Folkduo The Lasses in Witte Kerk Reünie 1e klas Lidwinaschool 1970 Positieve ontwikkelingen bij Hoope+Plevier Architects V 9 I j'-,. INGEZONDEN BRIEF Woonvisie Heiloo Oud-Standing Heiloo organiseert popquiz UITKIJKPOST 23 JANUARI 2019 HEILOO - Maandagavond 4 februari a.s. wordt er in de raadsvergadering van Heiloo gesproken over de woonvisie van Heiloo. Het college vindt dat er genoeg sociale woningbouw is in Heiloo en gaat in de Zandzoom waar schijnlijk weer een wijk vol villa's en herenhuizen realiseren. Woningen die voor onze jongeren betaalbaar zijn lijken wel verboden! Dit college jaagt met haar voorgenomen woonvisie de jeugd het dorp uit. De wachttijd voor een sociale huurwoning in Heiloo is inmiddels gegroeid tot 6,5 jaar en er is op het moment slechts 1 woning te koop met een vraag prijs onder de 200.000,-. Huurwoningen tussen de 800,- en 1.000,-? U wilt wel van mij aannemen dat er op het moment slechts een (1!) wordt aangeboden. Het onherroepelijke gevolg van een en ander is dat we nog sneller vergrijzen dan al het geval is. Daarom is het ook niet te begrijpen dat er geen voorrang wordt gegeven aan bouwen voor ouderen die kleiner en/of aangepast willen wonen. Dat is zo zonde, want als men dat zou doen dan zou er een natuurlijke doorstroming ontstaan waarbij ouderen hun te groot geworden huis kunnen verkopen/verlaten en komen die huizen weer beschikbaar voor gezinnen met kinderen. Met de woonvisie die men nu wil doorvoeren stevenen we met Heiloo snel af op een dorp van ouden van dagen en dat gaat straks onherroepelijk leiden tot het sluiten van bijvoorbeeld scholen en sportverenigingen. De leefbaarheid van ons dorp staat op het spel! Een goede en doordachte woonvisie is de laatste kans op woningen die voor iedereen betaalbaar zijn voor de periode 2020-2035. Ik doe een dringend beroep op de dames en heren deze woonvisie te heroverwegen en in plaats van wat ze van plan zijn goedkopere kleinere woningen te bouwen. Deze coalitie praat over 'bouwen naar behoefte', maar het lijkt wel of ze bouwen naar de behoefte van de portemonnee van de ontwikkelaars. De laatste grote bouwopgave van Heiloo wordt weer een villawijk voor mensen uit de Randstad. Ik maak me grote zorgen om onze jeugd en ouderen die geen betaalbare woningen meer kunnen bemachtigen in hun eigen dorp. Moeten we ons op dit moment nu juist eens niet door het geld laten regeren? En veel meer oog hebben voor een wat gezondere samenstelling van de bevolking? Dan zal immers ons dorp ons dorp kunnen blijven zoals we het gewend zijn. Kleine huisjes, kleine hofjes, voor ouden van dagen en jonge gezinnen door elkaar. Kinderen die op straat spelen. Betaalbare huurwoningen realiseren via de woningbouwvereniging, wat is daar fout aan? Heiloo, word wakker. Dit is onze laatste kans. Heiloo heeft nu al geen evenwichtige bevolkingsopbouw. Bij dit rechtse beleid van het huidige college zal Heiloo nog meer vergrijzen en verdwijnt de economi sche energie langzamerhand uit het dorp. Laten we in de Zandzoom wonin gen bouwen die voor iedereen betaalbaar zijn. Kom daarom maandag avond 4 februari in groten getale naar de raadszaal en laat uw stem horen. Ik hoop op uw komst in het belang van onze jeugd en onze ouderen. Fred Benner, Heiloo t 1 i h Wie herkent de klasgenoten met een vraagteken? (zie tekst) Aangeleverde foto HEILOO - Wat zou het leuk zijn om alle klasgenoten, na zo'n halve eeuw, weer eens te zien en te spreken. Het Trefpunt in Heiloo is de ideale locatie omdat dit precies de locatie is van onze oude Lidwinaschool. De organisatie is in handen van Frank Meijer (e-mail: meijer. frank320@gmail.com). Op de foto staan van links naar rechts: Astrid Swart, Frank Meijer, Gerard Schouten, John Blokker, (jongen met groene trui?), Johanna Ligthart, Simon Boersen, Nico Buis, Marcel de Winter, Paula Eberson, juffrouw De Graaf, (jongen met rode trui?), Marjan Dekker, Marianne Oud, Guido de Witte, Gerald Tromp, Angelique Nieuwenhuizen, Anja Beke, Bianca Zonneveld, Annet Schouten, Theo van Haasteren, Esther Klaver, Bob Maart, Marjolein HEILOO - In de serie Kaarslichtconcerten in de Witte Kerk van Heiloo treedt het oorstrelende folkduo The Lasses op, met Schotse, Ierse en Amerikaanse folk. Het concert vindt plaats op woensdag 30 januari. Aanvang 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De spatzuivere samenzang van Margot Merah en Sophie Janna spreekt recht tot het hart. Deze samenzang is de grote kracht van het duo en bijna twee uur lang weten zij het publiek te boeien met aloude Ierse, Schotse en andere traditionele Engelstalige folksongs en eigen composities. Met heel veel muzikaliteit en humor wor den levenszaken als liefde, dood en armoede op een sublieme manier voorgedragen. Door de bijzondere klank van hun stemmen samen en de mooie instrumentatie met bodhran en gitaar blijf je luisteren. The Lasses timmeren al een tijdje aan de weg, en dat is niet onopgemerkt gebleven. Hun laat ste album (een samenwerking met de Amerikaanse Kathryn Claire) was volgens muziektijdschrift Oor 'een parel voor de folk'. The Lasses stonden vorig jaar op een hele reeks podia in binnen- en buitenland. Ze spelen elk voorjaar een paar weken in Amerika en doen graag een tour langs Nederlandse kerkjes en folk- clubs. Toegang 12,50. Info reserve ren: kaartverkoop@kunstgetij.nl. of 06-50584308. Kaarten ook aan de zaal zolang de voorraad strekt en bij boekhandel Bruna in Heiloo. Het volgende en laatste kaarslicht concert van winter 2018/19: Unicorn Folk op 20 februari. www.kunstgetij.nl en www. wittekerk-heiloo.nl. Manshanden, (jongen met bruine trui?), Marion Ooievaar, Marcel de Boer en Peter Ruiter. Wie herkent de klasgenoten met de vraagtekens? Later zijn er nog klasgenoten bij gekomen als Mike Put, Stefan Dusseldorp, Han van Haasteren, Frans Schouten, Michel Ranzijn, Paul de Dood, José Pancras, Joke de Rooy en Dick Groot. Via Facebook zijn wij naar elkaar op zoek en hebben wij al een paar klasgenoten gevonden, maar nog lang niet iedereen. Daarom het volgende verzoek. Wanneer je een bekend gezicht of naam herkent, informeer dan bij de bekende of hij of zij op de hoogte is van onze reü nie. Alvast mijn dank hiervoor. Klasgenoten, tot ziens op zondag 17 maart 2019 van 13.30 - 16.30 uur in het Trefpunt. HEILOO - Het eigentijdse archi tectenbureau Hoope+Plevier gaat nog verder uitbreiden en verruilt Heiloo voor een nieu we locatie in Amsterdam. Het bureau staat inmiddels landelijk bekend om zijn spraakmakende ontwerpen. In 1980 is het bureau opgericht in Heiloo door Kees Hoope, en in 2010 overgenomen door Jos Hoope en Roy Plevier. Met hun eigen visie en ambitieuze aanpak heeft het bedrijf een grote groei in projecten doorge maakt. Op dit moment werkt Hoope+Plevier aan verschillende nieuwbouwprojecten en trans formaties van diverse historische gebouwen. De architecten werken naast zakelijke projecten ook nog steeds met veel plezier aan parti culiere opdrachten, en daarnaast lopen er een groot aantal onderzoe ken, architectuur- en maatwerkinte rieuropdrachten. Roy Plevier: "We vinden het fantastisch om duur zame huizen op maat te maken of bestaande woningen uit te breiden, te verduurzamen en daarmee toe- komstproof te maken. Onze ambitie is om woningen te maken die goed bij de leefstijl van onze opdrachtge ver past en alle wensen afvinkt." Van Heiloo naar Amsterdam De afgelopen jaren runde het bureau twee kantoren in Heiloo en Amsterdam. Nu is het moment aangebroken deze kantoren samen te voegen in een groter kantoor in Amsterdam. Jos Hoope: "De locaties van onze projecten lopen erg uit een. We werken tegenwoordig door heel Nederland, dus Amsterdam is een logische keuze voor ons omdat het centraal is gelegen. We hebben gekozen voor een ruim stijlvol kan toor direct aan het IJ in het inspire rende Amsterdam-Noord." Actief in de regio De architecten blijven actief in de regio Heiloo met hun jarenlang opgebouwde netwerk van onder andere bouwers en contacten bij de gemeente. Jos Hoope: "Uiteraard kun je nog steeds bij ons terecht voor verbouwingen en renovaties of de complete nieuwbouw van uw droomhuis op dat prachtige stukje grond in Heiloo of omgeving." Blijf ons volgen via onze website, LinkedIn, Facebook en Instagram! Vanaf 4 februari 2019 ontvangen wij je graag in ons nieuwe kantoor aan het IJ in Amsterdam. Hoope+Plevier Architects BV Johan van Hasseltweg 16A 1022 WV Amsterdam 020-235 74 14 www.hoopeplevier.nl info@hoopeplevier.nl Het eigentijdse architectenbureau verruilt Heiloo voor een nieuwe locatie in Amsterdam. Foto: Herman van Heusden HEILOO - Oud-Standing Heiloo organiseert een popquiz geschikt voor alle leeftijden. Het wordt een middag vol met muziekfragmenten uit de jaren '50 tot nu. Dus kom met een generatieteam, dan is de pret en de kans om te winnen het grootst! De middag begint met een fotoronde. Daarna volgen meerdere rondes met muziekfragmenten en filmpjes. Deelname bedraagt 2,50 per persoon. Opgeven bij Inge van Wel voor 31 januari 2019 via mailadres: ingevanwel@online.nl onder vermelding van je teamnaam en het aantal deelnemers. Maximaal 6 deelnemers per team. Datum: zondag 3 februari 2019. Tijd: 14.30 - 17.00 uur. Locatie: Theeschenkerij De Trog - De Bullaan 4 in Heiloo (tegenover de brandweerkazerne). Foto: Ronald Rietman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9