Gestolen schilderij overhandigd aan kunstenares Podotherapie Heiloo COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Al uw voetzorg onder één dak Dansmiddagen voor jong en oud Blessuretijd 2018 Michiel Ullers UITKIJKPOST 9 JANUARI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De Historische Vereniging Heiloo heeft een van de in november uit Willibrord Business Centrum gestolen kunstwerken overhandigd aan kunstenares Jolanda Verduin. Er mist nu nog één schilderij. Op Tweede Kerstdag zag Josta de Graaf hoe voor de deur van Historisch Museum Heiloo een tas met inhoud werd neergelegd. Omdat het die dag erg druk was met bezoekers, is later bekeken wat er precies in de tas zat. De ver rassing bleek groot toen daar een van de kunstwerken van Jolanda Verduin uit tevoorschijn kwam. Samen met andere kunstwerken was het eind november gestolen uit het Willibrordus Business Centrum. Een aantal van de kunstwerken van Jolanda kwam al eerder op mysteri euze wijze weer terecht. In de tas zat niet alleen het ont brekende kunstwerk, maar ook een prachtige 3D-kaart met daarin oprechte excuses van de dader, alsmede een tekening van de Vischmarkt in Leiden én een prach tige tekening waarvan niet helemaal duidelijk is wie daar de maker van is. Jolanda: "Ik ben heel blij dat het kunstwerk weer terecht is. Een echt kerstcadeautje! Ik ga niet uit van boze opzet." Van de gestolen kunstwerken mist er nu nog eentje. Jolanda hoopt dat dit ook gauw gevonden wordt. Jaap de Graaf van Historisch Museum Heiloo: "Wij stellen ons graag beschikbaar als intermedi air om ook dit kunstwerk terug te krijgen!" Op de stoel Ruben Wijker. Daarachter v.l.n.r.: Marit Geijteman, Miranda Zeestraten en Astrid de Bree. Foto: STiP Fotografie Adresgegevens Heiloo: Nijverheidsweg 31J, 1851 NW Heiloo; telefoon: 072-5325555; website: www.podotherapieheiloo.nl Adresgegevens Akersloot: Churchillplein 1, 1921 ET Akersloot. (Voor afspraken en informatie zie telefoonnummer Heiloo). Naast de podotherapeuten die werkzaam zijn bij Podotherapie Heiloo zijn er ook vier medisch pedicures aanwezig. Deze pedicu res zijn in het bezit van een aantekening diabetische en reuma tische voet of zijn medisch pedicure. Deze pedicures, Astrid de Bree, Marit Geijteman, Miranda Zeestraten en Rachelle Bruin, zijn tevens geregistreerd bij Provoet, Procert Kwaliteitsregister en HONK. Risicovoeten Een pedicurebehandeling is soms gewoon lekker maar soms ook pure noodzaak. Voor voeten die wat meer risico lopen zoals bij reuma, diabe tes (suikerziekte) en vaatproblematiek, is het nodig dat de pedicure een extra opleiding heeft gedaan om zich verder te kunnen verdiepen in de risicovoeten. De pedicures bij Podotherapie Heiloo zijn intern opgeleid om ook de moeilijkere problemen te behandelen. De medisch pedicures bij Podotherapie Heiloo werken in de praktijk nauw samen met de podo- therapeuten Susan Verdegaal en Judith Poel. Hierdoor kan er bij proble men snel geschakeld worden. De pedicures kunnen ook nagelbeugels toepassen bij regelmatig ingegroeide nagels. De nagelbeugel corrigeert de nagel tijdens het groeien, zodat de nagelrand niet meer in de nagelwal geduwd wordt. Ook kunnen zij een orthese maken bij een steeds terug kerende likdoorn op of tussen de tenen. Een orthese is een hulpmiddel van siliconen dat ervoor kan zorgen dat de tenen tijdens het lopen rech ter blijven en niet verder kunnen vergroeien. Bij vergroeiing is er kans op een zogenaamde klauwteen en ontstaan er vaak likdoorns op de tenen. Daarnaast behandelen de pedicures ook lastigere nagels. Wanneer een nagel gedeeltelijk of geheel los heeft gelaten, heeft deze begeleiding nodig bij het groeien. In sommige gevallen wordt de nagel naar het uiteinde toe aangebouwd, zodat deze niet in de huid groeit. Deze aanbouw noemt men een onychoplastie. Ook eeltplekken kunnen behandeld worden door de dames. Voor sporters is er de medisch pedicure sport, zij heeft meer ken nis over huid- en nagelklachten in combinatie met sport. Vergoeding Bij mensen met diabetes geldt in veel gevallen een vergoeding uit de basis verzekering via HONK (Huisartsen Organisatie Noord-Kennemerland) of via de aanvullende verzekering. Bij mensen met reuma geldt in veel geval len een vergoeding uit de aanvullende verzekering. Wanneer u uw voeten wilt laten verzorgen door een van de medisch pedicures kunt u telefo nisch contact opnemen voor een afspraak in Heiloo of Akersloot. Er is geen wachtlijst en veelal kunt u binnen één week terecht. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Stichting Trefpunt Heiloo en Oud-Standing Heiloo organiseren dansmiddagen voor jong en oud. De dansmiddagen vinden plaats in Cultureel Centrum De Strandwal in Heiloo. Henk Vasbinder of 'De Singeltjesklubb' begeleiden de middag met livemuziek of 'ouderwets' plaatjes draaien (all round repertoire, van achtergrond- tot dansmuziek). Beleef de muziek van vroeger en ga terug naar de sfeer van toen! Praktische informatie over de dansmiddagen Data: zondag 13 januari, 24 februari, 31 maart, 12 mei en 30 juni. Tijd: 14.00 - 17.00 uur (zaal open vanaf 13.30 uur). Locatie: Cultureel Centrum De Strandwal (naast restaurant Keuken met Karakter). Kosten: 7,50 p.p. (incl. een consumptie en een hapje). Voor meer informatie: Trefpunt Heiloo, telefoon (072) 533 12 97. Gek eigenlijk dat 31 december zo'n ijkmoment is. Ben je net lekker bezig, dan is ineens het jaar voorbij en moet je weer opnieuw beginnen. Het jaar afsluiten, de balans opma ken en alles afronden om 1,5 week later, begin januari, weer opnieuw te beginnen. Raar eigenlijk, want alles gaat toch gewoon door? En ook niet alles is zo. Het schooljaar loopt anders en ook het sportjaar (hockey) loopt van september tot juni. Kortom, waarom dus ineens in december het jaar afsluiten en in januari opnieuw beginnen? Kunnen we 2018 niet even doorzetten, via bijvoorbeeld 'blessuretijd'? Voor hockeyvader was 2018 een mooi jaar en dus zet ik 2018 graag nog even door. De 4e man geeft voor Hockeyvader minimaal twee maan den blessuretijd aan, dus ga ik nog even door met 2018 (wat jullie 2019 noemen). En dan moet je ineens ook nog nadenken over goede voornemens of 'uitdagingen'. Hoezo? Dat kan toch het hele jaar? Heeft hockeyva- der dan nog uitdagingen komend jaar? Genoeg, maar op korte termijn staat er een grote uitdaging op het programma, namelijk meedoen aan de strandrace Egmond-Pier- Egmond. 38 km fietsen op het strand in (te) strakke fietskleding met 4.000 andere 'fietsgekken'. Altijd al een keer willen doen en nu is het zover. Zwoegen door het mulle zand, de pier aantikken en het hele eind weer terug. En het is de bedoeling om dat in ongeveer 2 uur te doen (voor hockeyvader dan). Dat wordt nog een hele uitdaging. En verder dit jaar? Zelf hockeyen, coachen, trainen, werken, aan dacht voor het gezin, vakanties etc. Kortom, heel veel.wat ik eigenlijk afgelopen jaren ook gedaan heb. Ik ga dus nog even door met 2018 in de blessuretijd en wellicht nog ver lengingen ook om in september aan de penalty's te beginnen. Dan kun nen we zo naar 2020 doorschuiven (omdat dit zo'n lekker getal is). Ik wens iedereen een goed en gezond 2018 in de blessuretijd. Josta de Graaf (rechts) overhandigt het gestolen kunstwerk aan Jolanda Verduin. Aangeleverde foto Aangeleverde fot

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5