Revolutionaire Smaakbeleving bij Bakkerij Putter! Fantastische wintersportweek Def Americans, Cold Turkey en The Boogie Dogs Binnenkort padel bij TV TC Heiloo United REGIO/SPORT 13 KORTOM Lezing Kick Bras in Abdij van Egmond Popweekend in café De Vriendschap UITKIJKPOST FEBRUARI 2019 De leerlingen kijken terug op een topweek. (Inzetje: Jaap en Hannah) Aangeleverde foto HEILOO - Net terug van het Snowcamp zijn ze, de 69 sport- klasleerlingen van PCC Heiloo. Na eerst een clinic thuis te heb ben gevolgd, werkten ze een week aan hun alpinevaardighe den in de Oostenrijkse sneeuw. Volgens de leerlingen was het 'een topweek'. PCC Heiloo is een school die bekendstaat om zijn kleinschalig heid en fijne sfeer. Directeur Dick Ramler is daar trots op: "Bijna ieder een kent elkaar en dat komt de sfeer ten goede. We vinden dat laatste heel belangrijk want alleen wanneer je je prettig voelt, lukt het om goed te presteren." Een gezonde leef stijl is dé rode draad op de school, die een schoolkantine heeft waar behalve watertjes met een smaakje, ook smoothies en broodjes gezond worden verkocht. Het onderwijs is er modern - vanaf volgend jaar werken alle leerlingen met een chromebook -, rijk aan projecten en keuzemogelijkheden zoals een cultuurklas, deelname aan zelfwerk- AKERSLOOT - Akersloot zal zaterdag 16 februari weer een hoogtepunt beleven in de muzieksfeer met een optreden van de Def Americans in de zaal van café De Vriendschap. Meer dan een halve eeuw na de eer ste hits van Johnny Cash weten deze Eindhovenaren de swing, sfeer en rebellie van deze legen darische Amerikaanse outlaw verbluffend goed te raken. De songs die 'The Man In Black' zelf met zoveel liefde en bevlo genheid wist te brengen worden opnieuw leven ingeblazen door Def Americans Johnny Cash Tribute. Het definitieve 'seal of approval' werd afgegeven in 2013 toen de band werd benaderd om Johnny's jongere broer Tommy Cash te begeleiden tijdens zijn concerten in Nederland. Naast het optreden van Def Americans staat er nog een topper op het podium van De Vriendschap, namelijk de Noord-Hollandse top- formatie Cold Turkey, winnaar van de Grote Popprijs van Nederland en zeer succesvol de laatste jaren. De Vriendschap aan de Kerklaan 18 in Akersloot opent zaterdag 16 uren of meedoen met de populaire schoolband. Opvallend veel brugklassers kie zen voor PCC Heiloo vanwege de sportklas. Belangrijk element daarin is de mogelijkheid om mee te gaan op Snowcamp. Voor de meeste leer lingen de eerste keer om zonder ouders naar het buitenland te gaan. Dat geldt ook voor de twaalfjarige brugklassers Jaap en Hannah die nog nagenieten van de wintersport- week. Jaap: "Ik kon al een beetje skiën, maar was nog nooit op win tersport geweest. Ik heb nu echt goed leren parallelskiën. We hadden een hele goede skileraar, maar wat mij het meeste opviel is dat ik het zo mooi vond in de bergen, al die witte sneeuw en de uitzichten. We zijn een keer gaan sleeën en dat vond ik echt vet!" Hannah vult enthousiast aan: "We zijn ook naar een Funpark geweest met allerlei springschansen en 'boxen'. Ik heb toen de hoog ste sprong van mijn hele groep gemaakt. 's Avonds deden we met zijn allen altijd spelletjes. Ik sliep februari zijn deuren om 20.00 uur. Aanvang muziek 21.00 uur. Entree 12,50 euro. Kaarten zijn online te reserveren via ikbenaanwezig. nl, telefonisch 0251-312866 of via WhatsApp: 06-51387333. Zondag 17 februari treedt de roemruchte rock-'n-rollformatie met drie vriendinnen op een slaap kamer en dat was zo gezellig!" Op zaterdag 26 januari jl. keerde de touringcar met de sportklasleer- lingen terug in Heiloo. Sportdocente Astrid Langedijk: "Het is een fan tastische week geweest waarin veel geleerd is. Niet alleen skiën en snowboarden maar ook zelf ver antwoording dragen voor je eigen spullen. Doorzetten en niet zomaar opgeven. Rekening houden met elkaar en elkaar helpen als iets niet meteen lukt. De leerlingen hebben genoten en de leiding heeft genoten van de superleuke groep leerlin gen." Volgend jaar gaan de nieuwe brugklassers natuurlijk ook weer op Snowcamp, maar Jaap en Hannah zitten dan in de tweede klas. Sfeerproeven op PCC Heiloo? Dat kan tijdens het Open Huis op woensdag 13 februari van 19.00 - 21.00 uur. Hartelijk welkom op PCC Heiloo! The Boogie Dogs op. Een grote trekpleister op het gebied van echte rock-'n-roll. Nummers van o.a. Jerry Lee Lewis, Carl Perkins, Buddy Holly, Chuck Berry en Elvis Presley komen ruimschoots aan bod. Het optreden begint om 15.00 uur en er is een grote dansvloer. De entree is 5 euro. LIMMEN - Soms drink je een koffie die zó apart is, dat je er de opzwepende wereld van Cuba in proeft.... En dat was ook de bedoeling van koffiebrander Willem Putter van de gelijkna mige bakkerij aan de Middelweg in Uitgeest. Na een zeer intensief proeftraject heeft hij een nieuwe Cuba Coffee ontwikkeld, een opzienbarende single waarvan de smaak wordt bepaald door het ideale microkli maat waarin hij groeit. Door het HEILOO - De snelgroeiende rac- ketsport padel zal eindelijk ook in Heiloo beoefend kunnen wor den! Padel is een combinatie van ten nis, squash en beachball. Bijna iedereen die een keer padel heeft gespeeld is verkocht. Het is een snelle, dynamische sport die snel is aan te leren. Jong tot oud kan het spelen. Je speelt padel met een klein racket. Om de baan staan glaswan den die je in het spel kunt gebrui ken. Omdat je padel speelt met 4 personen op een klein veld, is het een hele sociale sport. Bij TC Heiloo United worden drie padelbanen gebouwd. De bouw ver loopt voorspoedig en binnen enkele weken zullen de banen worden opgeleverd. Vrijwilligers zijn druk bezig om ervoor te zorgen dat de maken van een juist brandprofiel kan je de smaak die van nature in een koffieboon zit eruit halen, en dat is nu juist de kunst... Voor elke boon maakt hij een apart profiel. De volromige body in combinatie met de gedurfde melange van cho colade met een honingachtige zoet heid, én een vleugje tabak met een superieure aciditeit, resulteerde in een smaak die met recht sensati oneel genoemd mag worden. Een unieke smaakbeleving, die respect afdwingt. organisatie er straks helemaal klaar voor is. Voor de leden van TCHU is padel een mooie aanvulling en variatie op tennis. Bij padel zijn reactievermo gen, tactiek en spelinzicht belangrij ker dan kracht. De tennisser die ook padel gaat spelen zal merken dat dit bijdraagt aan het tennisspel. Verschillende bedrijven, scholen en andere groepen hebben zich al bij TCHU gemeld voor padelclinics. Met drie padelbanen, tennisbanen én de goed verzorgde horeca heeft de vereniging dan ook alles in huis voor sportieve groepsactiviteiten. Mocht u vragen hebben m.b.t. padel bij TCHU, of u aan wil len melden als lid of vrijwilliger, stuur dan een bericht naar padel@ tcheiloounited.nl. De Def Americans weten de sfeer en rebellie van de legendari sche Johnny Cash goed neer te zetten. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - In de Egbertzaal (Abdij van Egmond) is op 9 februari a.s. een lezing van Kick Bras over de spiritualiteit van Dietrich Bonhoeffer. De aanvang is 14.00 uur en de toegang is 12,50, graag reser veren via boeken@abdijkaarsen.nl of via de website abdijvanegmond. nl/bezinningsaanbod/lezingen. Kick Bras is theoloog en als medewerker verbonden aan het Titus Brandsma Instituut in Nijmegen. Hij schrijft voor een breed publiek over Bonhoeffer, die je leert hoe de boodschap van de Bijbel te gebruiken als leidraad bij het leven in onze seculiere maatschappij. Er worden drie padelbanen aangelegd op het park van TCHU. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13