contact Drukbezochte lezing Diederik Samsom over de energietransitie 9 HEILOO LTS GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Verkeer Mededeling Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 30 JANUARI 2019 Op dinsdagavond 22 januari deelde Diederik Samsom zijn visie op de energietransitie met een volle zaal in de bibliotheek van Heiloo. Na een introductie door wethou der Obdam gaf hij aan dat de energietransitie nu écht is begonnen. Als één van de onderhandelingsleiders van het klimaatakkoord schetste hij een beeld van de grote opgave om de uitstoot van CO2 per 2030 te halveren en de veranderingen in energieverbruik en energieopwek king die hiervoor nodig zijn. Samsom kenmerkt de energietransitie ook wel als 'de grote verbouwing' omdat er veel moet gebeuren om onze gebouw de omgeving aan te passen. Hierbij kwamen het grootschalig isoleren en overschakelen op andere warmtebronnen zoals warmtepompen en warmtenetten aan bod. Betaalbaar Na afloop werd er veelvuldig gebruik gemaakt van de gele genheid om vragen te stellen. Een aantal vragen gingen over de kosten voor inwoners. Samsom gaf aan dat hier bij de onderhandeling goed over is nagedacht. Het betaalbaar hou den van de transitie is één van de uitgangspunten. Hiervoor zijn veranderingen in de energiebelasting, financieringen en subsidies voorzien. Wethouder Obdam bedankte Diederik Samsom na afloop en gaf daarbij aan een grote rol voor de gemeente te zien in het volbrengen van de energietransi tie en dit zoveel mogelijk in samenspraak met inwoners en ondernemers te willen doen. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 821 735 46 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Verkiezingen voor Provinciale Staten en voor waterschappen Woensdag 20 maart zijn de verkiezin gen voor het bestuur van Provinciale Staten én die van het waterschap. Het is niet alleen belangrijk dat u stemt, maar ook dat u weet waarvoor u stemt. Meer informatie staat op onze website onder nieuws. Vaststellen hogere waarden Wet geluidhinder project A9 Aansluiting Heiloo Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat zij bij besluit van 8 januari 2019 hogere waarden Wet geluidhinder hebben vastgesteld voor het project A9 - Aansluiting Heiloo. Het besluit betreft de woning Kennemerstraatweg 423. Tevens hebben zij besloten het besluit van 24 juli 2018 tot het vaststellen van hogere waarde Wet geluidhinder in te trekken voor zover het de woning Kennemerstraatweg 423 betreft. Het project A9 - Aansluiting Heiloo omvat de realisatie van een aan sluiting op de A9 ter hoogte van de Lagelaan in de vorm van een half klaverblad, een nieuwe weg parallel aan de Lagelaan tussen de nieuw te realiseren aansluiting op de A9 en de Kennemerstraatweg en realisatie van een parallelweg aan de oostzijde van de A9 tussen de nieuw te realiseren aansluiting en de noordelijker gelegen Kanaalweg. Alle wegen, met uitzondering van de 30 km/uur wegen, zijn, op basis van de Wet geluidhinder, voorzien van een geluidzone. Nieuwe geluidgevoelige bestemmingen, zoals woningen, welke binnen een dergelijke zone langs een weg zijn gelegen, dienen op een zoda nige afstand hiervan te zijn gelegen dat de geluidbelasting niet te hoog wordt (de zogenaamde 'voorkeursgrenswaar de' die de Wet geluidhinder stelt). Uit het akoestisch onderzoek blijkt dat, als gevolg van het wegverkeer op de Parallelweg, Kanaalweg en de nieuwe Lagelaan, een hogere geluidbelasting optreedt, dan de voorkeursgrenswaar de van 48 dB zoals aangegeven in de Wet geluidhinder. De geluidbelasting op de gevel van de woningen is, met een geluidbelasting van ten hoogste 55 dB Lden, echter lager dan de in de Wet geluidhinder aangegeven maximale ontheffings- waarde. Adres- of locatieaanduiding Kennemerstraatweg 423 Hogere waarde [Lden]* 52 dB Hoogte [m] 4,5 Als gevolg van wegvak (geluidbron) Ontsluitingsweg Nieuwe Lagelaan *Inclusief aftrek artikel 110 g Wgh Het voornemen van burgemeester en wethouders om met toepassing van artikel 83 en 100 van de Wet geluid hinder en artikel 3.3 van het Besluit geluidhinder, hogere waarden vast te stellen van ten hoogste 55 dB Lden voor de woning Kennemerstraatweg 423 is op 24 mei 2017 gepubliceerd. Het ontwerpbesluit heeft vanaf 24 mei 2017 zes weken ter inzage gelegen. Gedurende deze termijn is tegen het voornemen om hogere waarden vast te stellen een zienswijzen ingebracht. De ingebrachte zienswijzen hebben niet geleid tot wijziging van het besluit tot vaststelling hogere waarden Wet geluidhinder. Burgemeester en wet houders hebben op 24 juli 2018 voor de woning Kennemerstraatweg 423 een hogere waarde Wet geluidhinder vastgesteld te weten 53 dB. In beroep bij de Raad van State heeft appellant er op gewezen dat die waarde één decibel te hoog is. Burgemeester en wethouders hebben die fout hersteld door bij besluit van 8 januari 2019 voor de woning Kennemerstraatweg 423 te Heiloo een hogere waarde van 52 dB vast te stellen en het besluit van 24 juli 2018 voor wat betreft de woning Kennemerstraatweg 423 in te trekken. Ter inzage Het besluit en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 31 januari 2019 gedurende zes weken ter inzage bij: bij de informatiebalie in het gemeen tehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1 te Heiloo; i n de Openbare Bibliotheek, Westerweg 250 te Heiloo. Beroep Gedurende de termijn van ter inzage legging kan tegen het besluit beroep worden ingesteld door een belang hebbende die tijdig een zienswijze ten aanzien van het ontwerpbesluit heeft ingediend dan wel door een belanghebbende die aantoont dat hij/ zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. Beroepschriften dienen te worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor de behandeling van het beroepschrift moet griffierecht worden betaald aan de Raad van State. Inwerkingtreding Degene die beroep heeft ingesteld kan een verzoek om voorlopige voor ziening indienen bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast het indienen van beroep ook een voorlopige voorzie ning is gevraagd. In dat geval treedt het besluit niet in werking tot op dat verzoek is beslist. Verzoeken om voorlopige voorziening dienen te wor den gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. NB De vastgestelde hogere waarden zijn het gevolg van een akoestische afwe ging en toetsing aan de Wet geluid hinder. Zij heeft geen betrekking op andere toetsingskaders en afwegingen die in het kader van de ruimtelijke ordening (kunnen) worden gemaakt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9