Tien vragen aan... Joe Puglia laat in Witte Kerk zien hoe Beethoven werkte Jubileumconcert Paul Valk en Sine Nomine Nel van Beek 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 16 JANUARI 2019 HEILOO - Er gaat geen jaar voorbij of Joe Puglia levert een bijzondere bijdrage aan de concertseries van de Stichting Concerten Witte Kerk. Zo ook dit jaar, met een heel bij zonder programma waarin Joe het licht laat schijnen op Beethovens werkwijze aan de hand van het Strijkkwartet Nr. 1 in F groot, opus 18/1. Dit strijkkwartet is een vierde lige compositie voor strijkkwartet, die in 1799 voltooid en een jaar later grondig gereviseerd werd. Alle oorspronkelijke handschrif ten van opus 18 zijn verloren gegaan behalve een vroege kopie aan een vriend van Beethoven (Amenda) van de allereerste versie. Beethoven schreef zijn vriend die kopie niet aan anderen meer door te geven daar hij "nu pas geleerd had hoe een kwartet correct te schrijven". Beethoven heeft voor de publicatie dit kwartet dus ingrijpend gerevi seerd. Joe wil graag de eerste versie van het Amenda-handschrift verge lijken met de uiteindelijk gepubli ceerde versie, omdat de verschil len een interessant licht werpen op niet alleen Beethovens werkwijze, maar ook op de manier waarop bij voorbeeld de muziek van Corelli en Mozart invloed heeft gehad op Beethovens stijl. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd opeen waterloos j offset rotatiepers, de milieu- vriendelijke druktechniek ijrföli-L" ""S Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Joe wil vertellen, speelvoor- beelden geven (ook uit kwartet ten van Corelli en Mozart), en beide versies in hun geheel laten horen. Tijdens het concert zal er ook ruimte zijn voor vragen uit het publiek. Joe speelt met drie bevriende collega's, waar hij erg gelukkig mee is: Jaewon Lee (viool), Lilli Maijalla (viola) en Amy Norrington (cello). In de pauze wordt er getoost op het nieuwe jaar. Zondag 20 januari om 15.00 uur. Informatie en bestel len: www.concertenwittekerk.nl of bellen met 06-45184525. Kaarten zijn ook in de zaal verkrijgbaar. Joe Puglia laat het licht schijnen op Beethovens werkwijze. Aangeleverde foto HEILOO - Met een bijzonder concert vieren dirigent Paul Valk en kamerkoor Sine Nomine uit Alkmaar dat ze 25 jaar samenwerken. Het programma heet 'Hymnes'. Het concert vindt plaats op zondagmiddag 20 januari in de Cultuurkoepel Heiloo om 15.00 uur. Paul Valk begon zijn loopbaan als dirigent aan het begin van de jaren '90 en heeft in de afgelopen 25 jaar vele bijzondere concerten met Sine Nomine gegeven in de regio Alkmaar en daarbuiten. Hij kreeg carte blanche bij de samenstelling van dit jubileumprogramma. Het concert heeft twee hoofd werken. Het ene is de Musikalische Exequien van de Duitse componist Heinrich Schütz uit 1635. Dit voer de Paul Valk eerder uit met Sine Nomine in 1996. Het is een beroemd stuk, geschreven voor de begrafenis van een Duitse graaf, een vriend en opdrachtgever van de componist. Begrafenismuziek dus, met prach tige melodieën en mooie koorpar- tijen, en de vele korte solo's wor den gezongen door een flink aantal koorleden. Daarnaast klinken de 'Cinq Hymnes' van de Nederlandse componist Ton de Leeuw uit 1989. Paul Valk voerde deze vijf gezangen op Franse teksten uit als onderdeel van zijn eindexamen op het conser vatorium. Drie van deze bijzondere hymnes worden begeleid door twee pianisten en twee slagwerkers. Van de kleinere stukken vermelden we hier nog een kleinood voor koor en het breekbare geluid van dertig half gevulde en gestemde wijnglazen: 'Stars' van Eriks Esenvalds. Muziek in vele stijlen. Barok, romantiek en hedendaags. Over zaligsprekingen, leven en sterven, licht, mystiek en sterren. Toegang 20-, t/m 16 jaar gratis. Kaarten te bestellen via www.sinenominealkmaar.nl of 072 - 5336906. Zondag 20 janu ari 2019 in Cultuurkoepel Heiloo op Landgoed Willibrordus aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Aanvang concert: 15.00 uur (zaal open: 14.20 uur). Volg de Uitkijkpost ook op 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik zag het levenslicht in 1956 op de Middelweg in Uitgeest. Ik was de jongste in het gezin. Op mijn 7e verhuisden we naar een nieuwbouw huis. In 1980 trouwde ik met Mees en samen hebben wij een huis gekocht hier in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Eigenaresse van een hobbyzaak. Of activiteitenbegeleidster. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Mijn opa van vaders kant om hem één vraag te stellen. Maar hij is niet meer in ons midden. Dus de vraag zal nooit beantwoord worden. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Dat is heel veel. We speelden met alle kinderen van de buurt op straat. Hutten bouwen op het grote grasveld. Touwtje springen, de maan is rond. Of gewoon lekker kletsen. Twee jaar geleden hadden we een reünie van de straat. Dat was weer reuze gezellig Ik kan eerlijk zeggen dat ik een prachtige jeugd heb gehad waar ik met een warm gevoel aan terugdenk. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? De vijver aan de Van Merlenlaan en omgeving. Maar Heiloo is gewoon mooi om te wonen. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Laat mij maar slapen, of er moet wat zijn met de kinderen, familie, buren, vrienden en kennissen. Dan ben ik bereikbaar. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Blijf jezelf. Doe maar gewoon dan doe je al gek genoeg. We vieren al lemaal op dezelfde tijd oud en nieuw. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? De mensen die mij kennen weten genoeg. En de mensen die mij niet kennen hoeven ook niets te weten. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik zou de mensen achter het bureau vandaan halen en ze op de fiets zetten en ze lekker door Heiloo laten fietsen. Niet één keer maar meerdere keren en op verschillende tijden, zodat ze kunnen zien hoe sommige verkeerssituaties in de praktijk uitpakken. Ook zou ik met de winkeliersvereniging praten over de lege winkels. Misschien een idee om daar op vrijdag en zaterdag wat mee te doen. Bijvoorbeeld een creatieve markt of goededoelenmarkt, iemand die zijn beroep wil promoten, of iets anders. Maar dichte rolluiken en donkere panden trekken geen publiek. 10. De persoonlijke vraag van Rick Romeijn: 'We kennen elkaar al heel wat jaren en ik weet dat je je ook al jaren inzet voor het Rode Kruis. Zou je daar iets meer over willen vertellen?' Mijn ouders en mijn opa waren ook bij het Rode Kruis. Mijn moeder was vrijwilligster bij de welfare. Op maandagmiddag ging ze hand werken in het bejaardenhuis. Dan ging ik vanuit school daarnaartoe en er was altijd wel een oma die ik kon helpen. Ik heb mijn oma's nooit gekend maar daar had ik er wel tien. In 2000 moest mijn dochter een werkstuk maken over het Rode Kruis. Ik heb toen om informatie gevraagd en daar begon het weer te kriebelen, met als gevolg dat ik me opgaf om vrijwilligster te worden. We zijn nu met tien vrijwilligsters en vijftig deelneemsters. We handwerken in groepsverband (dinsdag middag in het Trefpunt, en donderdagmiddag in de Loet). Ook zijn er dames die gewoon thuis handwerken. Ze komen dan materiaal halen of wij brengen het bij ze langs. De handwerken verkopen wij, zodat we weer nieuw materiaal kunnen kopen. Ons magazijn aan Het Zevenhui zen 50 (Kleurenpracht) is op woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur open. Wij verkopen daar ook. Ik geef de vragen door aan Corien Elzenga Schoof. Mijn vraag is: 'Toen ik jou leerde kennen was je er zeker van dat je in de drogis terijbranche wilde werken. Maar nu ben je pedicure. Hoe is dat zo gekomen?' Kamerkoor Sine Nomine en dirigent Paul Valk vieren dat zij 25 jaar samenwerken. Foto: Peter Huibers

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3