TREFPUNT AGENDA 'Onze jeugd is keihard aan het verloederen' TREFPUNT HEILOO stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Lotgenoten Partnerverlies Westerweg 250 Heiloo (in de bibliotheek) Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl Website: www.vipheiloo.nl Vrijwilligers informatie Punt Heiloo VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU TRAINING ZORGSIGNALEN ACHTER DE VOORDEUR k Trefpunt Diensten Informatiemarkt blinden en slechtzienden repair cafe fotocollage MAKEN Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.trefpuntheiloo.nl info@trefpuntheiloo.nl UITKIJKPOST 23 JANUARI 2019 WELZIJN DICHTBIJ Op dinsdag 5 februari 2019 van 13.30 tot 15.30 uur is er weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies in het Trefpunt. Het thema voor deze bijeenkomst zal zijn: "Herinneringen Herinneringen aan een overleden partner zijn belangrijk, want zolang de partner wordt herinnerd, leeft hij of zij voort. Maar wat als onze herinneringen vervagen? Is dat erg? Daarover willen wij met elkaar van gedachten wisselen. Entree is 5,- incl. consumptie. Voor meer informatie: 072-5331297 of info@trefpuntheiloo.nl 'De jeugd van tegenwoordig houdt van luxe, heeft slechte manieren, heeft minachting voor alle gezag en heeft geen eerbied voor ouderdom. Jongeren praten als ze zouden moeten werken. Ze spreken hun ouders voortdurend tegen, kletsen in gezelschap, ze smakken bij het eten, slaan hun benen over elkaar en tiranniseren hun ouders.' We horen dergelijke teksten vaak om ons heen. Maar gaat het nu echt zo slecht met de jeugd van tegenwoordig? Het bovenstaande citaat komt van de filosoof Socrates, die dit 2418 jaar geleden stelde. Jongeren in de puberteit komen los van (ouderlijk) gezag. Ze experimenteren, leren van hun fouten en worden daardoor zelf standiger. Deze gezonde ontwikkeling zorgt soms helaas voor vervelend of overlastgevend gedrag. Jongerenwerk Heiloo is er voor de jongeren in Heiloo. In 2019 werken jongerenwerkers Ester en Maarten verder aan de ontwikkeling van het jongerenwerk. Zo lanceren we binnenkort onze nieuwe website en openen we medio mei het nieuwe jongerencentrum in het voormalige BukBuk. Binnenkort meer info hierover, onder andere in deze krant. OPENINGSTIJDEN: dinsdag 10.00-16.00 uur woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-13.00 uur De bibliotheek kan een gastheer of -vrouw gebruiken voor verschillende taken binnen het gebouw. Ben jij de nieuwe collega? Heb jij (elektro)technische kennis en wil je deze inzetten voor een goed doel? Gered Gereedschap geeft werktuigen een tweede leven voor ontwikkelingsprojecten. Hou je van spelletjes of wandel je graag? Waarom niet een keer samen met een onbekende? Bij het Trefpunt ben je altijd welkom, al is het maar voor een keertje. Er is een plek beschikbaar bij de Verhalenkamer/VVV infopunt op het Landgoed Willibrordus. Gasten ontvangen en informeren over het landgoed en de omgeving. Het is bijna aangifteseizoen en er zijn genoeg mensen die daar hulp bij kunnen gebruiken. Via de Seniorenvereniging kun je je medebewoners cijfermatig helpen. Voor de actieve vrijwilliger is ook altijd plek. Zoals samen fietsen op een duo-fiets bij Nieuw Varne. Voor meer informatie, maar ook vele andere vacatures kun je terecht op: www.vipheiloo.nl! Deze keer in de rubriek Wat doe jij nou?! een interview met Jikke Zoon! Vrijwilliger bij het jongerenwerk, man van de techniek en een echte regelneef. Heb je toevallig een schuimkanon nodig? Jikke regelt het voor je. Vrijwilligers aansturen? Jikke kan dat. Benieuwd? Lees het hele verhaal op www.vipheiloo.nl Datum Locatie Kosten Opgeven via Donderdag 14 maart 9:00-16:00 uur Willibrorduskerk, Westerweg 267, te Heiloo 15,00 www.vrijwilligersacademiebuch.nl 4 UHMlHILBMfU— Vrijwilligers hebben een belangrijke ogen en oren functie. Zij komen met bewoners in gesprek en kunnen zodoende afwijkende gedragingen of zorgsignalen opvangen. In de training Zorgsignalen achter de voordeur leer je om mogelijke problemen of misstanden te signaleren, zoals verwaarlozing, vervuiling, vermoedens van huiselijk geweld, verslaving of dementie. De training wordt gegeven door Bureau Veiligheid en is een combinatie van praktijksituaties en interactieve theorie. Er zijn nog maar een paar plekken beschikbaar dus reageer snel! W f U wilt graag zelfstandig blijven wonen, en dat lukt ook best. Als u maar af en toe wat hulp krijgt. Deze hulp willen wij u graag bieden. Met het lidmaatschap van Trefpunt Diensten (voorheen WonenPlus) krijgt u praktische hulp en onder steuning. Deze dienst is bestemd voor ouderen en kwetsbare inwoners van de gemeente Heiloo. Heeft u hulp nodig bij uw admini stratie of bij uw belastingaangifte? Zou het handig zijn als iemand voor u de boodschappen deed? Heeft u iemand nodig voor tuinonderhoud of klusjes in en om het huis? Tref punt Diensten biedt het allemaal! U kunt rekenen op de inzet van vele vrijwilligers. Voor de grotere klussen kunt u gebruikmaken van allerlei diensten van door ons geselecteerde en betrouwbare leveranciers en dienstverleners. Lid worden? Het lidmaatschap kost per jaar (2019) per huishouden 33. Als u huurder bent van Kennemer Wonen, ontvangt u 10 korting. Vul het inschrijfformulier in op de website of haal het bij de receptie in het Trefpunt. Dinsdag 26 februari organiseren het Trefpunt en de Bibliotheek Heiloo een informatiemarkt voor blinden en slechtzienden in de bibliotheek. U krijgt o.a. informatie over Oogcafé Heiloo, Passend Lezen, Sport-Z, Visio Expertise Centrum en Solutions Radio. Het exacte programma zal binnenkort op onze website staan. Zaterdag 26 januari tussen 10.00 en 13.00 uur staan de vrijwilligers van het Repair Café weer voor u klaar in het Trefpunt. Alles wat het niet meer doet of waar wat mee is, is welkom. Toegang is gratis (een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld). TWEEDEHANDSbOEKENMARKT Zaterdag 26 januari van 10.00 tot 13.00 uur is ook weer die gezellige tweedehandsboekenmarkt in het Trefpunt. Leuk snuffelen, en u legt misschien wel de hand op dat dat ene boek waar u al zo lang naar zoekt. Foto's waar u toch niets mee doet, verwerk die tot een collage. Woensdag 30 januari van 13.30 tot 16.00 uur in het Trefpunt. Deelnameprijs 25 incl. materiaal. Vantevoren aanmelden noodzakelijk. Ik HEb EEN sMARTPHONE wAT Nu Veel mensen hebben een smartphone en gebruiken die ook wel, maar hebben geen idee wat je er allemaal mee kunt. Daarom organiseren we deze cursus, dins dag 5 en 12 februari (2 lessen) van 10.00 tot 12.00 uur. De cursus is voor zowel iPhone/ als Android gebruikers. Cursusprijs 30. SAMEN ETEN TuSSEN DE MIDDAG Elke woensdag kunt u in het Trefpunt om 12.30 uur de warme maaltijd gebruiken. Er wordt een lekkere maal tijd bereid door Catering Wesselius. Keuze uit 4 menu's op woensdag 6 februari. Opgeven uiterlijk vrijdag 1 februari 12.00 uur. KLASSIEKE MuZIEK OP zONDAG Zondag 10 februari van 11.00 uur tot 12.30 uur kunt u in het Trefpunt weer gezamenlijk luisteren naar klassie ke muziek die is geselecteerd en wordt gepresenteerd door Erik Nap. Entree is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Van tevoren opgeven bij het Trefpunt, telefoon 5331297. WINDENERGIE EN buSSAFARI Een bijzondere dagtocht op zondag 17 februari naar de Noordoostpolder. Daar hoort u bij Beaufort 11 veel nieuws over windenergie en windmolens. Ook gaan we op bezoek bij een boerderij met winkel. 's middags met de de boswachter een bijzondere bus safari door het Kuinderbos. We vertrekken om 9.00 uur vanaf het Trefpunt. Deze dagtocht is inclusief koffie en gebak, en keus uit 3 soorten stamppot. Totaalprijs 53. LEZING CARAVAGGIO In samenhang met de tentoonstelling 'Caravaggio' in Centraal Museum Utrecht is er woensdag 20 februari om 14.00 uur in het Trefpunt een lezing. In de periode 1600-1630 was het caravaggisme de grote mode in Eu ropa. Entree 10; Vantevoren aanmelden bij Trefpunt. ETEN IN HET TREFPuNT Vrijdag 8 februari om 18.00 uur serveren we weer een heerlijk diner, dat deze keer wordt verzorgd door Hotel Fletcher Heiloo. Na het fantastische 3-gangen menu krijgt u ook nog een kopje koffie/thee aangeboden. Tevens is er een gratis verloting. Het wordt een super- gezellige avond. Prijs: 15.50. FITHOCKEy Een veilige buitensport voor 50+ op een kunstgrasveld,. In de periode 5 maart t/m 28 mei 12 lessen voor 35. Het gaat om bewegen en sociale contacten. Locatie: De Terriërs, het Zevenhuizen 50. Opgeven via het Trefpunt tel.5331297. UITSTAPJES MET DE TREFPuNT EXPRESS Opgeven vooraf bij receptie Trefpunt. Opera Queen of Spades in Vue Alkmaar, dinsdag 29 januari La Traviata in Vue Alkmaar, dinsdag 5 februari Visje eten bij Art Hotel Spaander in Volendam, donderdag 7 februari Rondleiding Bijlmerbajes in Amsterdam, zaterdag 10 februari Twee musea en lunch in Egmond aan Zee, dinsdag 12 februari Toverlantaarnmuseum Heiloo, woensdag 20 februari.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12