'De Grote Verbouwing', een megaklus tot 2050 Nationale Voorleesdagen Kinderopvang Kits Oonlie E Jeugdtheater Heiloo klaar voor Het Griezel Hotel Bibliotheek Heiloo helpt bij digitale belastingaangifte t 11 KORTOM Winterconcert leer lingen Muziek-en Dansschool HEILOO - Komend weekend staat theater De Beun in het teken van de familievoorstel ling Het Griezel Hotel, dat door Jeugdtheater Heiloo wordt uit gevoerd. Duurzame warmte UITKIJKPOST 30 JANUARI 2019 Bij Kits Oonlie worden de kinderen dagelijks voorgelezen. Aangeleverde foto HEILOO - Voorlezen is elke dag een feest! Er worden herinne ringen voor het leven gemaakt en daarnaast heeft voorlezen een positief effect op woorden schat, spelling en tekstbegrip. Bij Kits Oonlie worden de kin deren dagelijks voorgelezen door de medewerkers, maar tijdens de Nationale Voorleesdagen nodigen zij altijd iemand uit om te komen voorlezen. De kinderen van kinder dagverblijf Boekenstein werden dit jaar door twee leerlingen van de Willibrordschool voorgelezen. HEILOO - Mensen die hulp nodig hebben bij de digitale belasting aangifte of online toeslagen aanvragen, kunnen terecht in de bibliotheek. De bibliotheek biedt een belastingspreekuur ter ondersteuning bij de digitale aangifte of aanvraag. Deze ser vice is gratis. Hulp bij aangifte is voor iedereen beschikbaar, ook voor wie geen lid is van de bibliotheek. Belastingspreekuur Iedere donderdagmiddag van 7 februari t/m 25 april vanaf 14.00 uur kunt u in de bibliotheek gebruikma ken van het belastingspreekuur. Dit HEILOO - Woensdag 6 februari van 13.45 tot 14.30 uur geven leerlingen van de Muziek- en Dansschool Heiloo een Winterconcert in Bibliotheek Heiloo. Dat doen zij op diverse instrumenten zoals piano, blok fluit, klarinet, gitaar en dwarsfluit. Niet alleen broertjes, zusjes, ouders, opa's en oma's zijn wel kom. Dit Winterconcert is leuk voor iedereen! Dit jaar zijn de kinderen voorgele zen uit 'Een huis voor Harry'. Harry, een kat, gaat liever niet naar buiten, binnen is het veiliger. Tot hij wordt gevraagd om tikkertje te spelen. Dat wil hij wel, maar dan... is hij alleen en hij weet niet meer waar hij is. Hoe vindt hij de weg terug naar huis? Samen met Harry beleven de kinderen de tocht naar huis. Meer informatie? Neem gerust contact op met de centrale admini stratie van Kits Oonlie: 072-5323576, info@kits-oonlie.nl. gaat op afspraak. Mail naar info@ bibhotheekheiloo.nl of bel naar 072 - 5330670. Zelf aangifte doen in de bibliotheek Wie zelf aangifte of een aan vraag wil doen, kan hiervoor gebruikmaken van de gratis faci liteiten in de bibliotheek. Er zijn computers beschikbaar om zelfstandig aan de slag te gaan. Bibliotheekmedewerkers kunnen algemene hulp verlenen bij proble men, bijvoorbeeld als de computer niet goed werkt. Voor specifieke hulp bij de aangifte of aanvraag kan men terecht bij het belastingspreek uur. HEILOO - Dinsdagavond 22 januari vond in de bibliotheek van Heiloo een informatieavond plaats over het Klimaatakkoord en de energietransitie. Gastspreker was Diederik Samsom, voormalig Tweede Kamerlid en tegenwoordig onder meer adviseur bij HVC. Afval- en energiebedrijf HVC heeft onder de noemer 'HVC Klimaatestafette' Diederik Samsom gevraagd om gemeenten te advi seren over de energietransitie. Samsom is sinds 2017 als adviseur aan HVC verbonden. Samsom is tevens voorzitter van de sectorta fel 'Gebouwde Omgeving' voor het Klimaatakkoord en leidt daar de onderhandelingen over de verduur zaming van woningen en gebouwen. In 2050 moeten alle 8 miljoen gebouwen (7 miljoen huizen en 1 miljoen bedrijfspanden) in Nederland verduurzaamd zijn. Dit houdt in dat vanaf nu tot 2050 elke dag 1000 Nederlandse gebouwen duurzaam gerenoveerd moeten worden om de klimaatdoelen van Parijs binnen bereik te houden. Dat lijkt veel, maar laten we niet verge ten dat er veertig jaar geleden 1000 woningen per dag werden gebouwd. De 8 miljoen gebouwen moeten, in de 30 jaar die ons nog resteren tot 2050, goed worden geïsoleerd en op een duurzame manier van warmte worden voorzien. Wijkgerichte aanpak Samsom laat de plannen van de onderhandelingstafel genaamd 'De Grote Verbouwing' zien. Getekend als een huis, beginnend met het dak. Samsom: "Er moet een wijkgerichte aanpak komen. Een aanpak die gaat over besluitvormingsprocessen, regelgeving en communicatie. Om die aanpak vervolgens mogelijk te maken, is het nodig om de kosten van de verbouwingen in de energie belasting te stoppen. Er kan daad werkelijk verbouwd worden als de maandlasten van de lening voor de te maken kosten lager liggen dan wat de verbouwing oplevert." Verbouwingskosten in de ener giebelasting stoppen betekent dat Dat het Jeugdtheater er zin in heeft mag duidelijk zijn. Het Griezel Hotel is een spannende familievoor stelling en wordt gespeeld door 31 talenten uit Heiloo en nabije omge ving. De voorstellingen staan niet alleen bekend als boeiend vanwege het spel, maar ook vanwege de schitterende kostuums, grime en de zowel subtiele als krachtige decors en rekwisieten. Van de vier voorstellingen zijn inmiddels de zaterdag om 15.15 uur en de zondag om 15.15 uur uitver kocht. Voor zaterdagavond 20.15 uur en zondag 12.15 uur zijn nog in totaal 150 kaarten beschikbaar. Wees er snel bij voor de laatste plaatsen. Kijk op www.sjth.nl voor verkoop en informatie. er meer fiscale ruimte nodig is. Die wordt geboden door de belasting op gas te verhogen en op elektrici teit te verlagen. Door gas meer te belasten en energie minder moet de uiteindelijke rekening gelijk blijven en ruimte bieden om bewoners tot verbouwing te verleiden. Eenmaal verbouwd zullen ook alle gebouwen in Nederland voor zien worden van duurzame warm te. Er zal dus meer warmte nodig zijn. Er is een actieplan. Dit plan genaamd 'Actieplan Geothermie' beschrijft om van 3 petajoule (PJ) nu naar 50 PJ in 2030 te komen. Is dit te realiseren? Ja, gekeken naar de offshorewind en zon. Maar met enkel geothermie gaan we het niet redden, dus wordt er ook gekeken naar duurzaam gas en waterstofpro ductie in offshorewind. Maar duur zame warmte blijft een kwestie van passen en meten. Het is niet zeker hoeveel duurzaam gas er zal zijn en of het er wel komt. Wat betreft de waterstofproductie met offshore wind: de industrie heeft waterstof ook nodig als grond- en brandstof. Warmtepompen Duurzame (bodem) warmte 'springt niet vanzelf de woning in', aldus Diederik Samsom. Belangrijk is dat er kleinere warmtenetten komen met ondiepe bodemenergie en Samsom wijst op thermische energie uit oppervlaktewater en afvalenergie. Dat betekent meer individuele warmtetechnieken om warmte uit lucht, het oppervlakte water of de ondiepe bodem te halen. Warmtepompen, die nu nog te groot en te duur zijn en te veel geluid pro duceren, moeten dus goedkoper, stiller en effectiever worden. Samsom verwacht dat woning- bouwcoöperaties als eerste met het verbouwen/aanpassen gaan begin nen. Hoogbouw is makkelijker aan te passen dan een villawijk waar de huizen verder uit elkaar liggen. Inmiddels wordt er in 100 wijken in het land al getest met de verduurza ming van de wijk. Wethouder Rob Opdam vertelt deze avond aan de aanwezigen dat de gemeente een 'atlas' gaat maken en gaat kijken hoe de verschillende wijken in Heiloo kunnen worden aangepast. De wethouder hoopt dit samen te kunnen doen met de inwoners, Duurzaam Heiloo/Heiloo Energie en de ondernemers binnen onze gemeente. Tekst: Yvonne van Stiphout Diederik Samsom geeft uitleg over het model 'wijkgerichte aanpak'. Foto: STiP Fotografie De laatste repetities hebben plaatsgevonden, het Jeugdtheater is er klaar voor. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 11