Trias-atleten Nijhuis en Madderom Nederlands kampioen MTB, racefiets of handbike? We delen dezelfde passie! Nieuwe bewegwijze ring Sportpark het Vennewater SPORT 15 Train mee op zondag 24 februari Terriërs MD5 zaalkampioen Leer hardlopen bij AV Trias: Start to Run Goud voor Femke Been Coach Dames 1 Terriërs stopt na vijfjaar UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2019 Met de nieuwe bewegwijzering zijn de verschillende sportvereni gingen nog beter te vinden. Aangeleverde foto HEILOO - AV Trias-atleten Stan Nijhuis en Nienke Madderom hebben zich in het Omnisport te Apeldoorn gekroond tot natio naal kampioen. Hoogspringer Stan Nijhuis was een klasse apart bij de junioren A. De 17-jarige Egmonder sprong een hoogte van 2.13. Deze hoogte betekende ook dat hij zich gekwa lificeerd heeft voor het EK atletiek onder de 20 jaar. Het Nederlands record van 2.17, dat op naam staat van zijn trainer Sven Ootjers, wist hij niet te evenaren, maar hij heeft nog een jaar de tijd om dit record te verbeteren. Hordenloopster Nienke Mad- derom was de grote favoriete voor de titel. In de serie s verbeterde de Trias-atlete haar persoonlijk record naar 8.59 seconden. In de finale liep Madderom 8.47, een van de snelste tijden ooit gelopen door een atlete onder de 17 jaar. Timme Koster kwam op de 60 meter horden voor atleten onder de 17 helaas maar 1/100e tekort voor zilver. De hor denloper werd 4e maar met een tijd van 8.02 seconden was zijn prestatie goed voor een plek in de top 10 aller tijden. Jay Beelen kwam als een van de favorieten naar Apeldoorn maar was door een kleine blessure niet 100% fit. Toch wist Beelen zich in de finale naar een 4e plaats te lopen. Jens Oosterink liep in de series een knappe 7.65 op de 60 meter en Ilja Koelink liep een knappe 400 meter. HEILOO - Het zal u waarschijn lijk niet ontgaan zijn dat er nieuwe bewegwijzeringsborden zijn geplaatst die leiden naar Sportpark het Vennewater. Eind 2017 heeft de Sportraad bij de gemeente Heiloo een ver zoek ingediend om een betere bewegwijzering naar Sportpark het Vennewater te realiseren. Inmiddels is het eerste deel van de plaatsing van de nieuwe bewegwijzering gereed. In de komende tijd zullen in Heiloo op de toevoerwegen naar het Sportpark borden geplaatst worden. Wel moet er nog aandacht besteed worden aan de tijdelijke afsluiting van de Vennewaterseweg i.v.m. de aanleg van de spoortunnel. Een aan passing van de bewegwijzering zal dan tijdelijk noodzakelijk zijn. EGMOND-BINNEN - Handbike Team Noord-Holland bestaat uit ex-revalidanten van Heliomare. Samen met de buddy's (persoon lijke coaches) gaat het team op 13 juni 2019 een enorme uitda ging aan: de Handbike Battle! Dit is een sportieve wedstrijd voor handbikers die plaatsvindt in Oostenrijk. Met de handbike wordt de Kaunertaler Gletscherstrasse beklommen en wordt er 20 km bergop naar de Ochsenalm op 2150 meter hoogte gereden. Een prachti ge klim van bijna 900 hoogtemeters! Een enorme uitdaging voor ieder een die meedoet. Om deze strijd te kunnen leve ren heeft Handbike Team Noord Holland sponsors nodig. Om deze sponsors te bereiken organiseren zij op zondag 24 februari een gezamen lijke training van bikers samen met de handbikers van Handbike Team Noord-Holland. Wil je het team steunen en vind je het leuk om geza menlijk te trainen, meld je dan snel aan! Het is een unieke ervaring! Het vindt plaats bij Stayokay Egmond. Deelname aan de training kost 15 p.p. Dit is inclusief koffie/thee en lunch. De training start om 10.00 uur en zal zo'n anderhalf uur duren. Je kunt deelnemen met een MTB of met een racefiets. De training is een intervaltraining, zodat iedereen op zijn eigen niveau kan meedoen. Daarna wordt er met z'n allen heer lijk geluncht. Fiets je liever niet mee? Dan kun je ons steunen door alleen te komen lunchen. Aanmelden kan bij: tamara@ trentinosport.nl, 06-13758496. Stayokay Egmond heeft een speciale aanbieding voor deelne mers aan deze training die van ver komen: een overnachting met ont bijt voor slechts 19,50 p.p. Voor info hierover: egmond@stayokay. com o.v.v. HBTNH. HEILOO - Afgelopen weekend is het Terriërs zaalhockeyteam MD5 kampioen geworden. Zondag werden de laatste twee wed strijden gewonnen en het kampioenschap was daarmee een feit. V.l.n.r. boven: scheidsrechter Tijs, coach Michiel, Billy, Sofie, Julianne, Linde, Evie, coach Piet en Lotte. V.l.n.r. mid den: Marleen, Lily, Fee, Noortje en Fien. V.l.n.r. onder: Estelle, Wietske, Liv en Floren. Aangeleverde foto HEILOO - Atletiekvereniging Trias verzorgt in 2019 twee Start to Run cursussen, voor beginnende hardlopers en sporters die weer terugkomen na een blessure. Op vrijdag 15 maart om 09.00 uur begint de eerste Start to Run-cursus op de baan van atletiekvereniging AV Trias. De andere cur sus start in augustus. De cursus bestaat uit zeven trainingen, waarvan de laatste een duurloop van ongeveer 3 km in het Maalwaterpark is. Het doel van Start to Run is een betere conditie te krijgen en uiteindelijk om langer dan 30 minuten aan een stuk te kunnen hardlopen. Elke trai ning begint met theorie van een kwartier en vervolgt met praktijk van een uur. De theorie omvat informatie over blessurepreventie, schoeisel, sport- kleding en voeding. Het praktijkgedeelte bestaat uit een warming-up, een kernprogramma en een cooling-down. Opgeven voor Start to Run kan via de website van AV Trias: www.avtrias.nl/trainingen/start-to-run/. HEILOO - Afgelopen weekend vond het NK Atletiek Indoor Junioren plaats in Apeldoorn. Na een jaar van blessureleed kwam Femke Been uit voor haar eerste wedstrijd op de 800 meter. In de serie op zaterdag werd ze eerste in een tijd van 2.20.17. Hiermee plaatste ze zich rechtstreeks voor de finale op zondag. Dit werd een spannende strijd. Femke begon in de eerste ronde achteraan, in de tweede en derde ronde schoof ze een paar plaatsen op, waarna ze op het laatste rechte stuk de koppositie overnam en finishte in een tijd van 2.17.43. Een nieuw persoonlijk indoorrecord en een nationale titel. A Aangeleverde foto Ook in 2018 beklom het team de Kaunertaler Gletscherstrasse. hier tijdens een training. Foto: Rob Glas HEILOO - Na vijf succesvolle jaren stopt Jeroen Visser aan het einde van dit seizoen als trainer van Dames 1 Terriërs. De club dankt Jeroen voor de inzet die hij samen met Bart van der Meer heeft getoond. Dat heeft bij Terriërs voor mooie sportbe- levenissen gezorgd. Dit seizoen zal Jeroen gewoon afmaken, waarbij de focus uiteraard blijft liggen op de continuering in de Promotieklasse. Ondertussen gaat Terriërs op zoek naar een opvolger om het succes van Dames 1 voort te zetten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15