Wethouder Elly Beens doneert ook D.E. waardepunten Rehobothkerk getransformeerd tot moderne seniorenloft Music Meeting Heiloo 2019 Bezorger wordetr van deze krant? De Muzikale Wereld - graag aanmelden! Zin in het leven... HEILOO - De kerstactie voor het inzamelen van Douwe Egberts waardepunten voor pakken koffie voor de Voedselbank Alkmaar verloopt uitstekend. De waardepunten stromen bin nen via de inzamelpunten. Dit jaar is er voor de vijfde keer een inzamelactie van 'koffie- en theepunten' voor de Voedselbank. Afgelopen vier jaar wist de Lionsclub Alkmaar Phoenix ruim 4,5 miljoen waardepunten in te zamelen, goed voor 8.400 pakken koffie. Dat wil zeggen gemiddeld ruim 2.000 pakken koffie per jaar. Zal het lukken om dat resultaat dit jaar te evenaren? Maandag 10 december deponeer de wethouder Elly Beens haar D.E. waardepunten in de opvallende inzamelzuil bij Keurslagerij Burger in het winkelcentrum 't Loo. Andere inzamelzuilen in Heiloo zijn te vinden bij AH Ypestein, AH het Hoekstuk, Bruna 't Loo, Vomar Voordeelmarkt, Bibliotheek, het Trefpunt, Jan Rijckenborghschool en Villa Westervenne. In Limmen bij drogisterij de Aker, in Akersloot bij Deen Supermarkt (nu al goed voor meer dan 100.000 punten!), in Egmond-Binnen bij de DeKaMarkt en de Abdijwinkel en in Egmond aan den Hoef bij Keurslager Kees Burger. Overige inzamelpun ten zijn te vinden in Alkmaar, Heerhugowaard, Schoorl, Bergen en Egmond aan Zee. HEILOO - Na de succesvolle editie van MMH 2018 zijn de voorbereidingen gestart voor een nieuwe editie in 2019. Het thema is 'De Muzikale Wereld'. Elk land, elke streek en elke regio heeft z'n eigen muziek. Instrumenten, ritmes en melodieën die onderdeel uitmaken van de cul turele identiteit. We herkennen de klanken vaak onmiddellijk. Een Weense wals, Portugese fado's, Russische koren, Chinees snaren spel, Afrikaanse ritmes of volksmu ziek uit de Andes, muziek laat ons over de hele wereld reizen. mei. Op de zondag wordt tevens de Lentemarkt georganiseerd, dus dat trekt extra publiek! Wil je meer informatie over het thema en deelnemen aan MMH 2019, lees dan verder op onze geheel vernieuwde website www. musicmeetingheiloo.nl en meld u aan door een reactie achter te laten. Ons secretariaat (musichei- loo@gmail.com) zal dan verder contact met u opnemen. Wij verne men graag uit muzikaal Heiloo wie met ons De Muzikale Wereld gaat invullen! De Heiloose wethouder, Elly Beens, deponeert haar D.E waarde punten in de inzamelbox. Foto: Kees Scharringa HEILOO - Het Rehobothkerkje aan de Holleweg wordt ver bouwd. Wat nu een kleine kerk- zaal is, zonder toren, wordt een moderne loft voor senioren. Gelijkvloers, van deze tijd en in het hart van Heiloo. Dicht bij de win kels, het bos én het station. De ver bouwing van het Rehobothkerkje wordt grondig aangepakt. Het wordt een bijzonder pand. Met een bijzon der verhaal. In1953 werd het eerste gedeel te van de kerk gebouwd voor De Vergadering der Gelovigen. In 1969 is het gebouw verder uitgebouwd. Jarenlang vonden hier wekelijks bijeenkomsten plaats. Tot begin dit jaar. De gemeenschap van De Vergadering der Gelovigen is intus sen zo klein geworden dat het gebouw overbodig werd. Het kerkje kwam te koop te staan. De kopers kochten het pand met het idee om hun 81-jarige moeder erin te laten wonen. Vanwege de locatie en de eventuele mantelzorg leek het een perfect plan. Echter, in de prak tijk liep het uiteindelijk toch anders. Besloten werd om een grondige renovatie uit te voeren en het kerkje om te bouwen tot een moderne loft voor senioren. Dus gelijkvloers, comfortabel, goed toegankelijk, optimaal geïsoleerd en voorzien van een eigen parkeerplaats en veranda. De nieuwe eigenaren vinden het belangrijk dat de hele verbouwing wordt uitgevoerd door profes sionals uit Heiloo. In het voorjaar wordt een onderhoudsvriendelijke maar smaakvolle tuin aangelegd. Door de enorme raampartij is deze straks vanaf de bank te bewonde ren. Ook komt er een spannende slaapplek voor de kleinkinderen. Het uiterlijk van het gebouw ver andert verder nauwelijks en binnen valt straks de hoge houten dakcon structie met de originele spanten op. Een echte loft dus. Ondanks dat de verbouwing veel voeten in aarde heeft, blijven de kopers enorm positief: "De loft staat op een toplocatie. En we maken het alsof we er zelf ooit willen wonen. Het wordt onwijs mooi." Naar ver wachting is de verbouwing rond juni/juli klaar. De kleine kerkzaal wordt een moderne loft voor senioren. Aangeleverde foto HEILOO - Zin in het leven en... engelenhaar. Van je hoofd naar je hart. Irene Krielaart geeft een lezing met meditatie, enge- lenkaarten en symbolen. De lezing vindt plaats in het Chiron Instituut aan De Hoefsmid 3 in Heiloo, op donderdag 20 december van 13.30-15.30 uur. Prijs: 7,50. Aanmelden: 06 - 44532836 of irene@krielaart.nl. In januari februari volgen drie workshops. Aangeleverde foto Onze uitdaging aan de Heilooër muziekgezelschappen voor Music Meeting Heiloo 2019 luidt dan ook als volgt: Stel een programma van maximaal 45 minuten samen met muziek uit een land of regio, zodat het publiek op 25 en 26 mei kan genieten van jullie presentatie, een opwindende reis door jullie muzi kale wereld. Deelname is mogelijk voor alle muziekgezelschappen in Heiloo. Het maakt niet uit of dit een zang groep, popband, orkest, solist, meidengroep, jongensband of nog andere samenstelling is. Pak het podium, presenteer je voor een groot publiek, maak reclame voor je eigen concert, doe aan ledenwer ving, dit kan allemaal op 25 en 26 De werkgroep Music Meeting Heiloo Foto: Tonnis Hoogland www.uitkijkpost.nl 0226 333311 rodi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2018 | | pagina 9