Administratiekantoor Je Bedrijf Op Orde Highlow Rangers rijden voor Timmerdorp 7- Bijenlint Heiloo COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 5-daagse rally door Scandinavië Bauerfeind Dick de Scally UITKIJKPOST 16 JANUARI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Brigitte Pasma, Havercamplaan 5, 1851XC Heiloo Tel.: 06-51 64 92 82 brigitte@jebedrijfoporde.nl - www.jebedrijfoporde.nl Brigitte Pasma verhuisde in maart 2018 van 't Gooi naar Heiloo. Ze wil haar bedrijfsactiviteiten nu rondom Heiloo concentreren. Het begon allemaal met een studie bedrijfseconomie. Na haar studie werd ze als consultant ingehuurd door grote bedrijven zoals ING, Cap Gemini en KPMG om bedrijfsprocessen te optimaliseren. Na dit ruim 10 jaar te hebben gedaan wilde ze gaan ondernemen, andere bedrijven helpen op een persoonlijke manier. Het viel haar namelijk op dat ondernemers, zoals eenmanszaken en vofs, eigen lijk niet goed geholpen werden bij administratieve en boekhoudkundige klussen. De grote administratiekantoren hadden namelijk geen interesse, die leverden hun diensten liever aan bv's. Tegelijkertijd raakte de zzp'er in opkomst. Brigitte besloot in 2002 om een administratiekantoor op te zetten speciaal voor deze doelgroepen. Een compleet administratief abonnement inclusief advies De naam werd 'Je bedrijf op orde' en dekt eigenlijk de hele lading. Brigitte zorgt ervoor dat je bedrijf financieel up-to-date is. Ze biedt de kleine ondernemer een abonnement met een compleet pakket aan dat bestaat uit het online bijhouden van de administratie, het zorgen voor tijdige btw en inkomstenbelastingaangifte, ze signaleert fiscale aftrekposten en gunstige fiscale regelingen en helpt haar klanten met debiteuren- en incassobeleid. Kortom: Brigitte is jouw financiële klankbord op alle vlakken. Het aanleveren van bonnen, het maken van foutloze facturen en bijhouden van je btw kan allemaal door middel van een heel simpel boekhoudpakket met een duidelijk dashboard. Hierin kun je offertes en verkoopfacturen maken, je inkoopbonnen (door middel van een foto) en bankafschriften uploaden. Te allen tijde is op het dashboard zichtbaar hoeveel btw je aan de Belastingdienst moet betalen. "Ondernemers komen vaak in problemen omdat ze geen geld voor btw hebben gereserveerd en ze 'ineens' een aanzienlijk bedrag moeten betalen aan de Belastingdienst. Het dashboard geeft je inzicht en zo kom je nooit meer voor vervelende verrassingen te staan," zegt Brigitte. Eén keer in de twee weken werkt ze de administratie van haar klanten bij, zo zijn de cijfers altijd up-to-date. Spanning wegnemen Een administratiekantoor heeft over het algemeen een stoffig imago maar daar is bij Brigitte niets van te merken. Ze is een sprankelende verschijning en vertelt vol passie over haar werk: "Ik vind het heerlijk om ondernemers op deze manier te kunnen helpen. Ik ben heel blij dat ik het onbehaaglijke gevoel van spanning qua financiën bij ze kan wegnemen. Ik heb klanten met verschillende onderne mingen, het blijft daardoor ook heel afwisselend." Klanten vinden het prettig werken met Brigitte, zij is namelijk het enige aanspreekpunt van 'Je bedrijf op orde', ze weet alles van jouw onderneming en als je een vraag hebt dan krijg je gelijk antwoord. "Ze is er altijd voor je en ze heeft me geholpen inzicht te krijgen in mijn financiële situatie, we hebben samen een financieel plan gemaakt voor 2019. Ik mocht zeggen wat ik per maand wilde overhouden en zij heeft mij voor gerekend dat dit ook haalbaar is. Ik snap de cijfers nu écht," vertelt een van haar trouwe klanten. Tips van Brigitte Brigitte heeft alvast twee handige tips voor toekomstige klanten: "Probeer niet vaker dan één keer per maand geld over te boeken van zakelijk naar privé. Dus niet steeds een beetje. Op deze manier krijg je meer grip op je inkomsten en uit gaven en wordt het geen warboel. En ik adviseer mijn cliënten te bankieren bij KNAB, daar kun je namelijk zoveel spaarrekeningen openen als je wilt en je kunt ze ieder een eigen naam geven en zo 'potjes' maken voor investeringen, voor de btw en eventueel voor je pensioen." De tarieven van de verschillende pakketten die Brigitte aanbiedt kunt u vinden op haar website. Als u voor 1 maart klant wordt bij 'Je bedrijf op orde' dan krijgt u het eerste kwartaal (januari, februari en maart) 50% korting op het maand tarief. Een vrijblijvend intakegesprek is altijd gratis en op korte termijn in te plannen. Tekst: Margreeth Anema Brigitte Pasma, financieel klankbord voor ondernemers met een eenmanszaak of vof. Aangeleverde foto HEILOO - De Highlow Rangers gaan weer on tour. Dit keer gaan zij naar Scandinavië: een barre tocht met veel obstakels en natuurlijk sneeuw. De Rangers rijden door Heiloo, Duitsland, Denemarken, Zweden, Finland, Estland, Letland, Litouwen én Polen. De route heeft een lengte van bijna 6000 kilometer. Uitdagende binnenwegen, prachtige landschap pen, bijzondere bezienswaardighe den en vooral veel sneeuw en ijs. Om naast deze uitdaging ook nog eens bij te kunnen dragen aan de door hen gekozen goede doelen, kunnen zij sponsors goed gebrui ken. De trip bekostigen de rangers zelf, de sponsorbedragen gaan geheel naar de door hen uitgezochte goede doelen. Dit jaar is gekozen voor Timmerdorp Heiloo. Tevens doen de Rangers een project voor een opleiding van weeskinderen in Nepal, een al lopend project van de Highlow Rangers. Voor vragen neem dan even contact op met Leo Erkamp (06-13299653) of Ruud Bruin (06-22744374) of mail naar highlowrangers@gmail.com. n M-H 6000 kilometer in 5 dagen. Als dat geen barre tocht wordt... Aangeleverde foto HEILOO - Ecologisch maaien Wat is dat? En waarom zou je het doen? Goede vraag! Zoals u weet kan de natuur best een beetje hulp gebruiken. Er is sprake van een verschraling van de soortenrijkdom en dat komt vooral door het natuurbeheer van de afge lopen 30 jaar. Vroeger was beheer eigenlijk totale controle over wat er wel of niet binnen een gemeente kon groeien en bloeien. Daarbij moest de natuur vooral mooi voor de ogen zijn. Dus geordend, door de gemeente aangeplant, kort. Met veel groen gras. Er werd minder nage dacht over de samenhang tussen de dieren, insecten en vogels die hier woonden, laat staan over de vele planten die in de natuur groeiden om dit evenwicht in stand te hou den. De laatste tien jaar wordt herhaal delijk vanuit de natuurbescherming gezegd dat de diversiteit van plan ten en dieren steeds meer afneemt. Daarbij verandert het klimaat ook nog eens. Het is van groot belang dat de biodiversiteit weer terug keert binnen de gemeente Heiloo, zodat er niet nog meer verloren gaat aan vogels, vlinders, insecten en kleine zoogdieren. Door eco logisch beheer van het groen in Heiloo zou dit gerealiseerd kunnen worden. Dat betekent meer groen laten groeien en vooral uitbloeien(!) en dus minder maaien en snoeien. Ecologisch beheer staat voor afblij ven in plaats van knippen. Niet alleen in perken en plantsoenen, maar juist ook in de achtertuin. Dus laat dat 'onkruid' maar welig tieren, geef de grasmaaier een welverdien de vakantie en pak er eens lekker een goed boek bij. Overigens is het nu de tijd om bomen en struiken in de tuin te planten (november, december, janu ari, februari) als het niet vriest. Kijk op www.imkerpedia.nl bij dracht- planten welke bomen en struiken het meest bijdragen aan stuifmeel en nectar en ook nog mooi zijn. Volgende keer meer. Jan Adrichem Iedere keer als ik De Meent in Alkmaar voorbijrijd, moet ik aan mijn grootvader denken. Mijn ogen zoeken die grote letters Bauerfeind en die zijn dan voorlopig nog niet van mijn netvlies. Waarom mijn grootvader? Letterlijk vertaald betekent Bauerfeind 'Boerenvijand'. Nu weet ik intussen dat het een bedrijf is in medische hulpmiddelen, dus vind ik de samenwerking met het bloedlinke schaatsen niet zo gek. Een mens op glad ijs valt gemakkelijk. Bauerfeind, dat was mijn groot vader Thomas de Scally juist niet. Als Zuid-Afrikaan van geboorte (1869) uit Ierse ouders maakte hij tijdens de Boerenoorlog (1899 1902) korte tijd deel uit van een Boerencommando. Nog tijdens dat bloedige conflict duikt hij plotseling op in Nederland om in opdracht van president Paul Kruger, die als zieke oude man inmiddels ook in Nederland is, de Boerenzaak 'op een andere manier' te dienen. Als een soort goodwillambassadeur houdt Thomas in Nederland en Duitsland lezingen. Maar als hij - ook weer zo plotseling - in Amerika opduikt, gebeurt dat 'dienen' in het geheim. Hij onderhandelt namelijk met de kruitfabriek DuPont de Nemours over 'rookloos kruit'. Werd hij daar om bespioneerd door zes man van de Britse geheime dienst, zoals The World in zijn editie van 25 maart 1902 onthult? In de VS trouwt hij in 1904 met de Texelse Neeltje Roeper, mijn oma. Inmiddels is hun zoon geboren, mijn vader Jan, en de ouders maken plannen om naar Zuid-Afrika te emigreren, maar dat wordt niet gehaald. Onderweg overlijdt Neeltje op 29-jarige leeftijd. Haar graf bevindt zich in Den Burg op Texel. Weduwnaar Thomas reist na een paar maanden wél door naar Zuid-Afrika. Hij laat zijn zoon van anderhalf achter bij diens grootouders op Texel. Toen mijn vader in 1939 plannen had naar Zuid-Afrika te emigreren, kwam de Tweede Wereldoorlog tussenbeide en was van reizen geen sprake meer. En toen die net voorbij was, stierf Thomas. Vader en zoon wisten van elkaars bestaan en hebben elkaar toch nooit meer ontmoet. Door die voorgeschiedenis woon ik in Nederland. Vandaar die naam.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5