Restaurant RAILS Spectaculaire Dragonders van Villars bij HOV COLUMN BEDRIJF BELICHT Waar alle sporen samenkomen Laptop MUZIEK- ÊN DANSSCHOOL HEILOO Nieuwe korte cursussen bij Muziek- en Dansschool Heiloo Dick de Scally UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Eigenaar Tim van der Zel. Aangeleverde foto Stationsweg 89 A1, 1851 LJ Heiloo; 072 - 5822789/ 06 - 83598689; website: www.railsheiloo.nl; e-mail: info@railsheiloo.nl Sinds 22 november 2018 is Heiloo een restaurant rijker. Een restau rant waar 'de echte avond uit' nog helemaal centraal staat. De ingre diënten voor deze avond zijn als volgt: de chef-kok die heerlijke en verrassende gerechten bereidt, werknemers die gastvrijheid hoog in het vaandel hebben staan en de fijne plek, vlak naast station Heiloo. Tim van der Zel, eigenaar en chef-kok bij RAILS, wilde altijd al een eigen restaurant beginnen. Hij volgde de koksopleiding met als specialisatie de klassieke Franse keuken en patisserie. Hij werkte bij verschillende restau rants in de regio maar toen de locatie middenin het stationshart vrijkwam was de beslissing snel genomen. Hij ging zijn langgekoesterde droom waar maken! In november 2018 opende Tim, na het opknappen van de ruimte, de deuren van RAILS. Samen met souschef Floris en een toegewijd team in de bedie ning, waaronder zijn moeder, zorgt hij voor een echte avond uit. Ouderwets genieten Bij RAILS kunnen de gasten een ouderwetse avond uit eten. Geen dubbele bezetting van de tafels dus iedereen heeft ruim de tijd, of men nu kiest voor een hoofdgerecht of voor een uitgebreid diner. Zo kan iedereen ouderwets genieten van de culinaire heerlijkheden die worden voorgezet. In een onge dwongen sfeer, in eigen tempo van de gasten. Daarnaast staat bij RAILS ook het persoonlijk contact hoog in het vaandel. Tim: "Uitleg van het gerecht dat op het bord ligt en uitleg van de geschon ken wijnen is zeker iets wat ik heel belangrijk vind. Dit draagt bij aan de totale beleving." Franse keuken met moderne eigen twist Qua stijl kan je bij de gerechten denken aan de Franse keuken, maar altijd met een moderne eigen twist. Tim werkt met een kleine vaste kaart en een verschillend maandmenu. Tim: "Doordat wij werken met een kleine kaart kunnen we de kwaliteit garanderen. De vaste kaart ondergaat elke drie maanden een verandering. Zo zijn de gerechten altijd passend bij het sei zoen. Ook hebben we elke maand een ander menu, dit staat elke laatste woensdag van de maand in Uitkijkpost. Daarnaast organiseren we graag speciale avonden. Zo hebben we met Valentijnsdag een speciaal menu en we starten eind februari met Rail Away. Op deze laatste donderdagavond van de maand koken we compleet in de stijl van een specifiek land, bijvoor beeld Spanje of Italië." Lunch, borrel en feest Maar voor wie liever gaat lunchen of borrelen is er op openingsdagen van 12.00 - 17.30 uur ook volop de gelegenheid om te genieten van de culinaire hoogstandjes van Tim en zijn team. Daarnaast is het mogelijk om de locatie in haar geheel af te huren voor een feest of een walking dinner. Dit kan tot ongeveer 40 personen, in overleg ook op dinsdag en woensdag. Tim en het team van RAILS verwelkomen u graag op donderdag tot en met maandag vanaf 12.00 uur voor een (h)eerlijke tijd. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Een indrukwekkend decor van drie verdiepingen hoog, professionele belichting en prachtige muziek vormden de ingrediënten voor de succesvol le uitvoering van De dragonders van Villars door de Heilooër Operette Vereniging, afgelopen weekend in Theater de Beun. Het in veiligheid brengen van de door de dragonders van maarschalk Vihars opgejaagde Hugenoten via het slimme optreden van het excentrieke dorpsmeisje Rose Friquet, de ontluikende liefde tus sen Rose en boerenknecht Sylvain en de vermeende ontrouw van de kokette waardin Georgette, zorgden voor drie uur dramatische span ning, humor én ontroering. Met het Verdiaans aandoende vluchtelin- genkoor in feeërieke verlichting De dragonders van Villars staat garant voor dramatische spanning, humor en ontroering. Foto: Hans Schoenmakers In de trein naar Heiloo plofte een jonge vrouw zo dicht naast mij op de bank dat ik de warmte van haar been dacht te voelen. Ze nam een tas op schoot, ritste die in één haal open en haalde een glanzende laptop tevoorschijn. Tas op het tafeltje, laptop open. Rammelen maar. Wat doe je dan als buurman? Oftewel, hoe goed ben je in gênant wegkijken? De eerste minuten staarde ik recht voor me uit, om de overburen in de coupé niet de kans te geven mij van stiekem meelezen te beschuldigen. Maar mijn nieuwsgierigheid won het van mijn gêne. De vrouw was zo verdiept in haar tekst (deadline gepasseerd?) dat ik ongemerkt kon meelezen. Een verhaal schreef ze. Een pittig verhaal. 'In de smalle steeg stond hij dicht tegen haar aan gedrukt. Haar ene hand verloor zich eerst in zijn haar, maar verdwaalde al gauw naar andere plekken. Hij wurmde zijn jasje een beetje open en zij begon knopen los te maken. Tegelijkertijd tilde zij haar ene been op, zodat haar duur uitziende jas een beetje openviel.' Spannend. 'Hij loerde de steeg in om te zien of ze niet bespioneerd werden. Dat viel mee. Aan het eind liep de brede boulevard en de mensen liepen de steeg straal voorbij. Zij pakte met haar andere hand zijn gezicht en haalde het naar zich toe. Ze tuitte alvast haar lippen. Was het een echtpaar of had de baas stiekem een afspraakje met de jongste en mooiste secretaresse. In een steeg? Nog even en ze zouden. STATION HEILOO. STATION HEILOO. Ze klapte haar laptop dicht, schoof die met een resoluut gebaar in de tas en stond op. Ik ook. Ik moest er hier toch uit. maakt het HOV-koor diepe indruk! De liefdesduetten tussen Rose en Sylvain, prachtig gezongen door Linda Hogerheyde en Reinout Eeckhout, werden afgewisseld door de komische intermezzo's van Frits Hogerheyde in de rol van de wat onnozele officier (en vrouwenjager) Belamy en van waard en waardin Thibaut, fraai vertolkt door Joop Wesseling en Daphne Peereboom. In een vlotte en inventief geën sceneerde voorstelling schitter den koor en orkest o.l.v. dirigent Wim Noteboom en regisseur Ben Eppinga. Voor komend weekend zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Theater de Beun: zaterdag 16 febru ari (20.15 uur) en zondag 17 febru ari (14.00 uur). Kaarten via www. hov-heiloo.nl of tel. 072-515 3070. Muziek voor kleuters: Cursus: 8 x 45 minuten Voor wie: Kinderen van 4 - 5 jaar, groep 1 en 2 Start: vrijdag 15 maart 15.00 - 15.45 uur. Kosten: 62,50 Deze cursus is een speelse en veel zijdige muziek-ontdekkingstocht. De kleuters leren d.m.v. liedjes, spelletjes op muziekinstrumenten (trommels, xylofoons, sambaballen, schellenbandjes e.a.) hoe het is om samen muziek te maken. Muziekoriëntatie Cursus: 8 x 45 minuten Voor wie: Kinderen van 6 - 8 jaar, groep 3 t/m 5 Start: vrijdag 15 maart 15.45 - 16.30 uur. Kosten: 62,50 De kinderen maken kennis met de verschillende muziekinstrumenten. Er wordt gezongen en op speelse wijze kennisgemaakt met muzikale basisbegrippen als tempo, dyna miek en ritme. Vat Cool Cursus: 8 x 60 minuten Voor wie: iedereen met ritmegevoel en een portie lef! 12+ Start: woensdag 13 maart (een ochtend work-out!) 11.00 -12.00 uur en 17.45 -18.45 uur Kosten: 75,- (tot 21 jaar) 90,75 (vanaf 21 jaar). Muziekschoolleerlingen krijgen 50% korting Een korte cursus theatrale percus sie op olievaten a la Slagerij van Kampen en Stomp. Wij gaan op zoek naar het gezamenlijke univer sele ritmische oergevoel. Een inten sieve work-out voor body en mind. Sla de schroom van je af! Gewoon... Vat Cool! Improvisatiecursus Cursus: 8 x 60 minuten Voor wie: alle blazers (van blok fluit tot trombone) met minimaal twee jaar les en nog geen impro visatie ervaring. Alle leeftijden. Start: vrijdag 15 maart 19.00 - 20.00 uur. Kosten: 75,- (tot 21 jaar) 90,75 (vanaf 21 jaar). Muziekschoolleerlingen krijgen 50% korting In 8 lessen leer je een leuke solo te blazen in rock- en jazzstijl. Je leert vooral hoe je op een eenvoudige manier kunt improviseren, iedereen kan het! Het geheim is op een toe gankelijke manier te beginnen en het rustig op te bouwen. Voor alle korte cursussen geldt: doorgang bij voldoende deelname. www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5