Creatieve projecten op de Jan van Rijckenborghschool Uitvaartverzorging Formanoij Burgemeester schrijft voor gerechtigheid COLUMN m BEDRIJF BELICHT ti 'Wij vinden rouwverwerking belangrijk: alles gaat stap voor stap' Sporten in 2019 ^4 Michiel Ullers UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2018 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Jack Formanoij en zijn collega Maya Aangeleverde foto HEILOO - Onder de vro- ronden Jan van lijke kerstlampen de kinderen van de Rijckenborghschool het laatste jaarproject af. Na de zomervakantie werkten alle groepen aan het thema 'Mens'. Sinds de herfstvakantie gevolgd door 'Herfst' en 'Schoenmaatjes' (onder bouw) en Azië (bovenbouw). In het projectonderwijs worden samen werking en sociale vaardigheden sterk ontwikkeld. Daarnaast nemen drama-, muziek- en handvaardig- heidsonderwijs, gegeven door vak docenten, een belangrijke plaats in. Cognitieve informatie wordt beter opgenomen als het ook creatief wordt vormgegeven. Op de Jan van Rijckenborghschool wordt regulier onderwijs geboden. De leerkrachten baseren zich in hun levenshouding op de filosofie van het Rozenkruis. Die wordt niet onderwezen, maar schept wel de vrije warme sfeer waarin kinderen van alle religies en achtergronden welkom zijn. Wilt u meer weten? Iedere dins dagochtend kunt u vrijblijvend de school bezoeken en een kijkje in de klassen nemen. Trompenburg 49, 1852 CC Heiloo, 072-5338286, www.jvrschool.nl, directrice Marije Peters. Onder deze vrolijke kerstlampen ronden de leerlingen het laatste jaarproject af. Aangeleverde foto Uitvaartverzorging Formanoij (Afscheidscentrum De Swaen Schipperslaan 4 k, 1906 BG Limmen, tel.: 06 - 115 36 587 (24-7 bereikbaar) www.uvdf.nl,info@uvdf.nl Kenmerkend voor Uitvaartverzorging Formanoij is dat er vanuit de fami lie wordt gedacht, niet vanuit zakelijk oogpunt. Grote uitvaartonderne mingen plannen de uitvaart het liefst in zo'n kort mogelijke tijd, soms zelfs in één dag. Jack Formanoij doet dit liever stap voor stap: u kunt hem 24/7 bellen bij een overlijden. Vervolgens wordt eerst de uitvaartlo- catie geregeld, dit is het belangrijkst. Daarna wordt per dag een nieuwe afspraak gemaakt. "Je wordt als het ware onderdeel van de familie, als je de uitvaart stap voor stap regelt is dat beter voor het rouwproces van de nabestaanden," vertelt Jack Formanoij, grondlegger van afscheids- centrum De Swaen in Limmen. De sfeer in het afscheidscentrum is knus en persoonlijk. "De locatie is toeganke lijk, er is voldoende parkeergelegenheid en wij garanderen de nabestaanden pri vacy," vertelt Jack Formanoij. Ook ligt Limmen centraal, er wordt door de hele regio gebruikgemaakt van het afscheidscentrum: Uitgeest, Akersloot, Castricum, Limmen, Heiloo en de Egmonden. In afscheidscentrum De Swaen zijn drie afscheidskamers die 24 uur per dag toe gankelijk zijn voor de familie, er worden ook condoleances (een doorloopcon doleance is mogelijk tot 300 personen) en afscheidsbijeenkomsten gehouden. Tijdens een afscheidsbijeenkomst is de ruimte geschikt tot veertig personen. Als u meer personen verwacht is het mogelijk om uit te wijken naar een buitenloca tie zoals Johanna's Hof, Heeren van Limmen, Fase Fier of bijvoorbeeld de kerk, dit wordt ook begeleid door Uitvaartverzorging Formanoij. "Een buitenlocatie is zeker aan te raden, dit is namelijk niet tijdsgebonden, zoals in een crematorium," vertelt Jack Formanoij. Uitvaartverzorging Formanoij verzorgt ook thuisopbaringen. "Wij bieden alle mogelijkheden hiervoor, of u uw dierbare nu in de woonkamer of in bed wilt opbaren," zo vertelt Jack. "De meeste uitvaartondernemingen willen dit liever niet omdat er nogal wat haken en ogen aan zitten, maar wij weten wat het voor de familie kan betekenen, daarom doen wij dit wel." Als u graag wilt dat uw dierbare thuis of in De Swaen wordt opgebaard dan ver zorgt de uitvaartverzorger de overbrenging. De overledene wordt in principe op de locatie van het overlijden verzorgd, bijvoorbeeld in het ziekenhuis, alvorens vervoerd te worden. "Ik breng de overledene uit respect het liefst over in een uitvaartkist in plaats van op de brancard. Daarom verzorg ik samen met mijn collega Maya de overledene het liefst op de plek waar degene het leven heeft gelaten, de familie mag hier eventueel bij helpen." En ook dat is bijzonder aan de uitvaartondernemer: Jack Formanoij doet alles zelf, van de verzorging en over brenging tot de uitvaart. Daarom kan hij al een uitvaart aanbieden voor 1.675,- inclusief afscheidsbijeenkomst voor 10 personen met koffie en thee in afscheids- centrum De Swaen. Jack Formanoij gooide tien jaar geleden het roer om. Hij was leidinggevende in een hele andere branche waarbij veel geld verdienen centraal stond, dat was hij helemaal zat. Hij wilde écht iets betekenen voor mensen, hij wilde voldoening halen uit zijn werk. Hij nam ontslag en begon zich te oriënteren in verschillende branches. Hij kwam daardoor ook in contact met de uitvaartbranche. "Dit was wat ik wilde: een luisterend oor bieden, mensen door de vervelende periode in hun leven begeleiden. Ik heb de beste keuze ooit gemaakt, dit is zo'n dankbaar beroep," vertelt Jack. "Het fijnste is de dankbaarheid van de familie na de laatste verzorging van hun dierbare." Uitvaartondernemer Jack Formanoij heeft ook nog een tip: "Waar u ook ver zekerd bent, u kunt de uitvaart altijd door Uitvaartverzorging Formanoij laten verzorgen." Hier zijn de maatschappijen vaak niet duidelijk in, aldus Jack, die houdt van transparantie. Daarom heeft hij de prijzen van de uitvaartpakketten en uitvaartkisten op zijn website gezet. U kunt deze terugvinden op: www.uvdf.nl. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Maandag 10 decem ber was de internationale Dag van de Mensenrechten. Op deze dag heeft burgemees ter Hans Romeyn meegedaan aan een wereldwijde actie van Amnesty International "Schrijf voor gerechtigheid" (Write for Rights). Hij heeft diverse brieven gestuurd aan presidenten, om aandacht te vragen voor mensen die onrecht worden aangedaan. Zo ook heeft hij een brief gestuurd voor Nonhle. Al generaties lang leeft de familie van Nonhle aan de prachtige zuid oostkust van Zuid-Afrika. Maar dat bestaan wordt bedreigd door mijnbouwbedrijven die titanium in hun gebied willen opgraven. Daarom verzet Nonhle zich al tien jaar tegen de mijnbouw. Maar dit verzet is gevaarlijk. In 2016 werd haar collega Sikhosiphi 'Bazooka' Rhadebe vermoord en Nonhle overleefde zelf een aanslag op haar leven. Hans Romeyn roept president Cyril Ramaphosa op om Nonhle te beschermen en een onderzoek in te stellen naar de intimidatie van deze actievoerders. Hans Romeyn stuurt brief voor Nonhle. Aangeleverde foto Daar sta je dan als hockeyvader op een donderdagavond in de badmin- tonhal i.p.v. op het hockeyveld. We lenen wat rackets en pakken een shuttle uit de bak. Door een lid van de vereniging wordt ons snel de spelregels uitgelegd en dan is het spelen maar. We staan als gekken te rammen, maar hebben de grootste lol. Na een uurtje staan we flink bezweet met een glimlach aan de bar. Met een gerust hart kunnen wij als veteranen zeggen dat wij voldoen aan de 2019-trend. Wat is die trend dan? Multisporten. Hockeyers gaan badmintonnen, voetballers doen aan atletiek, ten nissers gaan schaatsen, hardlopers volgen een lesje judo en handballers stappen een keer op de BMX. Dit is sporten anno 2019. Maar waar is dat nu goed voor? Ik begrijp best dat verandering een keertje goed is, maar moet dit nu allemaal? Ja, het is goed voor je. Door als hoc keyer een keertje op de atletiekbaan looptraining te doen ga je beter hardlopen. Vooral voor de jeugd is het belangrijk om gevarieerde sport te doen zodat het brein uitgedaagd blijft. Niet alleen variatie in de eigen sporttechnieken m.b.t. oefenstof maar ook via andere sporten. Zo zijn voor hockey goede 'donorsporten' sporten waarbij de fijne motoriek getraind wordt zoals squash, bad minton, volleybal, tennis en golf. Het triggert en het boeit. Kortom, in 2019 krijgen we een grote roulatie op de sportvelden m.b.t. trainingen. Hele volksstammen zul len op de fiets van links naar rechts door ons dorp trekken. HSV richting de tennisbaan bij het Vennewater en andersom vertrekken teams van Terriërs naar TC Heiloo. Daar zijn de banen leeg want de tennissers zijn op weg naar de Foresters, terwijl zij bezig zijn in de badmintonhal. Kortom, het wordt een drukte van jewelste. De gemeente mag hier wel rekening mee gaan houden wat het wegenplan betreft. En hockeyvader? Ik ben benieuwd waar we volgende week gaan trainen. Op de jeu-de- boulesbaan misschien?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 5