Zingen aan Zee Sneller en prettiger revalideren bij hartfalen M Wat doet Jikke Zoon nou?! L> 12 F J Een lang verblijf in een ziekenhuis is voor niemand goed. Voor oudere mensen geldt zelfs dat een week ziekenhuisopname een maand herstel vraagt. Daarom is het goed als ouderen bij hartfalen snel het ziekenhuis kunnen verlaten. Kwaliteit van leven UITKIJKPOST 30 JANUARI 2019 HEILOO - De 16-jarige vrijwil liger Jikke Zoon is een echte Heilooër die zich al bijna een jaar inzet voor de jongeren in het dorp. Door mee te helpen bij de Unieke Winterspelen is hij gespot en geworven door Maarten van der Molen van het Jongerenwerk. Eenmaal aan de slag als de technische man bij onder meer het Bruno-gebouw, is Jikke een diehard vrijwilliger geworden. Jikke heeft een aantal rollen ver vuld als vrijwilliger. Naast het licht en geluid regelen bij verschillende feesten, is hij een echte regelneef en een uitstekende floormanager. Zo vertelde hij over zijn tijd als vrijwil liger bij het zomerkamp van afgelo pen jaar. Het plan was om een open vuur te maken, maar vanwege het warme weer en het droge gras was dat uiteindelijk geen goed plan. Op het laatste moment heeft Jikke het voor elkaar gekregen om in plaats hiervan een schuimkanon en een DJ te regelen. Hierdoor konden de kinderen van het zomerkamp los gaan op de muziek en afkoelen in het schuim. Daarnaast was Jikke floormanager bij het laatste PCC- kerstgala, waar hij twaalf vrijwil ligers aanstuurde, aanspreekpunt was voor de school en de touwtjes in handen hield. Met succes, want volgens de directeur was er nog nooit zo'n goed feest geweest bij het PCC. Dit zijn voorbeelden van hard werken, maar dat is het volgens Jikke allemaal waard. Hij vindt het geweldig om de kinderen te zien glunderen van plezier. Daar doet hij het voor. ,,Niet voor al het werk dat je doet hoef je geld te vragen", zei Jikke tegen mij. Hij krijgt er namelijk ple zier, ervaring en waardering voor terug. Dat is gelijk de reden waarom hij zolang mogelijk doorgaat met het doen van vrijwilligerswerk. Ben je benieuwd naar Jikke en het Jongerenwerk? Kom dan eens langs bij het Bruno gebouw! Elke vrijdag van 15.00 tot 22.00 kun je onaangekondigd binnenwande len. Voor meer informatie over vrijwilligerswerk in Heiloo: www. vipheiloo.nl EGMOND AAN ZEE - Komt u ook mee Zingen donderdag 14 februari? Elke 2e donderdag van de maand is er weer 'Zingen aan zee'. Vanaf 14.00 tot 16.00 uur, wor den er onder begeleiding allerlei liedjes gezongen van Rob de Nijs, Jan Smit, Willeke Alberti maar ook The Beatles. Suggesties voor liedjes zijn altijd welkom. Een nieuwe diri- gente, geen onbekende in Egmond, heeft het stokje overgenomen van Gerda, haar naam is Wilma Müller, ze heeft er veel zin in. Zingen staat voor plezier en ont spanning. Zing je graag of wil je het eens proberen? Dat kan bij PostaanZee, iedere tweede donder dag van de maand. Dit alles gebeurt in een ongedwongen sfeer, het ple zier staat voorop. Zangtalent is geen voorwaarde. Postaanzee vraagt voor deelname en de koffie/thee een vrijwillige bijdrage. Je bent van harte uitgenodigd. Postaanzee Voorstraat 82a Egmond aan Zee. Voor meer infor matie kijk op www.postaanzee.nl. aar hartfalen, zeker als er daarnaast meer aan de hand is, vraagt om een zorgvuldige revalidatie en de betrokkenheid van verschillende disciplines. Soms kan dat vanuit het eigen huis, maar de gang naar de polikliniek is vaak zwaar voor de patiënt. Daarom zette ViVa! Zorg groep, in samenwerking met het Rode Kruis Ziekenhuis, een speciaal revali- datieteam voor hartfalen op in locatie Meerstate van ViVa! Zorggroep. Gespecialiseerd revalidatieteam Kwetsbare ouderen kunnen na behan deling in het ziekenhuis hun leven niet meteen weer zelfstandig oppakken. Deze patiënten waren altijd al wel kom voor geriatrische revalidatie bij locatie Meerstate. In september van 2017 werd besloten om binnen deze afdeling een team op te leiden dat zich specifiek richt op de bijzonderheden en behoeften van de groep mensen met hartfalen. Inmiddels zijn de eerste patiënten met behulp van dit team gerevalideerd. Monica Hendriks is als specialist ouderengeneeskunde bij het nieuwe revalidatieteam betrokken: 'Fijn is dat we binnen dit team alle benodigde disciplines in huis hebben: een fysio therapeut, ergotherapeut, psycholoog, diëtist, maatschappelijk werker en natuurlijk verpleegkundigen en ver zorgenden. Hierdoor kunnen wij onze revalidatiepatiënten nog beter helpen met die zaken waarmee zij zitten. Veel heeft met de verminderde energie te maken. Hoe leer je die zodanig inzetten dat je de hele dag meekan? Daarnaast zijn voedings- en leefregels, en ook oefenen met bewegen, heel belangrijk.' Speciale training Alle betrokkenen kregen een speciale training over revalidatie bij hartfalen. Dat geldt ook voor verpleegkundige Lisa Zuidweg: 'Door deze training kunnen we nog bewuster omgaan met de klachten en beperkingen waarmee deze groep te maken krijgt. En omdat we hen 24/7 meemaken weten we hoe Monica Hendriks en Lisa belangrijk het is om onze leefadvie- zen te blijven herhalen totdat het een gewoonte wordt. Bovendien maakt onze samenwerking met het Rode Kruis Ziekenhuis het mogelijk om ook patiënten te ontvangen die via een in fuus vochtafdrijvende medicatie krijgen. Voorheen verbleven deze mensen langer in het ziekenhuis. Nu krijgen ze hier de infuusbehandeling en kunnen gelijk starten met revalideren.' -| ViVa! Zorggroep Wil je je ook inzetten voor mensen die revalideren? Bel 088 995 80 00 of mail naar solliciteren@vivazorggroep.nl Jikke Zoon zet zich in voor jongeren in Heiloo. Aangeleverde foto In een ongedwongen sfeer worden er bij bekende liedjes gezongen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12