Dorssports breidt groepslesrooster nóg verder uit Workshop genealogie Lezing zet Griekenland in ander perspectief REGIO/SPORT 15 Badmintonhal bespaart op energie! Marco Schouten en Ramon Vader winnen 5e Koppeltoernooi De Wit! UITKIJKPOST 23 JANUARI 2019 Familieonderzoek is spannend en kan zelfs verslavend zijn Aangeleverde foto HEILOO - Wegens groot succes en heel veel animo voegt all-in healthclub Dorssports opnieuw een groepsles aan het uitgebrei de rooster toe. Vanaf 24 januari staat trainer Julia elke donder dagochtend om 10.00 uur klaar voor een extra uur zaktraining. mige houdingen wat langer aange houden worden. De bewegingen worden ondersteund met bewuste en gerichte ademhaling. Een ide aal hulpmiddel bij het loslaten van spanning en stress. Elke zondagoch tend om 10.00 uur! Benieuwd of (kick)boksen, yoga of een van onze andere lessen iets voor jou is? Kom gerust een keer voor een proefles! Kijk voor alle informatie en het volledige groeps- lesrooster op www.dorssports.nl of bel naar 072 - 533 04 03. Nederlands kampioen Daarmee is het de zesde les zak- training in de week - naast de drie zaktrainingen voor kids. De lessen worden verzorgd door Julia Hallie, die uit een echte boksfamilie komt. In Spanje behaalde ze tweemaal de Catalaanse titel én werd ze in 2003 verkozen tot Sportvrouw van het Jaar. Inmiddels heeft ze de overstap gemaakt naar het olympisch bok sen. Enkele jaren geleden veroverde ze zelfs de Nederlandse titel. LIMMEN - Samen met het Regionaal Archief organiseert Bibliotheek Kennemerwaard een workshop genealogie. De workshop is bestemd voor men sen die meer willen weten over de geschiedenis van hun familie. De workshop wordt op donder dagavond 7 februari gegeven in de bibliotheek in Limmen door archi varis Harry de Raad. Bijzonderheden over de eigen familie Familieonderzoek is spannend en kan zelfs verslavend zijn. U ont dekt allerlei bijzonderheden over uw voorouders. Waar woonden ze, welke beroepen hadden ze en hoe was hun sociale positie? Archivaris Harry de Raad van het Regionaal Archief leert u hoe u te werk moet gaan bij het genealogisch onder zoek. U wordt vertrouwd gemaakt met de bronnen die u daarvoor moet raadplegen en leert hoe u deze moet gebruiken. Aanmelden Geïnteresseerd? Geef u snel op voor deze interessante workshop. De workshop begint om 19.30 uur in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Limmen, Lage Weide 2A. De toegang is gratis. U kunt zich aan melden op www.bibliotheekkenn- merwaard.nl via de agenda of bij de klantenservice in de bibliotheek tijdens openingstijden. Voordelen Naast de bekende fysieke voorde len als afvallen, meer spieren en een strakker lichaam, brengt zaktraining ook een groot mentaal voordeel met zich mee. Zoals Julia zelf zegt: "Ik streef ernaar om in de training alle negatieve energie weg te halen, zodat je met een dosis positieve energie weer naar huis gaat." Stress Relief Yoga Ook net nieuw op het rooster is Stress Relief Yoga. Een zachte yogales, waarbij ontspanning cen traal staat. De les is een mix van vloeiende bewegingen, waarbij som- AKERSLOOT - Arjiris Angelou houdt op zondag 27 januari een lezing in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. Hij neemt de luisteraar mee op een een culturele, historische en religieuze reis door Griekenland aan de hand van verschillende thema's. deerde Kunstgeschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Na terugkeer in Griekenland volgde hij de academische gidsenopleiding aan de Universiteit van Athene. Hij begeleidt culturele en religieus- historische reizen door zijn geboor teland. Daarnaast is hij al een aan tal jaren een graag geziene gast bij Hovo-wintercursussen. Arjiris Angelou. Aangeleverde foto Wat is 'waarheid' in de geschie denis en in de religie? Er spelen zich verschillende kwesties af in Zuidoost-Europa die door de media in Noordwest-Europa op een geheel andere wijze wor den gepresenteerd. In deze tijd wordt zeer snel een eigen reali teit gecreëerd door bepaalde berichten (vaak bewust) te ver zwijgen en andere extra te manipuleren. Angelou wil de andere kant laten horen van wat er nu als waar heid wordt gebracht. Volgens hem wordt de Europese geschiedenis vooral vanuit Anglo- Amerikaans perspec tief voorgeschoteld. De lezing heeft als doel om ook een ander perspectief te laten zien op Griekenland en Zuidoost-Europa. Arjiris Angelou is geboren en getogen in Athene en stu- Aanvang van de lezing is 14.30 uur, toegang 7,50. Reserveren mogelijk: tel. 0251-319171 of lezingakersloot@kpnmail.nl. Trainer Julia in actie Aangeleverde foto HEILOO - Onlangs is in de badmintonhal aan Het Zevenhuizen 46 de 'normale' verlichting vervan gen door ledverlichting. Hiermee realiseert de badmintonhal een besparing van 42% op het huidige energieverbruik. Naast de besparing met 10.000 kWh op jaarbasis, vermindert ook de CO2-uitstoot. Jaarlijks zal het een besparing opleveren van 1.300,-. De levensduur van de nieuwe ledverlichting is 15 jaar, zodat ook de kosten voor vervanging pas over 15 jaar aan de orde komen. Mocht u nadere informatie willen dan kunt u mailen of bellen naar 06 - 37352217. Foto: Gré van der Wardt HEILOO - Twee weken lang werd er gedart in het café en afgelopen zondag was de finaledag. De broers Dustin en Patrick moesten nog even aan de bak in de halve finale tegen Dennis Kosters en Jeroen Levering. Op een haar na werden Dennis en Jeroen uitgeschakeld en gingen Dustin en Patrick naar de finale. De finale werd onder leiding van onze master-caller Thijs Hoetjes helaas niet heel erg spannend, 5-1 voor Ramon en Marco. Het is de derde keer dat Marco het Koppeltoernooi heeft gewonnen met twee verschillende part ners. Al met al was het een mooi toernooi! Allemaal bedankt voor het meedoen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15