De warmste Warmetruiendag tot nu toe Vocaal ensemble The Gents in de Cultuurkoepel Tien vragen aan... I van der Flier 3 Vervolg van de voorpagina: W Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2019 Veel vragen waren voor de kin deren makkelijk te beantwoorden. Maar de vraag waar ons drinkwater vandaan komt, uit de Maas of het IJsselmeer, bleek toch een moei lijke. Wethouder Rob Opdam gaf uitleg: "Ons drinkwater komt uit het IJsselmeer. Smeltwater vanuit Zwitserland komt via de Rijn en de IJssel terecht in het IJsselmeer en daar halen wij ons drinkwater uit." De wethouder waarschuwde de kinderen om niet met een emmer tje water uit het IJsselmeer te gaan halen en dit op te drinken, nee, eerst moet het nog gezuiverd worden. "Dat gezuiverde water wordt opge slagen in de duinen en daar halen wij ons drinkwater dan vandaan," aldus de wethouder. Beide wethou ders waren blij verrast dat de kin deren eigenlijk al heel veel afwisten van duurzaamheid en alles daarom heen. Ter afsluiting volgde nog een vragenronde. De kinderen vroegen aan de wethouders o.a. hoe lang zij al werkzaam zijn bij de gemeente en hoe zij tegenover het eten van vlees staan, want te veel vlees is niet goed voor het milieu. Wethouder Fred Dellemijn: "Ik eet wel vlees en ook vis, maar in de loop der jaren ben ik wel kleinere stukjes gaan eten." Wethouder Opdam zou er niet aan moeten denken om helemaal geen vlees meer te kunnen eten. "Ik ben een echte barbecue-fan, en daar hoort vlees bij." Maar beide wet houders zijn zeker met duurzaam heid bezig. Van zonnepanelen tot het isoleren van het huis en vooral op Warmetruiendag de thermostaat een graadje lager. Tekst: Yvonne van Stiphout Joëlle Kranenburg krijgt de ledlamp van wethouder Opdam. Foto: STiP Fotografie Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Vocaal ensemble The Gents is een voor Nederland uniek gezelschap, dat zich in korte tijd een vooraanstaande plaats heeft verworven binnen de internationale muziekwereld. Op zondag 24 februari staan The Gents in de Cultuurkoepel met 'To Mary'. Zij brengen een programma met liederen uit een veelkleurige traditie (met Maria als wereldwijde inspiratiebron), waarin ook veel plaats is ingeruimd voor werken van Nederlandse bodem. Sommige composities klinken ingetogen, andere uitbundig. Al die uitersten worden door The Gents belicht. Naast een aantal bekendere werken bevat het programma ook nieuwe muziek, die speciaal voor The Gents is gecomponeerd door Nederlandse hedendaagse componisten. Ook internationaal worden de unieke kwaliteiten van The Gents gewaardeerd. Ze traden op in Japan, Canada, Duitsland, Zweden, België, Engeland en Spanje. In april 2005 waren The Gents op uitnodiging van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Japan, waar zij de Nederlandse dag op de wereldtentoonstelling opluisterden. Prins Willem-Alexander en prinses Maxima bevonden zich onder de enthousiaste luisteraars. Aanvang: 14.30 uur. Kaarten: 19,50 via www.cultuurkoepelhei- loo.nl of in de Verhalenkamer op Landgoed Willibrordus. The Gents klinken soms ingetogen, soms uitbundig. Aangeleverde foto M 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Alkmaar. Vanaf mijn 28e woon ik in het mooie Heiloo. Ik ben 49 jaar, gelukkig getrouwd met René van der Flier en moeder van Tim (19) en Jens (17). 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Eigenlijk past die vraag wel bij mij. Ik heb vanaf mijn 8e jaar ge softbald en met softbal uiteindelijk ook mijn geld mogen verdie nen. Vervolgens vond ik het leuk om mijn kennis en enthousiasme over te dragen op mensen en heb ik 10 jaar voor een sport- en evenementenbureau gewerkt. Nu run ik een playmobil webshop, omdat ik het leuk vind om playmobil een nieuw leven en nieuwe blije eigenaar te geven; tevens verzorg ik weer sportlessen in ons andere bedrijf: Heiloo Vitaal. Dus doe wat je leuk vindt, dan houd je het het langste vol, is zeker mijn motto. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Dennis Bergkamp, Stefan Edberg, Carl Lewis, Steffi Graf en verder nog teveel om op te noemen. Ik vind het mooi om levensverhalen te horen van mensen die in een bepaalde tak van sport het uiterste van zichzelf hebben gevraagd om hun doel te bereiken, en vooral om te horen hoe ze dat gedaan hebben. Omdat ik uit de sport kom ken ik hier de meeste mensen en weet ik wat ze hebben meege maakt. Maar ik vind het ook mooi om dit van bekende artiesten, muzikanten, zakenmensen of wat je ook bent te horen. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Dat ik als kind vrij en blij kon spelen op pleintjes, het grasveld en in de omgeving waar wij woonden. Toen wij op zoek gingen naar een plek om te wonen, kwamen we al snel uit in Plan Oost in Heiloo. Deze plek voelde meteen zoals ik het vroeger thuis had. Ik dacht meteen: hier wil ik mijn kinderen laten opgroeien. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Plan Oost. Ik kijk vanuit mijn raam naar de vijvers, wandel met mijn hondjes zo het bos in, hoor het geluid van spelende kinderen op het schoolplein. Alle ingrediënten voor een fijne leefomgeving. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Het liefst slaap ik 's nachts gewoon, maar familie, vrienden of vriendinnen in de problemen mogen mij altijd wakker maken. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Zorg dat je van jezelf houdt, dan kun je liefde aan anderen geven. En vanuit de sport weet ik dat je soms eerst twee stappen terug moet zetten om een aanloop te kunnen nemen voor de sprong naar een nieuw begin. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik heb deelgenomen aan de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta. Softbal was toen voor het eerst een olympische sport en wij, als klein land, kwalificeerden ons. Dit was de mooiste sporter- varing uit mijn hele carrière als topsporter. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Eerlijk gezegd zou ik het niet weten. Zoals ik onze burgemeester ken, vind ik het een zeer betrouwbaar, ontspannen, geïnteresseerd, enthousiast, inspirerend persoon. Je komt hem overal tegen in Heiloo. Dat geeft het gevoel dat hij er ook echt is voor het dorp en daar hou ik van. 10. De persoonlijke vraag van Iris Wimmers: "Je komt uit de sportwereld maar hebt alweer vele jaren een suc cesvol playmobil-bedrijfje in je garage. Wordt het niet eens tijd voor een echt winkelpand?" Daar heb ik over nagedacht en ik ben er ook mee bezig geweest, maar om alle andere dingen op te geven die ik ook leuk vind, zoals bijvoorbeeld sportlessen geven bij Heiloo Vitaal, om fulltime in een winkel te staan, dat houdt mij voorlopig tegen. Maar ik zeg nooit nooit. Ik geef de 10 vragen door aan Marco Strang. Mijn vraag is: "Hoe is jouw carrièreswitch tot stand gekomen en ben je er blij mee?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3