Massage Heiloo Maartje de Lint verzorgt Preek van de Leek: 'De stem in mijn leven' Presentatie over herbergen, kroegen en.melksalons n COLUMN BEDRIJF BELICHT a. 5 sportmassage - triggerpoint - lymfedrainage ontspanningsmassage - acupressuur 1irri.miimimiiimni Sneeuw UITKIJKPOST FEBRUARI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Petra in de massagesalon. Aangeleverde foto Massage Heiloo Petra van Baar, Nijverheidsweg 25, 1851 NW HEILOO 06-12380873, www.massageheiloo.nl,info@massageheiloo.nl Petra van Baar heeft een stevige handdruk, dit zegt gelijk alles over haar massagetechniek: voor een goede sportmassage kunt u bij Petra terecht. "Tenzij je dat juist niet wil natuurlijk, ik behan del mijn klanten in overleg. Lymfedrainage is een aparte techniek waarbij het masseren juist weer heel zacht aanvoelt vertelt Petra. Aan alles is te merken dat het hier een vakvrouw in hart en nieren betreft, no-nonsense en recht door zee. Ze combineert in haar praktijk in Fitnesscentrum Heiloo aan de Nijverheidsweg verschillende soorten massages zoals ontspanningsmas sage, sportmassage, triggerpointmassage en Acupressuur. "Ik geef iemand het soort massage waarvan ik denk dat diegene het nodig heeft, hierbij com bineer ik de diverse technieken die ik in huis heb. Ik werk veel op gevoel", zo legt Petra uit. Op 1 juni 2017 begon ze als masseuse in het Fitnesscentrum Heiloo aan de Nijverheidsweg. "De fysiotherapeute aldaar, Tien van der Weide, zocht een masseuse erbij en zodoende kwamen ze bij mij terecht", vertelt Petra die bij Fitnesscentrum Heiloo aan het sporten was geslagen omdat ze een maand gratis fitness won tijdens een actie. "Ik vond dat zij moest ondervin den hoe ik masseerde dus onze samenwerking is destijds beklonken terwijl ik haar een massage gaf", lacht Petra. Inmiddels biedt het Fitnesscentrum een compleet pakket aan met Tien van der Weide als Fysiotherapeute, Petra van Baar als masseuse en Maaike Hoogland als diëtiste. Daarbij zijn verder natuurlijk alle sportfaciliteiten, een douche en een zonnebank aanwezig. Er is altijd genoeg parkeergelegenheid voor de deur, ook een pluspunt van de locatie van haar massagesalon. Petra werkt al heel lang in een bekende bouwmarkt in Heiloo. Een oud collega ging masseren en Petra mocht een keer mee als 'model'. Ze was zo enthousiast dat ze een cursus sportmassage ging doen. Een pittige oplei ding, die ze naast haar werk heeft gevolgd, met veel aandacht voor bles surepreventie en het voorkomen van klachten. Daarbij kom je ook alles te weten van o.a. osteologie, het zenuwstelsel en het spierstelsel. Dit alles leer je in een jaar: de vastberaden Petra haalde in 2011 haar felbegeerde diplo ma. Toen ze in 2017 bij Fitnesscentrum Heiloo terecht kwam had ze al zes jaar ervaring opgedaan als masseuse bij een sauna. "Ik vind het hartstikke leuk om klachtgericht te werken, als je iemand ziet opknappen doet me dat ontzettend goed. Ik weet nog dat er op mijn vorige locatie een klant binnenkwam die amper de trap op kwam, na de behande ling rende hij zo de trap af', Petra straalt als ze over haar werk praat. Tijdens massages gebruikt ze voor het gezicht en het decolleté amandelolie. Voor de rest van het lichaam of voor mensen met een gevoelige huid gebruikt ze Chemodol. Dit is een milde neutrale massageolie met goede resorptie-eigen- schappen waardoor een optimaal contact ontstaat met de huid en geschikt is voor ieder huidtype. Petra heeft alvast een tip voor haar toekomstige klanten: Als je jezelf al stijf voelt dan ben je eigenlijk al te laat. Mocht je klachten hebben, loop dan rechtop en niet naar de pijn toe want dan blesseer je die kant omdat je je spieren daar overbelast. De kosten voor een vol uur massage voor het hele lichaam zijn 38,50 en voor een half uur betaalt u 21,50. Indien u bijvoorbeeld last van uw rug heeft dan kunt u dat aangeven en concentreert Petra zich een uur op dit deel van het lichaam. De massagesalon is geopend op dinsdag, donderdag en vrijdag vanaf 19.00 uur. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Maartje de Lint zal vertellen over haar leven en werk als klassiek zangeres en als drijvende kracht achter de community 'Singalong Heiloo'. Dit initiatief ontwikkelde zij voor mensen met geheugenpro blemen die nog thuis wonen én voor hun mantelzorgers. Zie ook www.maartjedelint.com. Zij trakteert ons natuurlijk ook op enkele liederen, begeleid door pianist Henk van Meegen en gitarist Srdjan Kekanovic. Aansluitend is er, onder het genot van een drankje, gelegenheid om na te praten met de (s)preker en andere aanwezigen. De toegang is gratis. Bij de uit gang kunt u een vrijwillige bijdrage voor Rond de Waterput geven. Zondag 10 februari om 16.00 uur in de Witte Kerk (Heerenweg 32 in Heiloo). Voor meer informatie kijk op www.ronddewaterput.nl. Maartje is de drijvende kracht achter 'Singalong Heiloo'. Foto: Richard Byrdy HEILOO - Op veler verzoek zal plaatsgenoot Piet Stoffers, onder meer bekend van zijn boek 'Heiloo, toen het dorp nog dorp was', nogmaals een presen tatie geven over het verleden en (in mindere mate) het heden van de horeca in Heiloo. De presentatie, een visuele tocht door Heiloo, zal worden verleven digd met historische beelden. En zo zal de middag voor de niet piepjonge Heilooërs een feest der herkenning worden. De wél piepjonge Heilooërs zullen verbaasd zijn over de grote hoeveelheid horecagelegenheden in vroeger tijden in Heiloo. Na afloop van de presentatie zullen er vast veel herinneringen opgehaald wor den. Op zaterdag 9 februari vanaf 14.00 bent u allen zeer welkom in het Historisch Museum van de Historische Vereniging Heiloo op het Landgoed Willibrordus. De pre sentatie duurt ongeveer anderhalf uur. In verband met de verwachte 06 - 51718363. Toegang, inclusief opkomst is aanmelden gewenst: een aandenken en koffie/thee 5,- e-mail: p.w.morsch@ziggo.nl of (geen pin). Hotel Runxputte in Heiloo. Foto: Archief Historische Vereniging Heiloo Sneeuw. Het blijft iets magisch. Dat moment dat je 's avonds voor je naar bed gaat nog even door de gordijnen naar buiten kijkt en een witte wereld je welterusten zegt. Of 's morgens wakker worden van de uitbundige kreten van je dochters, die enthou siast vragen of we met de slee naar school kunnen, want "het heeft gesneeuwd". Een witte wereld die je gedag zegt en die uitnodigt om een flink stuk te wandelen. Krakende voetstappen door de verse sneeuw. Natuurlijk hoort een sneeuwpop er ook bij, al vroeg ik me de laatste keer af of mijn meiden dat nou graag wilden, of dat ik stiekem zelf het meest enthousiast was? Maakt niet uit, het resultaat mocht er zijn en een sneeuwpop met Unox muts heeft ons een paar dagen vriendelijk toegelachen vanuit de tuin. Natuurlijk zit er ook een keerzijde aan al deze sneeuwpret. Want wat als je slecht ter been bent? Of als je iedere dag een heel stuk naar school moet fietsen? Zo lang je op de grote weg bent (en daar kunt blijven) gaat het goed, want deze worden doorgaans goed gestrooid. Woon je daar wat verder vandaan, heb je het al wat moeilijker. En woon je ergens waar van die gezellige klinkertjes in de straat liggen, dan sta je pas echt voor een uitdaging (als je niet al op straat ligt, omdat je bent uitgegle den). Sneeuw. Veel plezier voor de een, maar een crime voor de ander. Zou het echt niet te organiseren zijn dat er bijvoorbeeld rond zorgcentra, scholen en winkelcentra wordt gestrooid? Dat drukke (fiets)straten die geen hoofdweg zijn, maar waar wel veel verkeer doorheen gaat, ook worden gestrooid? In de tweede ronde welteverstaan? Het lijkt mij een goed idee en dan durf ik best op nog een pak sneeuw te hopen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5