Volleybal voor 55-plus: 'We zetten 'm op'! In januari op weg naar een gezond Akersloot! Stoelyoga met muziek bij Postaanzee Vincent Beentjes neemt het roer weer over REGIO/SPORT 15 De coaches, kapsters, schoon heidsspecialisten, complementaire geneeswijzen, masseurs, maar ook ondernemers met betrekking tot gezonde voeding zijn benaderd om mee te doen. HZV JO19-1 wint zeer spannend 3ie Oostwaltoernooi Prentenboekenavond UITKIJKPOST 9 JANUARI 2019 AKERSLOOT - Enthousiaste ondernemers uit Akersloot heb ben het initiatief genomen om Akersloot gezond op de kaart te zetten aan de hand van de Gezonde Route Akersloot. Er zijn heel wat plaatselijke ondernemers die bezig zijn met gezondheid, welzijn en vitaliteit van de medemens. Gezondheid en vita liteit is een breed begrip. Er goed en verzorgd uitzien draagt bij aan goed in je vel zitten, maar ook een gezond lichaam en gezonde geest zijn daarbij belangrijk! De Gezonde Route Akersloot is een activiteit waarmee deze onder nemers zich, in de vorm van een open dag, willen presenteren aan het publiek. Doel van deze geza menlijke activiteit is de mensen uit Akersloot en omgeving te informe ren wat er in ons dorp, dichtbij en laagdrempelig, beschikbaar is op het brede gebied van gezondheid, welzijn en vitaliteit. Voor de deelnemende onderne mers is het goed zichzelf meer zicht baar te maken en geïnteresseerden te informeren, maar ook de col lega's te leren kennen en samen te werken. Gezonde Route Akersloot wordt gehouden op zondag 13 januari 2019. Heeft u goede voornemens waarbij hulp welkom is, kom dan vrijblijvend een kijkje nemen bij één of meerdere ondernemers van 12 tot 16 uur. Meer info: info@kap- salonficarool.nl of anita@leefstyle. nl en de Facebookpagina Gezonde- Route-Akersloot. LIMMEN - Waar fitness-scholen als paddenstoelen gedijen, besef ik opeens dat ik al decennia lang geen binnensport meer heb beoefend. Mijn spieren straf fer dan ooit, gewrichten steeds roestiger gekleurd. Wandelen is noch mijn hobby, noch toe reikend om mijn hele skelet in Olga Commandeur-conditie te brengen. Mooiweerfietsen over langere afstanden spreekt mij wél aan. Hoe genoeglijk ook, dat helpt alleen mijn zomerse endurance. Onverwacht lees ik de lokroep in de krant. 'Volleyballers 55+ gezocht'. Tot een wekelijks uurtje puur plezier voel ik mij onmiddellijk aangesproken. Aan het vermelde plusteken heb ik - oudere zonder nazaten - getalsmatig een generatie toegevoegd. Op mijn oude dag schat ik mijn balgevoel als voldoende EGMOND AAN ZEE - Stoelyoga is een gezellige, ontspannende les met een swingend tintje. Elke les begint met een medi tatiemoment dat wordt gevolgd door heerlijke yogaoefeningen. Dit zorgt voor kracht en sou plesse en voor een betere ont spanning en ademhaling. Elke les eindigt met een muzi kaal nummer waar je niet alleen vrolijk van wordt, maar het is ook heel goed voor de coördinatie, het geheugen en de lenigheid. Bovenal is stoelyoga erg fijn en gezellig om te doen. Lijkt het je leuk om mee te doen, kom dan langs bij Postaanzee. Stoelyoga is iedere dinsdagmorgen tussen 10.00 en 11.00 uur. De les wordt gegeven door Christine. Weet je nog niet of het iets voor jou is? in om positief te reageren. En niet alleen ik. Ook mijn vriendin, enkele jaartjes jeugdiger dan ik, niettemin ook ruim boven de 55, volleert met sportieve inborst mijn set-up even eens tussen de lijnen van het speel veld. Onze telefonische aanmel ding valt in enthousiaste aarde. Langskomen en meedoen, als proeve van ondervinding. Kijken of het balspel tussen het inmiddels beperkte aantal deelnemers ons bevalt. Volleybal is, gelet op omvang van speelveld en net, een spel van zes tegen zes. Dat aantal was bij 'Set Up 55+' aanwezig, maar is in de loop van de tijd geslonken. Ouder wor den brengt afhakers met zich mee, jammer maar helaas waar. Je kunt natuurlijk ook inhaken. Nieuwkomers blijken van harte welkom, zonder ballotage en bal- Doe dan gewoon een keertje mee en ontdek dan het plezier van stoelyo- ga. Je bent altijd van harte welkom! Voor deelname en koffie/thee beheersing niet alles bepalend. Bewegen, balletje opgooien en het net vermijden, een uurtje per week. Dat is gezellig en leerzaam, want al is het in slow motion, oefening baart behoorlijke behendigheid. Mijn vriendin en ik hebben niet als eni gen ingehaakt. De 'advertorial' pakt uitmuntend uit, soms bestaat het nieuwe gezelschap wel uit vijftien enthousiastelingen. Zes tegen zes biedt linkse en rechtse indraaiers perspectief om even op de bank uit te rusten. Sommigen doen dat ook in het veld, glimlachend, goed ser verend of in de kleine ruimte hand naar de bal uitstekend. Maar ach, Joop Alberda komt toch niet kijken en de Olympische Spelen worden niet voor óns georganiseerd. Het gaat ons om plezier, ontspanning en lichaamsbeweging. Dat lukt maar al te goed! Pete Spike vraagt Postaanzee een vrijwillige bijdrage. Postaanzee is gevestigd aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee. www.postaanzee.nl. Stoelyoga zorgt voor kracht en souplesse. Aangeleverde foto Initiatiefnemers van de Gezonde Route Akersloot: links Carola Sander en rechts Anita Veldt. Aangeleverde foto HEILOO - Bij de JMO19 was het toernooi tot het einde spannend in de laatste wedstrijd tussen Groen Wit (HZV JO19-1) en FC Vrone 2. Bij winst van FC Vrone 2 in de laatste wedstrijd hadden de jongens zelfs nog kans op de titel. Het werd na een bloedstol lende laatste wedstrijd tenslotte 3-3. Dat betekende de eerste plaats en de 'Oostwal-wisselbeker' voor Groen Wit (HZV JO19-1) met 7 punten. Aangeleverde foto HEILOO - Ter inspiratie voor de Nationale Voorleesdagen houdt Bibliotheek Heiloo op dinsdag 15 januari vanaf 19.00 uur een prentenboekenavond 0-6 voor pedagogisch medewerkers, leer krachten van groep 1/2 en overige geïnteresseerden. In één avond bent u weer hele maal bij op het gebied van pren tenboeken. Ellis Bell, bekend van haar YouTube-kanaal Gebarenliedjes, verzorgt een workshop rondom Een huis voor Harry. Zij geeft aandacht aan houding, mimiek, stemgebruik en leert ons de belangrijkste gebaren bij het boek, zodat we met deze toevoegingen nog visueler kun nen voorlezen en vertellen. Reserveer snel een gratis kaartje via www.bibliotheekheiloo.nl en laat u inspireren! Tijdens de Nationale Voorleesdagen (23 januari t/m 3 februari 2019) staan de prenten boeken voor jonge kinderen cen traal. Niet alleen het Prentenboek van het Jaar, Een huis voor Harry, maar alle prentenboeken uit de Prentenboeken Top Tien. AKERSLOOT - Na een aantal weken de strijd aan de jonkies overgelaten te hebben heeft Vincent Beentjes uit Castricum met groot machtsvertoon de wekelijkse donderdagavondwed strijd om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountain bikecup op zijn naam geschre ven. Wout Bakker (Heiloo) en Hidde Buur (Akersloot), de smaak makers de afgelopen weken op Sportcomplex de Cloppenburgh, waren er als de kippen bij om direct na de start een goede positie te ver werven. Al in de eerste omloop was Vincent Beentjes niet alleen even de weg kwijt, maar ook de tijd. Bij een foutieve inschatting van een bocht schampte hij een boom en viel. Toen hij, na het verzamelen van de restanten van zijn sporthor- loge, weer in het zadel zat, was de rest natuurlijk ver uit beeld verdwe nen. Er zat niets anders op de ach tervolging in te zetten en te kijken tot hoever hij nog kon komen. De jongelingen Bakker en Buur zouden wel even gegniffeld hebben dat zij op deze manier eenvoudig van een geduchte collega af waren. Maar niets was minder waar: met een waanzinnige, maar gedurfde ach tervolging wist Vincent Beentjes de jonge B's al in de vierde ronde terug te pakken door zich weer bij de eerste linies te voegen. Om de eerste plek hoefde het duo Bakker/ Buur zich niet meer druk te maken, die was ontegenzeggelijk voor Vincent Beentjes. Het hoogst haal bare waren de plekken twee en drie voor de jonkies. Maar er zat voor Wout Bakker nog een ander adder tje onder het gras. Net als vorige week bleek Hidde Buur, net als Vincent Beentjes, toch over meer kracht en inhoud te beschikken dan Wout Bakker. Wout Bakker moest alle zeilen bijzetten om de dit keer op stoom zijnde diesel Henk Jan Verdonk senior uit Egmond aan den Hoef van zich af te kunnen houden. Dit had echter geen succes, want Verdonk senior denderde vier ron den voor tijd over Bakkertje heen. Amper bekomen van de inspan ningen was de jeugd al bezig met hun strijd in de jeugdeditie 2019 op zaterdag 12 januari van Egmond- Pier-Egmond, wat een van de twee de kreet deed ontlokken dat hij hem helemaal aan stront gaat rijden. Uitslag: 1. Vincent Beentjes (Castricum) 2. Hidde Buur (Akersloot) 3. Henk Jan Verdonk senior (Egmond aan den Hoef) 4. Wout Bakker (Heiloo) 5. Henk Louwe (Alkmaar).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15