Een avondje mee met de strooiwagen ["(cflfcïteff HOV pakt nog één keer uit met 'De Dragonders' Tien vragen aan... t Corien Elzenga S 3 Vervolg van de voorpagina: KORTOM Bachcantate in de Witte Kerk te Heiloo Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 23 JANUARI 2019 Verslaggever als bijrijder Het wegdek is wit door hagel en sneeuw en vanuit de hoge cabine zie ik andere bestuurders in gevecht met de gladheid. Het is blijkbaar lastig rijden door het winterwon- derland. "De weersomstandigheden maken het inderdaad spannend maar ook mooi, je rijdt als eerste door het prachtige winterland schap," vertelt Bas. Ondertussen manoeuvreert hij zijn truck in alle hoeken en gaten van zijn route zodat alles netjes wordt gestrooid. "Vergis je niet, met hagel en sneeuw zoals dit, kan het binnen de kortste keren spekglad zijn. Het vriest vast aan de weg en er ontstaat al snel een ijsbaan." Hij kent zijn route op zijn duim pje. Vanavond zijn er vier man opge roepen en met vier auto's maken zij de wegen en bedrijfsterreinen weer begaanbaar. Om 19.00 uur meldden wij ons op het depot en de verwachting is dat we rond mid dernacht weer thuis zullen zijn. Bas laadt de auto's door middel van een shovel met zout, ook dat is zijn taak. Daarna drinkt het jonge, hechte strooiteam een bak koffie voordat ze de spekgladde wegen trotse ren. Onderweg wordt er veelvuldig handsfree met elkaar gebeld over hoe de situatie is: "Is het bij jou ook wit? Hoe gaat het bij jou, is het te doen?" De mannen zijn heel collegi aal: als Bas merkt dat zijn zout bijna op is, belt hij collega Ronald of hij zijn route wil afmaken. "Ik heb op bepaalde punten een dubbele hoe veelheid zout gestrooid, vandaar dat het bijna op is," vertelt Bas. Het strooitijdstip is scherp gepland: om 19.00 uur rijden we weg van het depot en om 19.15 uur begint het keihard te hagelen, afgewisseld met natte sneeuw. Het systeem dat het weer en de glad- heidsbestrijding in de gaten houdt werkt blijkbaar prima. Drieëndertig uur non-stop strooien Bas heeft veel meegemaakt tij dens zijn strooiwerkzaamheden. We moeten ontzettend lachen om het feit dat hij in het weekend wel- eens een fietser heeft opgeraapt die 's avonds laat in het weekend blijk- baar te diep in het glaasje had geke ken in de kroeg in Alkmaar en een slippertje maakte onderweg naar zijn bed in Heiloo. Het allermooiste wat hij mee maakte was de allereerste keer dat hij op de grote vrachtwagen de route mocht rijden, jaren geleden. De avond ervoor had hij de route geoefend met de collega die hij zou vervangen. De volgende dag, tijdens zijn vuurdoop, begon het ineens enorm te sneeuwen. Niemand kende de route, dus alles kwam neer op de nieuwbakken strooiskills van Bas. Hij bleef maar liefst 33 uur op de vrachtwagen sneeuwschuiven en strooien. Tijdens de dienst zag hij bijrijders komen en gaan. Door de adrenaline was hij niet moe te krijgen. Hij ging door totdat de coör dinator er lucht van kreeg en hem van de weg af haalde. Nare dingen maakt hij bijna niet mee: hij krijgt weleens een middelvinger van ver hitte medeweggebruikers maar dat deert hem niet, hij vindt zijn werk veel te leuk. Tekst: Margreeth Anema Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op .DL3 HEILOO - 'De Dragonders van Villars' is dé succesoperette van de Franse componist Louis- Aimé Maillart, ooit winnaar van de prestigieuze Prix de Rome! Het verhaal over Rose, het gevreesde (maar slimme) buiten beentje van het dorp, en de jacht op een groep protestantse vluchte lingen onder Lodewijk XIV maken deze operette nog steeds actueel. De Heilooër Operette Vereniging brengt deze populaire operette op de planken in een nieuwe pro ductie van regisseur Ben Eppinga. Solisten, koor en orkest staan o.l.v. dirigent Wim Noteboom. De prachtige muziek en indrukwek kende zangstukken zijn tijdloos. Fameus zijn het aangrijpende vluch- telingenkoor en het komische terzet met het klokje van de kluizenaar. Een voorstelling dus vol operet- teplezier! Voor HOV betekent deze operette - na 67 jaar - een defini tief afscheid van het podium. Mis daarom deze laatste voorstellingen niet! Theater De Beun, 9, 10, 16, 17 februari a.s. Kaarten: www. heilooeroperettevereniging.nl, Primera-Hoekstuk en Bruna-'t Loo. Voor HOV betekent deze operette - na 67 jaar - een definitief afscheid van het podium. Aangeleverde foto Zondag 27 januari om 16.00 uur vindt de eerste cantatedienst van dit jaar plaats. Uitgevoerd wordt cantate BWV 82 'Ich habe genug'. Bach heeft de cantate geschreven voor een kleine bezetting: één vocale solist, een bas: Matthijs Mesdag, ondersteund door een orkestje o.l.v. Gerard Leegwater. De cantate wordt, zoals in Bachs tijd, uitgevoerd in een liturgische con text. Liturg is deze keer ds. Pieter van der Woel uit Heiloo. De toegang is gratis. Na afloop is er wel een collecte. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in 1973 geboren aan de Oostkanter in Heiloo waar ik tot mijn 18e heb gewoond. Daarna ben ik verhuisd naar Ypestein en nu woon ik al enige jaren met mijn gezin op Termijen in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Het menselijk lichaam heeft altijd mijn interesse gehad en ik heb dan ook van mijn hobby mijn werk kunnen maken. Bij mijn eerste werkge ver Albert Heijn Heiloo ben ik drogiste geworden en leerde ik welke invloed pijnstillers en andere zelfmedicatie op het lichaam hebben. Daardoor werd ik geprikkeld om verder te leren en ging ik studeren voor schoonheidsspecialiste. Later heb ik dit uitgebreid met pedicure en ook medisch pedicure, waardoor ik voeten met reuma, diabetici en verwaarloosde voeten mag behandelen. 3. Wie zou je graag nog eens ontmoeten? Als ik terug in de tijd kon gaan, had ik graag Lady Diana ontmoet. Zij is veranderd van echtgenoot van de Britse kroonprins Charles in een warme vrouw met een eigen mening en ze nam de tijd voor haar mede mens. Het is jammer dat we elkaar tegenwoordig bijna letterlijk voor bijlopen. Ik denk dat we allemaal te veel bezig zijn met onszelf en dat we ons afsluiten voor wat echt belangrijk is: elkaar echt ontmoeten. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Eigenlijk zijn dat er heel veel: spelen met mijn zussen en vriendinnen op straat in de zomer, badmintonnen, zwemmen in Het Baafje, door het park wandelen en schaatsen op de vijver. Vakanties waar we eek hoorns voerden onder de open deur en natuurlijk de zomervakanties in het buitenland met ons eigen gezin. 5. Wat vind je het mooiste plekje in Heiloo? Eigenlijk heeft Heiloo heel veel mooie plekken. Ik wandel graag door de Zuiderneg of het Heilooërbos met mijn gezin en daarna drinken we thee of koffie bij de diverse horecagelegenheden in Heiloo of halen we een ijsje bij de ijssalon van Heiloo. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Niet... Ik slaap dan het liefst, maar als mijn gezin, familie of vrienden me nodig hebben sta ik dag en nacht voor ze klaar. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Jouw goedemorgen kan iemand anders een goede dag bezorgen. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik naast medisch pedicure ook schoonheidsspecialiste en masseuse ben en dat mijn vernieuwde website www.corien4beauty.nl bijna klaar is. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik ben blij met onze burgemeester Romeyn. Ik vind hem toegankelijk en betrokken bij Heiloo. Wel zou ik graag voor de jeugd tussen 12 en 18 meer plekken zien waar ze elkaar kunnen ontmoeten en met elkaar in gesprek kunnen gaan, zonder dat deze groep de hele tijd op hun mobiel zit te staren. Communicatie is tegenwoordig een moeilijk ding. 10. De persoonlijke vraag van Nel van Beek: "Toen ik je leerde kennen was je er zeker van dat je in de drogiste rijbranche wilde werken. Maar nu ben je pedicure. Hoe is dat zo gekomen?" Ik ben niet alleen pedicure, maar ook schoonheidsspecialiste en masseuse. De afwisseling van gezichtsbehandelingen, massages en deelbehandelingen zoals verven van wenkbrauwen en wimpers en het harsen maakt het afwisselend en interessant. In de winkel miste ik het persoonlijke contact met klanten, omdat je daar niet de kans hebt om dieper op 'problemen' in te gaan. In mijn eigen praktijk kan dat wel en neem ik graag de tijd voor mensen. Persoonlijk contact vind ik erg belangrijk. Je kunt meer voor een cliënt betekenen. Maar wat tijdens een behandeling verteld wordt, blijft altijd tussen de vier muren van de praktijk. Ik geef de 10 vragen door aan Monique Eijbergen. Mijn vraag is: "Je was het bekende gezicht van Herberg Jan in Heiloo. Nu ben je begonnen met je eigen project om mensen in te laten zien dat ze het leven moeten vieren door te doen waar zij gelukkig van worden. Kun je wat meer vertellen over je bedrijf 'Vier jouw leven nu?'"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3