Tien vragen aan... Van Wegen naar Leven "Kinderen zitten echt op het puntje van hun stoel" 3 - 'De focus ligt juist niet op voeding' Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! W Vervolg van voorpagina: UITKIJKPOST 2 JANUARI 2019 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in 1962 geboren op de Jan Glijnisweg in Heerhugowaard 't Kruis, als oudste van een gezin met 4 kinderen. Mijn ouders hadden een schilders bedrijf. Ik ben opgegroeid in een hechte dorpsgemeenschap. Toen mijn vrouw, toen nog vriendin, en ik op zoek gingen naar een woning dichter bij Amsterdam (omdat we daar toen allebei werkten) kwamen we toevallig in Heiloo terecht. Het eerste huis wat we daar in de Zevenhuizerlaan te koop zagen staan hebben we in 1986 gekocht. We wonen hier nog steeds met veel plezier. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Een van mijn motto's is: "Als je doet wat je leuk vindt, hoef je nooit te werken". Dit geldt al ruim 28 jaar voor mijn huidige baan als verpleegkun dige op de Spoed Eisende Hulp (SEH) van de Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar. Als een hobby mijn werk zou zijn, zou ik wandelcoach zijn geworden. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Hij is helaas overleden, maar graag had ik Nelson Mandela willen ontmoe ten. Wat deze man in zijn leven heeft moeten ontberen, maar ook bereikt heeft met zoveel levenswijsheid, daar had ik graag met hem over willen praten. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Mijn ouders beheerden de sleutel van buurthuis 'de Deel' in 't Kruis. Wan neer er geen activiteiten waren gingen mijn broer en ik, soms met vrienden, daar tafeltennissen. Heerlijk de ruimte. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Ik fiets dagelijks door het Heilooërbos naar Alkmaar. Ik wandel hier ook graag met m'n vrouw. Het bankje op de Ronde O laan, met het uitzicht over de weilanden naar de Egmondse duinen, is voor mij de mooiste plek van Heiloo. 6. Waar kunnen we je 's nachts voor wakker maken? Ik heb ruim 25 jaar bereikbaarheidsdiensten gedraaid op de SEH. Hiervoor ben ik heel wat keren 's nachts naar de SEH gegaan om collega's te onder steunen. Dit is sinds we een extra nachtdienst hebben niet meer nodig en ik moet zeggen dat ik het doorslapen wel erg waardeer. Wel kan ik 's nachts altijd wakker gemaakt worden voor familie/vrienden die mijn hulp nodig hebben. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat is afkomstig van mijn jongste zus Margret: "Ik heb een leuke klasgeno te/vriendin, daar moet je maar eens kennis mee maken." We zijn nu al ruim 35 jaar bij elkaar en dat is echt het beste wat me ooit is overkomen! 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik naast mijn werk als SEH-verpleegkundige ook reanimatietrainer ben en met een collega een eigen opleidingscentrum heb, MediVice Opleidin gen. Daarnaast ben ik ook bestuurslid van Stichting Opleidingen en Trai ningen in de Acute Geneeskunde. Tevens heb ik me aangemeld bij Hartslag. nu. Vorige week zondag heb ik weer een oproep gehad, waarbij ik met andere deelnemers een man gereanimeerd heb. Hij maakt het inmiddels weer goed. Zijn vrouw gaf aan dat het bij haar en haar familie niet bekend was dat dit bestond. Dat je bij een reanimatiemelding burgerhulpverleners over de vloer krijgt die het slachtoffer reanimeren. De politie en ambulance komen natuurlijk ook, maar zij zijn bijna altijd later aanwezig, waardoor de kans op overleven door de burgerhulpverleners een stuk groter wordt. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? 'Heiloo, mooi wonen in het groen' is een slogan van onze gemeente. De gele zakken aan de lantaarnpalen doen hier afbreuk aan en zijn mij een doorn in het oog. Ik zou als ik de burgemeester was het afval in de grijze bak laten gooien en voor het restafval dat nu in de bijna lege grijze bak zit, een kleinere versie ontwikkelen. 10. De persoonlijke vraag van Yme Bosgra: 'Kees, samen met Marion ben je met van alles bezig. Denk je dat we nog eens de rust zullen vinden voor een nieuw Pyreneeënavontuur?' Beste Yme, 15 jaar geleden zijn we samen met deze langeafstandswande- ling gestart. We deden dit in etappes van 6 x 2 weken. Een prachtige levens ervaring, die ik graag nog eens met je zou willen overdoen. Alleen mag het dan wel wat comfortabeler zodat we niet zoveel hoeven af te zien. Ik geef de vragen door aan Rick Romeijn. Mijn vraag is: 'We kennen elkaar als ouders van de Radboudschool en als supporter van Foresters en AZ. Na 25 jaar bij de Alkmaarse Courant gewerkt te hebben ben jij nu met een hbo-opleiding bij Overloadworldwide bezig. Kan je hier wat meer over vertellen en wat wil je hiermee bereiken?' HEILOO - Na succesvolle eer dere edities van de cursus Van Wegen naar Leven staan René van der Flier en het team van Heiloo Vitaal te trappelen om in januari met de volgende cur sus te starten. Tijdens de cursus leer je leven op een manier die bij jou past en die jou gelukkig maakt. Want alleen dan kan je het volhouden. Van Wegen naar Leven is een uniek afslankprogramma, waarin het niet om gewicht draait. Hoewel de insteek om mee te doen (bijna) altijd wel het gewicht is, wordt dit na afloop niet genoemd als belang rijkste resultaat. "Beter slapen", "meer energie" en "meer bewust zijn van eten" zijn reacties van deelnemers van de eerste cursus. Opvallend is de saamhorigheid binnen de groep. "We merken dat er een grote betrokkenheid is. De groep gaat echt samen aan de slag en heeft onderling ook contact. Er is een verbindende factor. Bijna alle deelnemers blijven na de cursus ook samen trainen", aldus René, die denkt dat ook de ontspannen en familiaire sfeer die bij Heiloo Vitaal heerst hier een belangrijke rol in speelt. Tijdens de cursus ligt de focus op managen van stress, bewegen, mul- titasken en slaap. Gedurende tien weken volg je diverse workshops en presentaties over onder andere deze Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op Het team van Heiloo Vitaal, v.l.n.r. Marjon van Diepen, Sandra van der Flier, René van der Flier, Patricia Hoekstra, Jolein Oliemans en Roos Veldt. Foto: Guido Bosland 'Het Griezel Hotel' is een kleur rijke voorstelling met een aantrek kelijk decor, muziek, dans, zang en spel. In het verhaal schuilen de Griezels van het land in een hotel voor een griezelbestrijdingsteam en ze hebben het griezelig gezellig. Totdat er wordt aangebeld door een verdwaalde familie... Zou hun schuilplaats nu worden verklapt? En zijn ze eigenlijk wel zo eng als men denkt? Er worden vier voorstellingen gegeven. Op zaterdag 2 februari om 15.15 en 20.15 uur, op zondag 3 februari om 12.15 en 15.15 uur. Kaartjes kosten 9,-. Voor de voor stellingen van zaterdag 15.15 uur of zondag 12.15 uur is er een speciaal Kinderpartijtjes-arrangement. Voor 10,- krijgen de kinderen dan een echte vipbehandeling, inclusief een tour achter de schermen en met een griezel op de foto kan ook! De voorstelling is leuk te combi neren met een bezoek aan ijssalon Di Fiorentina (300 meter lopen). In het voorstellingsweekend is op vertoon van het kaartje, dat u bij de ingang van de Beun ontvangt, het tweede bolletje ijs gratis. Herberg Jan serveert in dat weekend een griezelig lekker 'Griezelmenu'. Kaartverkoop start vanaf woens dag 2 januari bij Bruna en Primera in Heiloo en Drogisterij Aker in Limmen. Kijk voor meer informatie en online kaartverkoop op: www. sjth.nl. Tekst: Monique de Jager onderwerpen. Daarnaast wordt er met de groep twee keer per week getraind, waarbij diverse disciplines zoals bijvoorbeeld cardio boksen, yoga en (kracht) training aan bod komen. In een voedingsapp kun je bijhouden wat je eet waardoor je bewust wordt van je eetpatroon. De groep bestaat uit maximaal 14 per sonen. Wil jij afslanken, fitter worden, meer energie, beter slapen en lek kerder in je vel zitten? Meld je dan aan voor de informatiebijeenkomst op maandag 7 of zaterdag 12 januari en laat je informeren. Aanmelden kan via www.heiloovitaal.nl/ contact/. Dat het team van Heiloo Vitaal bruist van de energie is duidelijk. Het afgelopen jaar zijn de activi teiten in de prettige ruimte aan de Overtoom 7b in Heiloo al bijzon der uitgebreid. Zo zijn er naast het trainen in kleine groepen (Small Group training), Personal Training, Leefstijl- en Vitaliteitscoaching inmiddels ook diverse activiteiten voor ouders en kinderen. Denk hierbij aan ouder kind yoga, voor ouders met een kind van 3 tot en met 10 jaar. Nieuw in 2019 zijn pilates en voor ouders die samen met hun kind willen sporten is er family fit, voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Ook nieuw is kids- fit, voor kinderen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. En er volgen meer ideeën. Wat veel mensen nog niet weten is dat de ruimte van Heiloo Vitaal zich ook prima leent voor een dag deel teambuilding, bedrijfsuitjes, bokscoaching of een kinderfeest je. "Er is van alles mogelijk," zegt Sandra van der Flier die maar al te graag met je meedenkt. "Neem dus vooral vrijblijvend contact met ons op en maak je wensen kenbaar. Dan denken wij mee en kijken we samen naar de mogelijkheden die er zijn." Tekst: Linda van Rozendaal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3