'Foto's die vervagen' Spooronderdoorgang Vennewatersweg Schop bijna in de grond Alkmaarse Kamermuziek brengt Strijksextet Elysium Amsterdam REGIO 13 Historische Vereniging Heiloo presenteert: Klaverjasdrive Yoga is niet zweverig UITKIJKPOST 23 JANUARI 2019 Artist impression van de spooronderdoorgang. Aangeleverde foto HEILOO - In nauwe samenwer king met Historische Vereniging Heiloo is de voorstelling 'Foto's die vervagen' tot stand geko men. Het toneelstuk vertelt het verhaal van een Joods gezin, waarvan de ouders de oorlog overleefden, maar de kinderen, die elders ondergedo ken waren, niet. In het stuk wordt toegewerkt naar een eerste ontmoe ting, 25 jaar na de oorlog, tussen de moeder en de vrouw bij wie de kin deren het laatste jaar van hun leven ondergedoken hebben gezeten. Een ontmoeting waar beide vrouwen tegenop zien, maar die hen beiden ook troost biedt. Martine Faber heeft zich laten inspireren door het verhaal van de familie Bonnewit, die in de oorlog op verschillende onder duikadressen in Heiloo onderdak heeft gevonden. Het verhaal is bij veel Heilooërs bekend omdat het echtpaar Bonnewit na de oorlog in Heiloo is blijven wonen. Bovendien zijn er voor de familie Bonnewit onlangs Stolpersteine geplaatst. Vorig jaar werd met veel waarde ring en emotie het stuk van Martine Faber 'Ik huil mijn vaders tranen' in Heiloo ontvangen. 'Foto's die vervagen' is een kort toneelstuk van Martine Faber uit Heiloo en wordt gespeeld door Context Toneel. De voorstellin gen, met inleiding en nagesprek, zijn tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de Historische Vereniging Heiloo en vinden plaats in het Historisch Museum op Landgoed Wilibrordus. De speeldata: zaterdag 27 april 19.30 uur zondag 28 april 13.30 uur vrijdag 3 mei 19.30 uur (reeds uit verkocht) zaterdag 4 mei 13.30 uur Inloop vanaf een half uur voor aanvang van de voorstelling. Kaarten kosten 10,- inclusief kof fie/thee. Voor kaarten of meer informatie: gieltjes@kpnmail.nl. Gereserveerde kaarten kunnen worden opgehaald in het Historisch Museum Heiloo op het Landgoed Willibrordus op zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur. 'Foto's die vervagen' is een kort toneelstuk van Martine Faber. Aangeleverde foto HEILOO - Weggebruikers die de spoorwegovergang aan de Vennewatersweg tegemoetrij- den, zien duidelijk dat de voor bereidende werkzaamheden voor de spooronderdoorgang in gang zijn. Na het verleggen van kabels en leidingen in de afgelopen maan den staat een bouwkeet klaar en huist aannemer Mobilis-Hegeman in het voormalig Baza-gebouw aan de Vennewatersweg. De aannemer voert het project uit in opdracht van ProRail en op initiatief van de gemeente Heiloo. De daadwerkelij ke werkzaamheden voor de spoor- onderdoorgang starten maandag 18 maart. De Vennewatersweg tussen Hoogeweg en Westerweg is vanaf die datum 13 maanden afgesloten. Dan kan er geen verkeer over de spoorwegovergang. De Hoogeweg blijft tijdens de werkzaamheden toegankelijk voor bestemmings verkeer maar wordt afgesloten net ten zuiden van de Zevenhuizerlaan zodat de Hoogeweg tijdelijk geen doorgaande route is. De Westerweg blijft wel geheel toegankelijk. De gemeente bepaalde onlangs met ver- keersdeskundigen de omleidings routes voor zowel gemotoriseerd verkeer, vrachtverkeer als fietsers. Daarnaast maakte de gemeente met bedrijven in het werkgebied afspra ken over de bereikbaarheid en alternatieve rijroutes. De gemeente publiceert binnenkort haar advies routes op de gemeentelijke website www.heiloo.nl/plannen-en-projec- ten/spooronderdoorgang. De werk tijd van 13 maanden is nodig om de onderdoorgang veilig en efficiënt te realiseren. Volgens de gemeente is de bouw complex, onder andere omdat de aannemer rekening moet houden met de grondwaterstand en de dienstregeling van het treinver- keer. De gemeente Heiloo verwacht dat de spooronderdoorgang in april 2020 gereed is en open kan voor het verkeer. Waarom een spooronderdoor- gang? De spooronderdoorgang is vol gens de gemeente Heiloo nodig vanwege de groei van het trein verkeer. De verkeersdruk op de Vennewatersweg neemt toe, omdat de spoorbomen in de toekomst langer dicht blijven. Gemiddeld zo'n dertig minuten per uur. Dit vanwege het spoorboekloos rijden van de NS: de treinen stoppen hier door vaker op station Heiloo. Het gevolg: langere wachttijden voor automobilisten, fietsers en hulp diensten. Ook de toename van het autogebruik en de komst van de aansluiting met de A9 leiden tot een toename van verkeer op de Vennewatersweg, evenals de bouw van ruim 1.500 nieuwbouwwonin- gen in Zandzoom en Zuiderloo. De spooronderdoorgang zorgt volgens de gemeente voor een betere door stroming van het verkeer. Verder leidt het tot minder verkeersdrukte op de andere oost-westverbindin gen, namelijk Kerkelaan, Schuine Hondsbosschelaan, Zeeweg en Zevenhuizerlaan. Ook voor fiet sers heeft de spooronderdoorgang voordelen, stelt de gemeente. De spooronderdoorgang krijgt twee rijstroken, een vrij liggend fiets pad en een trottoir. Parallel aan het spoor komt een fietsverbin- ding over de Vennewatersweg in het verlengde van de Groeneweg. Ook hulpdiensten kunnen de fiets- verbinding gebruiken. De gemeen te Heiloo kiest uitsluitend voor een spooronderdoorgang van de Vennewatersweg omdat deze door gaande weg de grootste capaciteit van auto's heeft. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser ALKMAAR - Het vierde con cert in de jubileumserie van Stichting Alkmaarse Kamermuziek vindt plaats op dinsdagavond 29 januari in de grote zaal van TAQA Theater De Vest; aanvang 20.15 uur. Ensemble Elysium Amsterdam brengt een gevarieerd programma met de stemmingsvolle Ouverture Capriccio van R. Strauss, beklem mende intimiteit bij Schönberg's Verklarte Nacht, daarbij Tsjaikovski's Souvenir de Florence met aansprekend herhalend thema en een lichtvoetig ritmisch slot met invloeden van volksmuziek. Bij dit concert staat het strijk- sextet centraal, een bezetting die alweer tien jaar geleden voor het laatst in Alkmaar te beluisteren was. Elysium Amsterdam is gekend specialist op het gebied van kamer muziekrepertoire voor sextet en is ontstaan vanuit de muzikale gedre venheid van violiste Elise Besemer. Zij stelde een ensemble van jonge musici samen, van wie zij de bijzon dere kwaliteiten goed kende en met wie ze al jaren had samengespeeld. Door haar inzet en ruime ervaring als violiste bij het Concertgebouworkest weet zij met hen een ensemblespel van hoge kwaliteit te bereiken. Elysium Amsterdam bestaat uit Elise Besemer, Mirelys Morgan Verdecia (viool), Shih-Hsien Tsai, Armen Nazarian (altviool), Boris Nedialkov en Anastasia Feruleva (violoncello). De Stichting Alkmaarse Kamermuziek, opgericht in 1918, verzorgt jaarlijks zes kamermu ziekconcerten op de dinsdagavond (aanvang: 20.15 uur) in de grote zaal van TAQA Theater De Vest in Alkmaar. Het bieden van afwis selende programma's met een hoge kwaliteit tegen een betaal bare abonnementsprijs is daarbij het streven. Abonnementhouders betalen 90 euro per seizoen en zijn daarbij eveneens donateur, losse kaarten aan de zaal kosten 20 euro. Leerlingen van muziekscholen tot 18 jaar kunnen de concerten gratis bijwonen. Vooral jongeren zijn van harte welkom bij de dinsdagavond concerten. Inlichting en aanmelding nieuwe donateurs/abonnement houders: Mw. A. de Langen- Gramberg, tel: 0251 - 655 211 (tus sen 19.00 - 21.00 uur). Zie ook: alkmaarsekamermuziek.nl. Tekst: Felix Hogeboom Vanuit de muzikale gedrevenheid van violiste Elise Besemer is Elysium Amsterdam ontstaan. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zaterdag 26 janu ari is de vijfde klaverjasdrive van dit seizoen in café de Vriendschap in Akersloot. Aanvang is om 20.00 uur. Men kan zich telefonisch opgeven via 0251-312866 of via info@vriendschapakersloot.nl. In de Vriendschap staat deze avond een mooie prijzentafel gereed voor de winnaars. En mocht je met het kaarten geen geluk heb ben, dan kan je je geluk bij de superloterij proberen, want daar zijn ook hele mooie prijzen te winnen. Opgave via bovenstaand telefoonnummer. Er zijn schit terende prijzen te winnen, zoals smoothie-apparatuur, weersta tions, pannensets, fruitmanden, paling, besteksets, koffers en levensmiddelen. EGMOND-BINNEN - In het Maandagochtendcafé van 28 januari 2019 is Erna Strijker te gast. Vanuit haar ervaring als yogadocent en fysiotherapeut neemt zij ons mee op ontdek kingsreis. Ben je nieuwsgierig naar jezelf? Durf je te voelen, te ademen, te bewegen? Yoga begint waar fysiotherapie ophoudt. Yoga is op elke leeftijd waardevol. Je bent van harte welkom om mee te doen op maandag 28 januari 2019 van 10.30 uur tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/ thee 1 euro, de lezing/workshop is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13