Brand verwoest Gasterij Nieuw Westert Egmond aan Zee klaar voor sportweekend AD T Maak een moodboard voor 2019 Stad Streek Toernooi 2019 in Akersloot Alzheimer Café Heerhugowaard organiseert 'Dementie en het levenstestament' REGIO/SPORT 13 S Vervolg van de voorpagina advertenties lip vormgeving I opmaak Een advertentie, logo of een complete huisstijl nodig? adver.T Tanja Verwer 06 - 144 12 476 UITKIJKPOST 9 JANUARI 2019 Dat het restaurant geliefd was blijkt wel uit de vele reacties op Facebook. Veel Egmonders en Heilooërs koesteren mooie her inneringen aan het restaurant. "Verschrikkelijk," "zoveel mooie herinneringen," "wat erg, zo'n fijne plek," "veel sterkte voor alle betrok kenen"... Het mag duidelijk zijn dat het restaurant gemist zal worden, door sportgroepjes, wandelaars, toevallige voorbijgangers en vaste gasten. Ook het hechte team van Gasterij Nieuw Westert is erg aange slagen, vertelt bedrijfsleider Remco Duinmeijer: "Al het personeel is op de dag van de brand wel langs geweest en ook nu helpt iedereen waar hij kan. Afgelopen donder dag hadden we nog een teambuil dingsdag bij SnowPlanet en hebben we het glas geheven op een mooi 2019. Onbegrijpelijk dat twee dagen later alles weg is. We kunnen het nog nauwelijks bevatten." Wel laat Remco weten dat ze ontzettend blij zijn met alle reacties: "Alle bemoe digende berichten, reacties en ini tiatieven doen ons ontzettend goed en zijn een enorme steun. Daarom gaan we er alles aan doen om zo snel mogelijk de draad weer op te pakken." AGU Egmond-Pier-Egmond is een van de meest aansprekende strandraces van Nederland. Foto: Archief Uitkijkpost HEERHUGOWAARD - Alzheimer Café Heerhugowaard organi seert op 16 januari 2019 een bijeenkomst met als thema 'Dementie en het levenstesta ment'. Onderwerpen die aan bod komen zijn: - Wat kan ik nog regelen bij dementie? - Bewindvoering, mentorschap en curatele: wat houdt dat in? - (Levens)testament, wilsverkla ring, etc: is het allemaal nodig? Tine Boeve is gespreksleider en verzorgt de inleiding, waarbij tevens een notaris aanwezig zal zijn. Voor wie: Iedereen die met dementie of vergeetachtigheid te EGMOND-BINNEN - In het maandagochtendcafé van 14 januari maak je onder leiding van Ingrid Beentjes je eigen moodboard voor 2019. Op een moodboard breng je op een speelse, creatieve manier je eigen wensen, dromen en doelen in kaart. Meedoen? Je bent van harte welkom op maandag 14 januari 2019 van 10.30 uur tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee: 1 euro; deelname aan de workshop is gratis. maken heeft: partners, familieleden, zorgprofessionals, vrijwilligers en overige belangstellenden, die geïnte resseerd zijn in het onderwerp. Tijden: De (gratis) koffie/thee staan klaar vanaf 19.00 uur. Het pro gramma is van 19.30 - 21.00 uur. Plaats: MFA 'De Horst', van Eedenplein 5, 1702 GW Heerhugowaard, telefoon: 072 576 67 55. ('De Horst' is gunstig te berei ken via de Marsmanstraat, waar ook ruimte is om te parkeren.) Toegang: Gratis, aanmel den is niet nodig. Voor meer informatie: mail naar streef- land@quicknet.nl of bekijk de Facebookpagina Alzheimer Noord- Kennemerland of de website www.KnooppuntDementie.nl. De volgende data in 2019 zijn 13 maart en 8 mei. Het Alzheimer Café is iedere 2e woensdag van de oneven maanden. Voor een luisterend oor en advies kunt u bellen met: - De Alzheimer-telefoon: 0800 5088 (7 dagen per week van 9.00 tot 23.00 uur) - Geriant: 072 5270 390 (bereik baar op werkdagen van 08.30 - 17.00 uur) - Mantelzorgondersteuning MET Heerhugowaard. Tel.: 088 887 6971 e-mail: mantelzorgondersteuning@ methhw.nl Website: www.methhw. nl. EGMOND AAN ZEE - Het twee de weekend van 2019 belooft een mooi sportweekend te worden in Egmond aan Zee. Zaterdag 12 januari staat de Strandrace AGU Egmond-Pier- Egmond op de agenda en zondag 13 januari de NN Egmond Halve Marathon. AGU Egmond-Pier-Egmond Iedere redelijk getrainde fietser kan deelnemen aan deze winterklas- sieker, waarin je de strijd aangaat met strand, duinen, overweldigende obstakels en winterse omstandig heden. Deze elementen dwingen je om gedurende 38 kilometer tot het uiterste te gaan. Met 4000 deelne mers is AGU Egmond-Pier-Egmond al jaren een van de meest aanspre kende strandraces van Nederland en daarbuiten. NN Egmond Halve Marathon In de afgelopen 45 jaar heeft de halve marathon van Egmond een heroïsche reputatie opgebouwd. De vaak zware weersomstandighe den en het wisselende getij zorgen ervoor dat elke editie anders is. Het parcours van 21,1 of 10,5 kilometer gaat over het strand en de duinen. Een smal strand, storm, lage tempe raturen of misschien wel een heer lijke winterzon, lopen in Egmond is altijd weer anders. AKERSLOOT - Van vrijdag 11 t/m zondag 13 januari wordt in Akersloot in biljartcentrum De Vriendschap het traditio nele Driebanden Stad Streek Toernooi gehouden. Maar liefst acht teams bestaande uit vier spelers zullen dit weekend gaan strijden om het kampioen schap. De teams die meedoen aan dit toernooi zijn Alkmaar, Bergen, Egmond, Zaanstreek/Waterland, Castricum, Heemskerk, Beverwijk en gastheer Akersloot. Team Castricum was de winnaar van vorig jaar en het team zal ook dit jaar hoge ogen gaan gooien. Dit toernooi is een handicaptoer- nooi, dat wil zeggen dat sommige spelers meer caramboles moeten maken dan de tegenstanders. Drie spelers uit de extra klasse drieban den krijgen een zeer zware taak, zij moeten 36 caramboles maken, terwijl hun tegenstanders met veel minder caramboles uit zijn. De wed strijden beginnen vrijdag 11 janu ari om 19.00 uur, zaterdag wordt er Blarenbal Traditiegetrouw wordt de NN Egmond Halve Marathon afge sloten met het Blarenbal in Hotel Zuiderduin. Dit jaarlijks terugke rend muziekevenement is bestemd voor alle deelnemers, supporters en toeschouwers. Dit jaar is de eer aan Bob en de Blue Band om de voetjes van de vloer te krijgen. Bereikbaarheid Op zondag 13 januari wordt het dorp tussen 8.00 en 18.00 uur afge sloten voor al het verkeer. Het is niet mogelijk om Egmond aan Zee binnen te rijden. Binnen die tijden is Egmond te bereiken met pen delbussen, met de fiets of lopend. Deelnemers én toeschouwers wordt aangeraden gebruik te maken van de pendelbussen (zie ook www. nnegmondhalvemarathon.nl/pen- delbussen/). Op zaterdag 12 januari is Egmond niet afgesloten en dus gewoon bereikbaar. Echter, houd ook dan rekening met grote drukte. TV 80 en Radio 80 TV 80 en Radio 80 volgen het sportweekend in Egmond aan Zee en doen live verslag. Meer informa tie over deze speciale uitzendingen vindt u op www.uitkijkpost.nl. gestart om 11.00 uur en zondag is de aanvangstijd 11.00 uur. Locatie: biljartcentrum De Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot. ADVERTENTIE t- Op een moodboard breng je op creatieve wijze je wensen en doelen in kaart. Aangeleverde foto Van het monumentale pand is weinig meer over dan wat muren en heel veel puin. Foto: Remco Duinmeijer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13