Beleef Barok en Renaissance in de Cultuurkoepel Kinderdagverblijven Kits Oonlie COLUMN Paulusschool deelt kerstpakketten uit aan vluchtelingen 5 Rechtop! Schaatsplezier bij Heiloo on Ice Dick de Scally UITKIJKPOST 2 JANUARI 2019 HEILOO - Vanaf 14 en 15 janu ari geeft Jan van der Giessen zijn succesvolle cursussen Barok en Renaissance uit de 7-delige serie Westerse Kunst Cultuurgeschiedenis. De twee cursussen worden gegeven in de Kleine Kapel, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo en zijn afzonderlijk te volgen. Al vanaf de 15de eeuw komt de Renaissance in Italië tot volledige bloei. Daarna verspreidde deze zich in de 16de eeuw over heel Europa. De nagebootste werkelijkheid kwam in de visuele kunsten terug en in de architectuur zien we weer aan de cursussen is het beeldmate riaal dat gecombineerd wordt met aansprekende muziekfragmenten. De cursussen zijn voor iedereen met interesse voor kunst en cultuur goed te volgen. Echter in de stof zit zoveel uitdagend materiaal dat ook gevorderden geboeid zullen zijn. Elke cursus duurt 7 middagen van 14.00-16.00 uur. Per cursus bedraagt het inschrijfgeld 110 inclusief een geïllustreerde syllabus. Meer informatie en inschrijffor mulier via www.janvandergiessen. nl. Telefonisch opgeven kan ook: 06-51578425 of per e-mail naar info@janvandergiessen.nl. klassieke bouwelementen. Vanaf diezelfde 16de eeuw begonnen kun stenaars en architecten al te expe rimenteren en dat leidde tot een unieke cultuurperiode, de Barok, die tot de 18de eeuw aanhield. In de muziekgeschiedenis kenmerkt deze periode zich door de overgang van het meerstemmige madrigaal naar de strakke structuur van de barok muziek. In de beeldende kunsten was er sprake van een grote diver siteit en in de cursus zullen we de belangrijkste stromingen identifice ren. Naast kunst en muziek komen in de cursussen ook literatuur en filo sofie uitgebreid aan de orde. Uniek Samen op ontdekkingstocht. Aangeleverde foto HEILOO - Om kinderen zich spe lenderwijs te laten ontwikkelen, heeft Kits Oonlie materiaal en speelgoed voor iedere ontwikke lingsfase. Kinderen van 3-6 maanden zijn vooral bezig met de grove motoriek en zintuiglijke verkenning. Hierbij kan gedacht worden aan speelgoed waar kinderen naar kunnen kijken, luisteren en aan kunnen voelen. Bij 6-20 maanden ontdekken kinderen de wereld en hun mogelijkheden vooral door middel van voorwer pen. Het spelen met de babygym, rammelaars, ballen, blikjes en boe- ken helpt hen hierbij. Kinderen van 20 maanden tot 2,5 jaar ontdek ken de wereld doelgerichter, ze geven meer betekenis aan hun spel. Bijvoorbeeld door het bouwen met duplo, klimmen en klauteren, het maken van puzzels en spelen met servies. Kinderen van 2,5-4 jaar laten hun belevingswereld zien en verwerken ervaringen in hun spel. Hierbij kunt u bijvoorbeeld denken aan rollenspellen. Wilt u meer informatie of een rondleiding, neem gerust contact op met de centrale administratie, 072 5323576, info@kits-oonlie.nl. gaan, maar ik weet niet of hij dat gehaald heeft. Ik ben 62 en heb m'n hele leven keihard gewerkt. Ik loop altijd rechtop, dus ik ga nog wel even mee." Na zijn advies en deze voorspel ling rechtte ik mijn rug, gooide mijn hoofd in mijn nek en trok mijn schouders naar achteren. Ik wou eigenlijk doorlopen, maar het vervolg van zijn verhaal hield me tegen. "Moet jij 's goed luisteren. Als je zo voorover loopt, zie je alleen maar straat en grijze tegels en asfalt. Dan wordt je wereld wel heel erg klein, hè? Rechtop man, kijk om je heen. Naar de etalages, naar de mensen die een schoon jaar voor zich zien. Kijk naar de welvaart in de winkels en de boodschappenkarren. Kijk naar de lucht als de zon opkomt of als ie ondergaat, naar de bomen, die nu nog een beetje kaal zijn, maar dat komt goed. Reken maar. Ga 's avonds een blokkie om en kijk naar de lichies in de huizen en in de voortuinen. Hé man, rechtop en kijk naar het leven!" Toen we uit elkaar gingen, reali seerde ik me dat ik eigenlijk nog op zoek was naar een voornemen voor 2019. "Je moet rechtop lopen en naar het leven kijken," had ie gezegd. Nou, dat ga ik in 2019 zeker doen. HEILOO - Ise, Fenna, Danique en Joy vermaken zich prima op de schaatsbaan bij winkelcentrum 't Loo. De schaatsbaan ligt er nog tot en met zaterdag 5 januari dus als je nog niet bent geweest Je hebt nog een paar dagen de tijd! Aangeleverde foto HEILOO - Donderdagochtend 20 december werd in de biblio theek een ontbijt gehouden voor vluchtelingen in Heiloo. Tijdens dit ontbijt overhandigden leer lingen van groep 7 en 8 van de Paulusschool een zelfgemaakt kerstpakket aan de aanwezige vluchtelingen. De leerlingen van de Paulusschool wilden, naar aanleidingen van hun project 'Iedereen is van de wereld' en het project 'Mensen in oorlog of in ernstige problemen', kerst pakketten maken. Stuk voor stuk mooie pakketten. Alles is door de leerlingen zelf gemaakt. Zij maakten dit alles om, in dit geval, de vluch telingen te helpen en ze gelukkig te maken. In het kerstpakket zaten onder meer een schoenlepel, hand doeken, cupcakes, 3D-geprint speel goed, chocolaatjes, sleutelhangers, rijmpjes en kleurplaten. Nadat de kinderen het liedje "Hé, je moet rechtop lopen jij!" De kreet kwam keihard binnen. Van schrik kwam ik even van de grond en draaide mij om. Daar stond een man met een grijze baard en een goedbedoelende blik die het duidelijk tegen mij had. "Je moet rechtop lopen jij," herhaalde hij, nu iets zachter. 'Iedereen is van de wereld', met eigen tekst, hadden gezongen wer den de kerstpakketten aan de blij verraste vluchtelingen uitgedeeld. Tekst: Yvonne van Stiphout De goede man had gelijk. Want In gedachten verzonken wandelde ik over het Stationsplein, mijn blik naar de grond alsof ik dub beltjes zocht. Een uitzicht van niks natuurlijk, zo'n grijze stoep zonder dubbeltjes. De man kwam dicht bij me staan, kennelijk om het nut van rechtop uit te leggen. Hij haalde er nog een goeie kennis bij. "Als je steeds zo krom loopt, word je net als een maat van mij. Die heeft z'n hele leven gelopen net zoals jij net en in z'n vrije tijd zat ie gebogen op zijn paard. Hij zou met pensioen Tijdens het ontbijt werden de kerstpakketten aan de vluchtelin gen overhandigd. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5