Maartje de Lint met Singalong Heiloo op televisie Herinrichting Noordwest zo goed als afgerond Vrijwilligers gezocht voor manicuremiddag Overkerck 13 <7e INGEZONDEN BRIEF Rollatorcity (2) Antonio Abbo schittert in documentaire Nachtdienst Damclub Heiloo wint overtuigend Het programma van de maand februari: UITKIJKPOST 30 JANUARI 2019 In de ingezonden brief over de woonvisie van de gemeente Heiloo in de Uitkijkpost van 23 januari, wordt geconstateerd dat de gemeente geen oog heeft voor de noodzaak van de bouw van betaalbare woningen voor starters of voor ouderen uit Heiloo die kleiner of aangepast willen wonen. De bouwplannen voorzien in dure woningen ('villa's en landhuizen') - deels voor Randstedelingen. De starters worden Heiloo uitgejaagd. "Heiloo wordt een dorp van ouden van dagen," aldus Benner die de gemeente oproept tot een woningbouwbeleid dat wel afgestemd is op de Heilooër woningbehoefte. Wijze woorden, waaraan ik (60+) graag toevoeg dat door een ondermijnde financiële positie (mislukte grondspeculatie, de aanleg van de spoortunnel en het obsessief nagestreefde prestigeobject de aansluiting/aanfluiting A9) de gemeente het zich niet kan permitteren om grond tegen een relatief lage prijs t.b.v. 'goedkope' woningen te verkopen. Maar belangrijker is dat de gevestigde politieke orde gewoon geen woningen voor starters en (in aan gepaste vorm) voor ouderen wil. Om Caj Oosters - gemeenteraadslid van de VVD die al jaren tot de bestuurlijke macht van Heiloo hoort - te citeren: hij bepleit ''een wooncarrière: als jongere elders klein beginnen om naar mate de werkcarrière voorspoedig verloopt in Heiloo terug te keren. Maar het is gek. In Heiloo wil de 18-jarige gelijk een vrijstaand huis." Dus: star ters, ga maar elders wonen en als je het kan betalen mag je terugkomen. Aan dit alleszeggende citaat van Oosters hoeft verder niet veel toegevoegd te worden. Het citaat staat in mijn ingezonden brief over het gemeentelijke woningbouwbeleid, met als kop 'Rollatorcity', van oktober 2005! Er is sindsdien niets veranderd. Er zal ook niets veranderen. HEILOO - Een bijzondere eerste bijeenkomst in 2019. In de Ter Coulsterkerk - thuisdomein van Singalong'ers - werden opnamen gemaakt voor het tv-programma De Kennis van Nu: de kracht van muziek. Maartje de Lint, de enthousiaste inspirator van de tweewekelijkse bijeenkomsten bedoeld voor men sen met geheugenproblemen en hun mantelzorgers om met zingen het geheugen te stimuleren, zorgde samen met haar pianist voor een topzanguurtje. Stralend meezingen met liedjes als M'n opa, m'n opa, m'n opa Mijn wiegie was een stijf- selkissie/ Als de dag van toen Dona Nobis Pacem en na het slotlied We'll meet again allemaal aan de koffie of thee met taart. De volgende bijeenkomst is op 6 februari, aanvang 15.00 uur in de Ter Coulsterkerk Heiloo. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden via info@maartjedelint. com. Te zien op NPO 2 op 30 janu ari om 21.25 uur in 'De kennis van nu'. Voor meer informatie kijk op: www.pknheiloo.nl en op www. orpheuscurat.nl. Maartje de Lint. Foto: Kirsten Nijhof HEILOO - In de documentaire Nachtdienst worden drie karak ters, waaronder Heilooër Adrie Abbo, tijdens hun nachtelijke werkzaamheden gevolgd. We zien hoe zij een nacht beleven en hoe er naar hen gekeken wordt vanuit een samenleving waarin overdag werken de norm is. Wat is precies de binding die zij met de nacht hebben? Waarom kiezen zij niet voor een 9-tot-5-baan? En wat heeft het voor gevolgen om vooral 's nachts actief te zijn? Afgelopen zondag was de première van deze documentaire in het Eye Filmmuseum in Amsterdam. Ben je benieuwd, bekijk dan de trailer op https://cinecrowd.com/nl/nachtdienst. Foto: Monique Kuys HEILOO - De werkzaamheden aan de bestrating, riolering en het groen in de wijk Noordwest zijn zo goed als afgerond. In het voorjaar knappen wij de bermen waar nodig nog op en zaaien deze in met gras. Een aantal straten in Noordwest krijgt een nieuw drainage- en gescheiden rioolsysteem. Dit gebeurt omdat er grondwaterover- last is. Het gaat om de straten Het Vierkant, De Driestal, Laan van Muijs, De Opkamer, Bayershoffweg, Arklaan en Trompenburg. In een gescheiden rioolsysteem wordt vuil water naar de waterzuivering en regenwater naar sloten en vijvers afgevoerd. De straten krijgen ook een nieuwe wegverharding en weg- inrichting. Zo wordt een deel van de Bayershoffweg eenrichtingsver keer. Ook komen er extra parkeer plaatsen in de wijk. Deze komen in De Driestal, Laan van Muijs en op Het Vierkant ter hoogte van De Vijfhoek. Verder komt er extra ruimte om fietsen te stallen bij de basisschool. Daar komen ook par keerplaatsen om de overzichtelijk heid en verkeersveiligheid bij het halen en brengen te verbeteren. De grootste wijziging is het instel len van eenrichtingsverkeer in de Bayershoffweg. Daar wordt nu half op de stoep geparkeerd. Daardoor kunnen voetgangers de stoep slecht gebruiken. Door eenrichtingsver keer op de Bayershoffweg kan aan twee zijden worden geparkeerd en blijft de stoep voor de voetgangers. Inwoners hebben last van natte kruipruimtes, tuinen en bermen door de hoge grondwaterstand. De gemeente vervangt daarom het oude gemengde rioolstelsel. Er komt een nieuw, gecombineerd riool- en drainagesysteem dat de grondwa terstand reguleert. Huishoudelijk afvalwater en regenwater voeren we zo veel mogelijk apart af (afkop pelen). Het afvalwater gaat naar de zuivering. Het regenwater en over tollig grondwater wordt via een drainageriool afgevoerd naar sloten en vijvers. Hiervoor gaan wij bij veel huizen de regenwaterafvoer afkop pelen. Woensdagmiddag 6 februari vindt de opening van het project plaats. De opening begint om 16.00 uur in De Vijfhoek aan Het Vierkant 22 in Heiloo. Wethouder Rob Opdam zal hier spreken. HEILOO - Overkerck zoekt vrij willigers voor de manicuremid dag op dinsdag. Vind je het fijn om een luisterend oor te zijn voor onze bewoners en ze blij naar huis te laten gaan met mooi gelakte nagels? Neem dan contact op met Saskia. Je kunt Saskia Borst mailen via het volgende e-mailadres: s.dejong@vivazorggroep.nl. Tevens zoekt Overkerck voor andere acti viteiten/dagen ook nog vrijwilligers. Bijvoorbeeld op de donderdagmid dag bij jeu de boules en op de maan dagmiddag bij het zitdansen. Neem ook voor deze activiteiten contact op met Saskia! Foto: Pixabay HEILOO - In de derde ronde van de Kennemerdamkring speelde DCH thuis tegen DOS St. Pancras. De zege kwam geen enkel ogenblik in gevaar, want na vijf partijen was de stand al 9-1. Uiteindelijk kon er op het scorebord een 17-5 overwinning worden genoteerd. Volgende week komt het sterke SNA 4 uit Heerhugowaard op bezoek. Bij winst kunnen de dammers van DCH koploper worden van de Kennemerdamkring. DCH-DOS 17-5 1. R. Boulonois - F. Zuurbier 3 - 0 2. M. Out - G. Smit 1 - 1 3. F. Schouten - N. de Haan 0 - 3 4. B. v. Leijden - C. Smit 3 - 0 5. A. Valkering - K. Kieft 3 - 0 6. S. Droog - M. Heerema 1 - 1 7. G. Kiewitt - M. Groot 3 - 0 8. M. Houtenbos - W. Ackermann 3 - 0 Dinsdag 5, 12 en 26 februari: 'Voor een nieuw begin', leeskring met ds. Dick van Arkel; 20.00 uur, Ter Coulsterkerk Zondag 10 februari: 1ste Preek van de Leek door Maartje de Lint (zangeres, Singalong-Heiloo); 16.00 uur, Witte Kerk Donderdag 14 februari: 'Zin in poëzie en schilderkunst', 1ste van 3 avonden met ds. Edward Kooiman; 19.45 uur, Ter Coulsterkerk Donderdag 21 februari: 'Zin in film' 2e van 4 films over schuld, vergeving en verzoening, met ds. Edward Kooiman; 19.30 uur, Ter Coulsterkerk Maandag 25 februari: 'Als daar muziek voor is muzikale bloemlezing door Peter Rijs; 20.00 uur, PKN-Limmen, Zuidkerkenlaan Woensdag 27 februari: 'Zin in film in Limmen' met "As it is in ds. Edward Kooiman; 19.30 uur, PKN-Limmen Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13