Alkmaarse Kamermuziek brengt Osiris Trio Doe mee met de proefles rock-'n-roll voor beginners Kampioenen bij Vennewater Badminton REGIO/SPORT 15 Onbalans opsporen én herstellen met behulp van spiertests Judoka's Dojo 't Loo plaatsen zich voor NK UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2019 Rock-'n-roll is niet alleen dansen, maar ook een manier om nieuwe mensen te leren kennen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Mensen die van rock-'n-rollmuziek houden en altijd al eens een keer hebben willen proberen om op deze vrolijke en swingende muziek te dansen, hebben nu geluk. Zij kunnen op donderdag 14 maart, van 19.30 tot 20.30 uur, mee doen aan de proefles rock-'n-roll voor beginners in sporthal De Lelie aan de Rembrandtsingel 3 in Akersloot. Daar kan iedereen die dat wil aan deelnemen. Met en zonder ervaring en ook zon der partner is men welkom. Rock-'n-roll is niet alleen dansen, maar ook een manier om nieuwe mensen te leren kennen. Jong en oud, beginners en vergevorderden kunnen zich thuisvoelen in de han den van ervaren instructeurs. Elma Kerklingh, eigenaresse van Dansschool Fabulous Fifties, ver telt: "Als wij aan het dansen zijn, zien we elk jaar mensen aan de kant staan met een blik in hun ogen van: 'Dat wil ik ook'! En vaak komen die mensen naar ons toe om te vragen waar zij dit kunnen leren.'' Dus als je niet aan de kant wilt staan tijdens Rock-'n-Roll Street Akersloot, ga dan naar de proefles en kijk of het iets voor je is. Voor aanmelding en/of informatie, bel Elma: 06 - 20 23 91 19, mail naar infofab50s@gmail.com of kijk op www.dansschoolfabulousfifties.nl. ALKMAAR - Het vijfde con cert in de jubileumserie van Stichting Alkmaarse Kamermuziek vindt plaats op dinsdagavond 26 februari in de grote zaal van TAQA Theater De Vest; aanvang 20.15 uur. Het Osiris Trio met Peter Brunt (viool), Larissa Groeneveld (cello) en Ellen Corver (piano) brengt Zimmerman's 'Cinq ou six bagatelles', pianotrio nr. 2 van Sjostakovitsj en Beethoven's pianotrio nr. 7 'Erzherzog'. Het is alweer meer dan 10 jaar geleden dat het Osiris Trio bij de Alkmaarse kamermuziekse rie optrad, tijd dus voor een her nieuwde kennismaking. Het trio bestaande uit masterdocenten van het Haags Conservatorium brengt sinds 1988 kamermuziek van inter nationaal niveau, waarbij heden daags werk een belangrijke plaats inneemt. Dat geldt ook voor dit concert, waarbij naast gekende klassieke stukken van Beethoven en Sjostakovitsj, een moderne com positie van Bob Zimmerman op het programma staat. Bij Zimmerman's 'Cinq ou six bagatelles' (2014) gaan piano, viool en cello een spannende dialoog met elkaar aan, waarbij de snel opeenvolgende uitweidingen blij ven boeien. Het pianotrio (1944) van Sjostakovitsj is geladen met een weeklacht vanwege de verschrik kingen van de Holocaust en de dood van een goede vriend. Als tegen wicht voor de somberheid en ernst is er milde overpeinzing en dan sante uitbundigheid. Beethoven's 'Erzherzog' biedt meeslepende lyriek, helderheid en lichtvoetig- heid, gejaagdheid en kalmte, ver zoening en verzet, meesterschap in klankrijkdom en expressie. Het luisteren naar kamermuziek is een intieme ervaring waarbij de rijkgeschakeerde inhoud de aan dacht van het gehoor gevangen houdt. De Stichting Alkmaarse Kamer muziek verzorgt jaarlijks zes kamer muziekconcerten op de dinsdag avond (aanvang 20.15 uur) in de grote zaal van TAQA Theater De Vest in Alkmaar. Het bieden van afwisselende programma's met een hoge kwaliteit tegen een betaal- bare abonnementsprijs is daarbij het streven. Abonnementhouders betalen 90 euro per seizoen en zijn daarbij eveneens donateur, losse kaarten aan de zaal kosten 20 euro. Leerlingen van muziekscholen tot 18 jaar kunnen de concerten gratis bijwonen. Vooral jongeren zijn van harte welkom bij de dinsdagavond concerten. Inlichting en aanmelding nieuwe donateurs/abonnementhou ders: Mw. A. de Langen-Gramberg, tel: 0251 - 655211 (tussen 19.00 - 21.00 uur). Zie ook www. alkmaarsekamermuziek.nl. Tekst: Felix Hogeboom Het Osiris Trio brengt kamermuziek van internationaal niveau. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtendcafé van 27 februari is Loes van Vuren te gast om te vertellen over haar werk met toegepaste kinesiologie, dat het zelfgenezend vermogen van het lichaam helpt te optimaliseren. Onbalans in het lichaam op het gebied van structuur, biochemie en psyche worden opgespoord en gecorrigeerd met behulp van de spiertest. Benieuwd? U bent van harte welkom op woensdag 27 februari van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee: 1 euro; de lezing/workshop is gratis! HEILOO - In het tweede deel van februari is het badmin ton competitieseizoen afge sloten. Het eerste team van Vennewater Badminton is kam pioen geworden en promoveert hierdoor naar de eerste divi sie. Het was 20 jaar geleden dat er in de eerste divisie werd gespeeld. In deze divisie zijn officiele scheids- en lijnrechters verplicht; dat zegt iets over het niveau van het spel. Binnen de jeugd zijn ook twee teams kampioen geworden, team J4 en J5. Beide teams speelden in dezelfde poule en stonden op num- mer 1 en 2. Uiteindelijk had team J4 één punt meer dan team J5. Officieel is J5 dus tweede, maar bin nen de club zijn het allemaal kampi oenen. Hoewel het competitieseizoen nu is afgesloten, wordt er volop door- getraind en worden thuis en uit toernooien gespeeld. Binnenkort worden de clubkampioenschappen gespeeld en is er weer het beroem de ouder-kindtoernooi. Verder staat het Open Dubbel Mixtoernooi in maart op de agenda en is er in mei het altijd drukbezochte Vennewater Open. Veel spelers uit de regio komen op deze toernooien af. HEILOO - Tijdens het Noord-Hollands kampioenschap voor judoka's tot 18 jaar, wisten drie judoka's van Dojo 't Loo zich te plaatsen voor het Nederlands kampioenschap dat op 9 maart in Den Haag wordt georganiseerd. Sija Coolegem won zondag twee partijen op rij met ippon, waardoor zij een bronzen medaille won en zich plaatste voor het NK. Broer Jonne Coolegem eindigde als derde van Noord-Holland en plaatste zich ook voor het NK. Na een pittige halve finale die Fil Dekker helaas verloor, plaatste ook hij zich met een bronzen medaille voor het NK. Op 9 maart strijden de drie dus om de Nederlandse titel in Den Haag. Op de foto van links naar rechts: Jonne Coolegem, Fil Dekker en Sija Coolegem. Aangeleverde foto Team 1 promoveert met het kampioenschap naar de eerste divisie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15