College vraagt raad om groen licht voor nieuwe Woonvisie Heiloo Wethouders lezen voor HelloHolidays COLUMN ■I m BEDRIJF BELICHT 5 irtïASlO Complete ontzorging, zelf alleen nog inpakken! Alarm Michiel Ullers UITKIJKPOST 30 JANUARI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Carin de Jong regelt jouw reisavontuur op maat! Aangeleverde foto HEILOO - De gemeente gaat voortaan bij woningbouwplan nen meer kijken naar de vraag van kopers en huurders. Dat staat in de nieuwe Woonvisie, die het college voorstelt aan de gemeenteraad. De raad beslist er aanstaande maandag over. Het houdt in dat per woning bouwproject meer 'op maat' wordt gebouwd. Jarenlang houdt de gemeente voor nieuwe woningbouwprojec ten de vaste verdeelsleutel 40-30-30 aan: 40% sociale woningen (huur en koop), 30% middeldure koopwonin gen, 30% duurdere woningen. Het college stelt voor om die vaste ver deling nu los te laten. "Om beter op de vraag uit de markt aan te sluiten, willen we per project deze percenta ges laten variëren," vat wethouder Rob Opdam samen. Woonwensen in beeld Die vraag wordt regelmatig in beeld gebracht. "We hebben ons eigen regelmatige woningmarkt onderzoek waarin inwoners hun woonwensen kunnen laten horen. Het gaat dan om de wens naar huur- of juist koopwoningen, het type van woningen (appartementen, rijtjes, vrijstaand etc), en de prijsklasse van de woningen. Daarnaast kijken we naar bevolkingsprognoses en naar landelijke en regionale woononder- zoeken. Ook houden we rekening met nieuwe inzichten en ontwikke lingen zoals bijvoorbeeld tiny hou- Afgesproken aantallen huurwo ningen Overigens blijven de zogenaamde prestatieafspraken met Kennemer Wonen bestaan. "Per periode van vier jaar maken we afspraken over de benodigde aantallen sociale huurwoningen. Jaarlijks houden we de vinger aan de pols of de beno digde aantallen ook gehaald gaan worden en of de aantallen bijgesteld moeten worden. We zorgen er dus nog steeds voor dat het afgesproken aantal sociale huurwoningen gerea liseerd wordt," aldus de wethouder. Met deze methodiek van meer maatwerk bij de planning van nieuwbouw loopt de gemeente lan delijk voorop. Er is veel interesse voor de methode, maar er zijn nog maar weinig gemeenten die het inmiddels al toepassen. Bisschopskroft 38, 1934 DG Egmond aan den Hoef Tel.: 06 - 333 45 001 info@helloholidays.nl website: www.helloholidays.nl HEILOO - Een reisavontuur op maat, maar geen zin of tijd om zelf het internet af te struinen? Carin de Jong regelt het voor je! Zij is de ReisRegelaar voor roadtrips en reisavontuur op maat. Carin is een jaar geleden met haar bedrijf gestart. Als dochter uit een onderne mersgezin heeft zij altijd sterk de behoefte gevoeld haar eigen bedrijf te starten. Carin: "Ooit heb ik gekozen voor een studie aan de Hotelschool omdat service verlenen en anderen een onvergetelijke tijd willen bezorgen me in het bloed zit. En ik krijg een kick van alles uitzoeken, uitstippelen, regelen en organiseren. Met deze eigenschappen heb ik op Schiphol jarenlang de hele wereld op weg geholpen." Alles onder één dak Je wilt graag op reis, maar je hebt nog steeds niets geregeld? Dit komt vaak voor. Door tijdgebrek, je vindt het zonde van je tijd om uren achtereen te zoeken op internet. Of je bent het checken en vergelijken van honderden sites zat. Het concept van HelloHolidays is dat de klant eigenlijk alleen nog maar hoeft in te pakken. De klant geeft bij Carin aan wat de wensen zijn zodat zij op zoek kan gaan naar de mogelijkheden. Dit varieert van een reisavontuur op maat tot een pakketreis. Ook de zakenreiziger kan met een gerust hart zijn reizen bij haar onderbrengen. Moet er snel iets gewijzigd worden? Dan is één telefoontje genoeg. Voor alle andere reisdiensten kun je ook bij haar terecht. Van reis- en annuleringsverzekering tot een kaartje voor een helikoptervlucht boven de Grand Canyon. Autohuur, een hoteltransfer, naar een concert in Wenen, of naar die belangrijke voetbalmatch in Engeland? Carin regelt het, alles onder één dak dus. Persoonlijk advies maar niets duurder Carin geeft een betrouwbaar en onafhankelijk reisadvies. Door haar toegang tot meer dan 200 organisaties is flexibiliteit gegarandeerd. Hieronder vallen de grote jongens zoals TUI, Neckermann en Kras maar ook kleinere, specialistische touroperators én Duitse reisorganisaties. Wat nogal eens gunstig uitpakt voor de totaalprijs. Door deze samenwerkingen kan zij precies de reis aanbieden zoals de klant voor ogen heeft. Carin: "Ik hoor geregeld: 'Dat is zeker wel duur?' Maar dat is helemaal niet zo. Je betaalt de boekingskosten, maar dat betaal je ergens anders ook. Er is wel één verschil: niet meer geld, wel meer service!" Mochten zich problemen voordoen tijdens de reis dan hoef je maar contact met haar op te nemen. Zij gaat gelijk aan de slag om te zorgen dat er een oplossing komt. Afspreken zoals het jou uitkomt Op afspraak komt Carin bij je thuis of op het werk. Handel je het liever telefo nisch af? Dat kan ook. Of per e-mail, WhatsApp, 's avonds of in het weekend? Geen probleem, dat is allemaal mogelijk! Aangesloten HelloHolidays is aangesloten bij de franchiseformule Personal Touch Travel. Door deze samenwerking ben je verzekerd van uitstekende kwaliteit en garan ties (ANVR, SGR en het Calamiteitenfonds). Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Woensdagochtend 23 januari kwamen wethouders Fred Dellemijn en Elly Beens in actie om voor te lezen tijdens het Nationaal Voorleesontbijt. Het Nationaal Voorleesontbijt is de start van de Nationale Voorleesdagen. Op veel scholen, bibliotheken, dagverblijven en speelzalen in het land lezen lokale helden en bekende Nederlanders voor. Doelstelling is het stimuleren van voorlezen aan kinderen tot 6 jaar. Wethouder Dellemijn kwam naar winkelcentrum t Loo om daar voor te lezen. Medewerkers van de bibliotheek hadden bij de Hema een gezellig hoekje gecreëerd waar kinderen en ouders konden plaats nemen. Onder het genot van een krentenbol en iets te drinken kon den de kinderen luisteren naar het verhaal 'Een huis voor Harry' van Leo Timmers. Dit prentenboek is gekroond tot het prentenboek van het jaar 2019. Bij kinderdagverblijf De Vogeltuin van Forte Kinderopvang kwam wethouder Elly Beens de kinde ren voorlezen uit dit prentenboek. De kinderen luisterden geboeid naar het mooie verhaal over Harry. Daarna stond er een heerlijk ontbijt op de kinderen te wachten, waar mevrouw Beens gezellig bij aan- sloot. Tijdens het voorlezen van het boek leerden de kinderen wat het betekent om verdwaald te zijn en aan tafel ging het gesprek hierover nog even door. Wie is er weleens verdwaald en hoe voelde dat dan? Best spannend! Na het ontbijt was het helaas alweer veel te snel tijd voor afscheid van de wethouder. 'Pak je spullen', roep ik naar mijn zoon, terwijl we op het punt staan om naar zaalhockey te gaan. 'Hatsjoeeeee', hoor ik heel hard in de gang. Griep? Dan ineens vraag ik me af of we überhaupt wel naar zaalhockey kunnen. We moeten namelijk naar Amstelveen en mis- schien ligt dit wel in de gevarenzo ne. Snel even kijken op griepalert.nl en jawel, een probleem. Amstelveen kleurt helemaal rood en is dus een griepzone. Kortom, daar kunnen we niet heen want dan worden we ziek. Overigens kleurt Heiloo ook helemaal rood zie ik op dezelfde alert, dus moeten we dan maar thuis blijven? Trouwens, kunnen we sowieso wel op pad? Want ik krijg net op mijn telefoon een alert dat er een weeralarm is. Code oranje, oftewel het sneeuwt een beetje. Kunnen we dan wel de weg op? Ik krijg vervol gens diverse nieuwsalerts op mijn telefoon met berichten dat Schiphol plat ligt, het gevaarlijk is op de weg en de treinen ook al niet rijden. Kortom, het is winter en ellende in Nederland. Als je niet oppast word je over stelpt door allerlei alerts waar je allemaal voor moet oppassen. Een 'buien-alert', 'aqua-alert (drink je wel genoeg water?)', het bekende 'NL-alert' (bij rampen) of zelfs een 'earthquake-alert' (misschien handig in Groningen?). We maken onszelf helemaal gek en doen er met z'n allen lekker aan mee. Ondertussen staat mijn zoon klaar met zijn hockeyspullen en vraagt zich af waarom ik vertwijfeld naar mijn telefoon aan het kijken ben. 'Papa, kom nou. We komen nog te laat.' Ik pak mijn jas en stap naar buiten, waar ik bijna uitglij op de stoep. Hoe kan dit nu? Waarom geeft mijn 'pas-op-het-is-glad-buiten'- alert dit niet aan? Het was een gezellig voorleesontbijt bij de Hema, waar wethou der Dellemijn kwam voorlezen. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5