen. Het thema van dit jaar was 'Handen'. Handen waarmee je je kind hebt gekoesterd, gestreeld, vastgehouden. Maar ook een uitgestoken hand die we naar elkaar reiken om de warmte te voelen en het verdriet te delen. Tijdens de viering, waarbij familie, vrienden en kinderen aanwezig waren trad het trio SYA op. Het trio zorgde voor de muzikale omlijsting en zong de namen van de overleden kinderen, waarna een kaarsje voor het kind werd ontstoken. Deze kaarsjes werden buiten op het gras binnen een gete kende hand geplaatst. Elke vinger stond voor iets wat het overleden kind gebracht heeft: kracht, richting, weerstand, trouw, groei. Tekst: Yvonne van Stiphout/ Foto:STiP Fotografie 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Egmond-Binnen en vanaf mijn 4e opgegroeid bij de timmerwerkplaats van mijn vader en zijn broers, Gebr. Apeldoorn aan de Herenweg 40. Ik ben in 1973 getrouwd met Tiny Tervoort (energetische therapie), de jongste dochter van de andere aannemer uit ons dorp. Onze ouders waren goed bevriend. Wij waren allebei de jongste en gingen dan met ouders samen een dagje uit, o.a. naar het oude Schiphol. We hebben drie kinderen, Manon, Gerrit en Jaap. Samen hebben ze met hun partners 5 kinderen. 2. Als hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Toen ik in 1952 als nakomertje werd geboren zei mijn vader: Nou, dan noemen wij hem Jozef en moet hij maar timmerman worden. Dus ben ik als 15-jarig broekie begonnen als timmerman. Mijn vader was timmerman/aan nemer, maar ook de generaties daarvoor waren dorpstimmerman/wagen maker. Later werd ik hoofduitvoerder en werd het mentaal een zwaarder beroep, niet meer te combineren met de 'kunst'. Na 40 jaar heb ik afscheid genomen van het bouwbedrijf en ging ik bouwkundige keuringen doen bij Woningschouw tot ik twee nieuwe heupen kreeg. Toen heb ik nog 5 jaar als kaarsenmaker gewerkt bij de Abdij van Egmond. Sinds mijn pensioen is mijn hobby, het maken van houten beelden, mijn werk. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy HEILOO - Kits Oonlie Hoefsmid is gevestigd aan De Hoefsmid in Heiloo met een baby- en peuter- groep en twee afgesloten bui tenruimten. Het team van kinderdagverblijf Hoefsmid bestaat uit 5 enthousiaste dames, die er alles aan doen om uw kindje in een vertrouwde en veilige omgeving op te vangen. De leidsters werken met het VVE-programma Uk Puk, waar aan de hand van verschillende activiteiten de ontwik keling van zowel baby's als peuters wordt gestimuleerd. Tijdens het thema Reuzen en kabouters heeft Juf Liana het verhaal van kabouter Bim nagespeeld samen met de kin deren. Naast dagopvang wordt er tevens peuterspeelwerk aangeboden. Voor alle vormen van opvang kunt u kinderopvangtoeslag aanvragen of opvang afnemen tegen gereduceerd tarief, als u hier niet voor in aanmer king komt. Wilt u meer informatie of een keer komen kijken bij kinder dagverblijf De Hoefsmid, neem dan gerust contact op met de centrale administratie, 072-5323576. Volg de Uitkijkpost ook op Aangeleverde foto 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Herman van Veen, ik heb hem na een voorstelling al eens ontmoet maar ik zou wel wat langer met hem willen converseren. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik heb prachtige jeugdherinneringen aan de timmerwerkplaats. Mijn vader, die als dorpstimmerman ook brandweercommandant en begrafe nisondernemer was, maakte de planken aan een nieuwe boerenkar die bij dorpssmid Tambach gemaakt was. Hij moest even weg voor een van zijn nevenfuncties. Ik heb toen op 10-jarige leeftijd met booromslag, lijmtangen en slotbouten de planken aan de kar gemonteerd. Wat was ik trots en mijn vader natuurlijk ook. In die tijd heb ik ook met verf uit het verfhok, stiekem een schilderij gemaakt in de stijl van Karel Appel. Niemand mocht het zien, bang als ik was om uitgelachen te worden. Ik liet me in mijn fantasie inter viewen door Pierre Jansen van het toenmalige tv-programma Kunstgrepen. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Vanaf de Heilooërbrug het zicht op die mooie Abdij van Egmond. Jammer van die gekapte knotwilgen aan de Hogeweg, ik ben er nu enkele aan het restaureren. (Zie foto. Foto: Cas Bottemanne) 6. Waar kunnen we je 's nachts voor wakker maken? Ik eet er elke dag een paar maar je mag me ook 's nachts wakker maken voor een hardgekookt eitje. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Omer Gielliet (1925-2017) was een priester en beeldend kunstenaar in Breskens. Hij maakte prachtige houten beelden. Tijdens een bezoek aan hem kreeg ik een boekje met een opdracht: "Wie lief heeft kan veel". We wilden zijn beelden ooit exposeren in de Abdij maar dat is niet gelukt. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik veel van fietsen hou en vooral lange afstanden in mijn eentje. Fiets vakanties met de kinderen toen ze klein waren, en nu doe ik het ook met Sem, onze oudste kleinzoon. Ik ben gefascineerd door het Hollandse land schap, dat ik ook in mijn vele schetsboekjes vereeuwigd heb. Vroeger te kende ik veel maar in de puberteit niet meer. Eenmaal getrouwd wilde ik in hout het portret van mijn vader maken. De tekening werd zo gelijkend dat ik de foto's van alle overledenen in hout vereeuwigde. In 1992 heb ik met Erik Baart en Huug Zentveld het schildersgenootschap Hallem opgericht. In 2002 zag ik op de Adelbertusakker drie bomen die werden gekapt, en daar heb ik toen mijn eerste grote beelden gemaakt van Adelbert de mon nik, Graaf Dirk de 1e (hij stichtte de Abdij van Egmond) en Dirk Schuit, mijn opa die daar is opgegroeid. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Heiloo is een prachtdorp en er is goed gelet op de ruimte tussen de wonin gen en de plantsoenen, maar de fietspaden vind ik slecht. Voor de auto's worden de wegen beter onderhouden. Veel VVD'ers in de raad zeker? 10. De persoonlijke vraag van Henk Jonker: Jos je maakt mooie beelden van hout, doet vrijwilligerswerk in de abdij, maakt fietstochten en slaapt weinig. Als ik 's zomers soms om 8.00 uur 's ochtends naar het duin ga kom jij er alweer uit. Waar haal jij toch die tomeloze energie vandaan?' Ik vind alles wat ik doe verschrikkelijk mooi Henk, als ik 's avonds naar bed ga denk ik: "Lekker morgen weer een nieuwe dag." 's Morgens een rondje lopen is een verslaving. Volgens mij is genieten heel gezond voor een mens en daar hoort ook af en toe een sigaartje en een wijntje bij. Ik geef de vragen door aan mijn fysiotherapeut Yme Bosgra. Mijn vraag is: 'Ik kom regelmatig bij je om al mijn lichamelijke gebreken te laten behandelen, zodat ik al mijn bezigheden voort kan zetten. Je bent werkzaam bij Chiron in Heiloo. Waar staat Chiron voor?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 3