Paddenpakkers gezocht! Actie zonnepanelen eindigt eind februari Folkband Unicorn in Witte Kerk Heiloo Miss Bean en Dorssports slaan de handen ineen Winterbomen 12 Di Fiorentina en Kits Oonlie zetten hun handtekening UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2019 HEILOO - Ed van Baar (Di Fiorentina) en Barry van Wijngaarden Lindhout (Kits Oonlie) hebben voor de komende 10 jaar een huurovereenkomst gesloten, omdat zij het zo leuk hebben samen. De verbouwing acht jaar geleden naar een ijssalon en kinderop vang heeft veel tegenslagen gekend. Juist dat heeft een diepe vertrouwensband opgeleverd, die tot een geweldige samenwer king heeft geleid! Aangeleverde foto HEILOO - Zin in een wandeling in de schemering? En onder weg nuttig werk doen? Kom bij de Paddenwerkgroep Heiloo en help de vele padden en kikkers in maart veilig de weg overzet ten! Padden overwinteren in het bos of duin en gaan in het voorjaar naar het water om daar hun eitjes af te zetten. Ze zijn heel plaatsgetrouw, gaan altijd naar dezelfde plek terug. En die is vaak aan de overkant van een drukke weg.Daardoor zijn er, als ze niet geholpen worden, veel verkeersslachtoffers door hardlo pers, fietsers, brommers en auto's. Paddenwerkgroep Heiloo werkt samen met Natuurmonumenten en is al 30 jaar actief. De groep heeft nieuwe mensen nodig. Help ook mee om de dieren veilig over te zetten! De actiegebieden van de paddenwerkgroep zijn bij de IJsbaan Zanderslootweg en de Belieslaan/Stetlaan van het land goed Nijenburg. De paddentrek begint eind febru ari en duurt ongeveer 6 weken. In die periode worden de dieren elke avond en elke ochtend opgevangen in de emmers en naar de overkant gezet. Je werkt in twee- of viertal len, wel zo gezellig en veilig. Contact Els Meurs, 06-20198233 of 072-5330324. tel. HEILOO - Op 28 februari ein digt de Regionale Zonnepanelen Actie. Bewoners van Castricum, Uitgeest en Heiloo kunnen tot die datum met deze actie nog profiteren van een uiterst kwali tatief en voordelig aanbod. Dat aanbod is tot stand gekomen door de nauwe samenwerking van de energiecoöperaties in Castricum, Uitgeest en Heiloo. Deze energie coöperaties zijn burgerinitiatieven zonder winstoogmerk met als doel inwoners te helpen bij het verduur zamen. De actie die november vorig jaar gezamenlijk gestart is heeft tot nu toe gezorgd voor 173 aanmel dingen, goed voor 1400 panelen. Hoeveel dat er daadwerkelijk wor den is nog onbekend, de actie loopt nog t/m 28 februari. Er zijn echter nog veel meer daken geschikt voor het plaatsen van zonnepanelen. Ook minder gunstig gesitueerde daken zijn vaak rendabel door de hoge licht gevoeligheid van de panelen. En ook voor schaduw zijn oplossin gen. U kunt dus snel besparen en bijdragen aan onze klimaatdoelstel lingen. Een gemiddeld stroomver bruik per jaar is ca. 3200 kilowatt uur en daarop kunt u toch al gauw 700,- per jaar besparen. Kwaliteit en 100% lokaal geregeld Kwaliteit en zorg uit handen nemen zijn belangrijke pijlers van deze actie die gezamenlijk wordt gehouden met de energiecoöpe raties in Castricum, Uitgeest en Heiloo. De gezamenlijke inkoop bij onze partner Libra-Energy in Uitgeest en de samenwerking met lokale installateurs zijn een garan tie voor de scherpe prijs en uit stekende service en garantie. Zo profiteren alle lokale partijen. De panelen, omvormers en alle andere materialen zijn van gegarandeerde A-kwaliteit en bovendien wordt de btw-teruggave in deze actie ook nog voor u geregeld. De installateur maakt, mits er voldoende signaal is, ook uw wifi in orde zodat u direct op uw smartphone of tablet de opbrengst van de nieuwe zonnepa nelen kunt aflezen. Meer informatie Indien u belangstelling heeft kunt u zich nog tot 28 februari aan melden en vrijblijvend een offerte aanvragen. U heeft dan tot eind maart 2019 de tijd om de offerte te accepteren. Meer informatie over de actie en een geheel vrijblijvende offerteaanvraag kunt u vinden op www.calorieenergie.nl (Castricum), www.DUEC.nl (Uitgeest) en www. heilooenergie.nl (Heiloo). HEILOO - Het laatste kaarslicht concert van dit seizoen wordt op woensdag 20 februari verzorgd door de folkband Unicorn, met vrolijke, ontroerende, komische en soms magistrale nummers. Opzwepende Keltische folk en swing, met uitstapjes naar klez- mer en bluegrass. Rasmuzikanten Martien Tijburg (accordeon) en John Kuiper (gitaar) zijn al ruim twintig jaar het klop pend hart van Unicorn. Zangeres Betty Borstlap en violiste Martine Nijenhuis kleuren de Ierse en Schotse traditionals op eigen wijze in en stappen net zo makkelijk over naar bluegrass of Jiddische muziek. Unicorn is een bekende naam in de folkwereld en behoort tot de top van wat Nederland aan folkmuziek te bieden heeft. Ook internationaal is de band een veelgevraagde act op zomerfestivals. HEILOO - In de winter staat de natuur in een soort ruststand. Er zijn nog wel wat resten uit de herfst, en er zijn ook wel ver spreide signalen van het komen de voorjaar. Maar de rust over heerst. Toch loont het de moeite om eens goed naar die rust te kijken, bijvoor beeld naar de bomen. Ook daar zie je sporen van de herfst, zoals geval len bladeren en tekenen van het voorjaar, in de knoppen aan de twij gen. Bij de IVN-natuurwandeling in het Heilooërbos op zondag 17 febru ari gaan we vooral naar de bomen kijken. Nu ze kaal zijn kun je heel goed hun gevarieerde vormen zien, hun stammen, zijtakken en twijgen. Die vormen lijken misschien wil lekeurig, maar ze hebben alles te maken met hoe bomen groeien in hun specifieke omgeving. Kom kij ken en luisteren! De wandeling begint zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. Een dona tie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen Aan folkband Unicorn de eer het laatste kaarslichtconcert van dit seizoen te verzorgen. Aangeleverde foto HEILOO - Twee Heiloose onder nemingen die staan voor een (blijvend) gezonde lifestyle slaan de handen ineen. Lotte Blesgraaf - ook bekend als Miss Bean - en healthclub Dorssports gaan intensief samenwerken. Vanaf komende week is het mogelijk om maaltijden en ande re verantwoorde lekkernijen van Miss Bean te bestellen en op te halen bij Dorssports. Logische stap "Eigenlijk is het een hele logische stap," begint eigenaar Marcel Frank. "We verkopen al een hele tijd de bounty's en bananencake van Miss Bean. Veel leden vinden het heer lijk om na het sporten een gezonde lekkernij bij de koffie of thee te nut tigen. En 's avonds na een training heeft ook niet altijd iedereen zin om thuis nog uitgebreid te gaan koken, terwijl ze ook geen ongezonde hap na een lekkere sportsessie willen. Een en een is twee, dachten we toen." Vanaf komende week kun je elke donderdag na het sporten bij Dorssports een gezonde maal tijd van Miss Bean mee naar huis nemen. Win-winsituatie "Het werkt eigenlijk heel simpel," gaat Lotte verder. "Maandagochtend maak ik het menu bekend. Vanaf dat moment kan iedereen tot woensdag 18.00 uur maaltijden voor donderdag bestellen bij Dorssports. Je bestelling kun je dan op donder dag vanaf 18.00 uur vers ophalen. Een ideale optie ook voor mensen die het niet redden om hun produc- kunt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen: 072-5325110; kijk ook eens op www.ivn.nl/nkl/. Foto: Paul ten Have Jeroen Brouwer (Dorssports) en Lotte Blesgraaf (Miss Bean). Aangeleverde foto Woensdag 20 februari 20.00 uur, toegang 12,50. Info reserve ren kaartverkoop@kunstgetij.nl of 06-38149037. Kaarten ook aan de zaal zolang de voorraad strekt en bij boekhandel Bruna in Heiloo. www. kunstgetij.nl ten bij mij op de BioMarkt bij Het Loo op te halen, want Dorssports is doordeweeks tot 22.00 uur 's avonds open. Een win-winsituatie dus!" Menu bestellen Benieuwd naar het menu van deze week? Op www.dorssports.nl en www.miss-bean.nl vind je elke week het weekmenu. Bestellen kan door te mailen naar info@dors- sports.nl of door je bestelling aan de receptie van Dorssports door te geven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12