Tijdelijk parkeerverbod deel Vinkenbaan Workshops en cursussen voor vrijwilligers VIP "Alles voor de fietsstraat" Oproep 4 en 5 mei comité Bridgecursus op maandagavond bij Golfclub Heiloo V* UITKIJKPOST 20 FEBRUARI 2019 De man van Vught. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Golf Countryclub Heiloo gaat een bridgecur sus organiseren. De NBB- gediplomeerde bridgedocent Rob Lunsingh is bereid gevonden een beginnerscursus te geven op basis van deel 1 Westra. De cursus zal gehouden worden op de maan dagavonden en start half maart. Als u mee wilt doen, kunt u zich aanmelden op onderstaand e-mailadres van Rob Lunsingh. Ook voor allerlei vragen over de cursus kunt u bij hem op hetzelf de e-mailadres terecht, bijvoor beeld omdat u een of meer lessen verhinderd bent i.v.m. vakantie. Startdatum: maandag 11 maart om 19.00 uur. Duur: 14 weken. Kosten: 75,- per persoon, betaling vooraf aan docent. Leermiddelen: tegen inkoopprijs verkrijgbaar bij docent. Meer info? rhp.lunsingh@chello.nl. HEILOO - Op een deel van de Vinkenbaan is tijdelijk een par keerverbod ingesteld. Ter com pensatie is langparkeren op een deel van het parkeerterrein langs de Willibrordusweg moge lijk gemaakt. Kennemer Wonen en Gemeente Heiloo werken samen aan een woningbouwplan. Er worden 15 sociale huurwoningen (kleine een gezinswoningen) gebouwd: 10 woningen op het terrein van de voormalige Noordergeestkerk en 5 woningen op de parkeerplaats ernaast. De werkzaamheden voor de bouw zijn deze maand gestart. De woningen worden eind 2019 opgeleverd. Parkeerverbod Om een veilige bouwroute naar het terrein van de voormalige Noordergeestkerk te garanderen, geldt een tijdelijk parkeerverbod op een deel van de Vinkenbaan. Het parkeerverbod geldt vanaf de Holleweg tot en met het Vinkenpad. Het verbod is van kracht van maan dag tot en met vrijdag tussen 7.00 en 16.00 uur. Uitbreiding langparkeren Om de parkeerdruk in de wijk rondom de Noordergeestkerk te verlagen, is de blauwe zone op een deel van het parkeerterrein langs de Willibrordusweg opgeheven. Tot en met 1 oktober 2019 kan op dit deel van het parkeerterrein dus langer dan 2 uur geparkeerd worden. Dit staat op het parkeerterrein aangege ven met borden. Bron: Gemeente Heiloo HEILOO - Dit voorjaar orga niseert het Vrijwilligers Informatie Punt weer een aan tal inspirerende cursussen en workshops voor vrijwilligers. Hieronder een deel van het aan bod in Heiloo, maar er is nog veel meer. Neem een kijkje op www.vrijwilligersacademiebuch. nl. Hoe ga je om met dementie? Dinsdag 2 april 19.30 - 21.30 uur in de Bibliotheek Heiloo. Kosten: geen, opgeven is noodzakelijk. Dementie wordt volksziekte num mer 1, iedereen heeft of krijgt er op de een of andere manier mee te maken. Dagelijks hoor je erover in de media. Veel vrijwilligers hebben daarom vragen over dementie. Wat kun je doen met signalen? Hoe kun je omgaan met mensen die geheu genproblemen of dementie hebben? Deze en andere vragen komen aan de orde tijdens deze kosteloze bij eenkomst onder leiding van Adri Steenhoek van Alzheimer Noord- Kennemerland en met medewerking van Pascalle de Graauw-Schmitz (werkzaam als casemanager). Workshop vloggen Zaterdagmiddag 30 maart en 13 april in de Bibliotheek Heiloo. Kosten: geen, opgeven is noodzakelijk. Hoe breng je de vereniging/orga nisatie waar je actief bent in beeld en welke activiteiten zijn daarvoor geschikt? Om professioneel ogende vlogs te maken heb je tegenwoor dig geen grote filmstudio's meer nodig. Met je iPad of iPhone heb je een complete filmstudio in handen. Je kunt ermee filmen, bewerken en afspelen. Naast het technische gedeelte is het belangrijk om een duidelijk stramien te hebben waar bij je gebruikmaakt van je eigen per soonlijkheid. De workshop bestaat uit twee bijeenkomsten en wordt georganiseerd i.s.m. Bibliotheek Heiloo. Opgeven kan via www. vrijwilligersacademiebuch.nl of bezoek ons op het Vrijwilligers Informatie Punt in de bibliotheek, Westerweg 250 Heiloo op: dinsdag 10.00 - 16.00 uur, woensdag 10.00 - 13.00 uur, donderdag 13.00 - 16.00 uur en vrijdag 10.00 - 13.00 uur. HEILOO - De herinrichting van de Hoogeweg, Groeneweg en de Krommelaan is in volle gang. De Groeneweg en een deel van de Hoogeweg worden fietsstraten. Het andere deel van de Hoogeweg en de Krommelaan krijgen een woon- straatinrichting. Tegelijk met deze werkzaamheden wordt ook de riole ring vervangen. De Hoogeweg is een belang rijke schakel in de fietsroute voor scholieren van en naar Castricum. Voor een goede en veilige school- route worden de Hoogeweg en Groeneweg daarom als fietsstraat ingericht. De fietsstraat begint bij de aansluiting van de Hoogeweg met de Zevenhuizerlaan en buigt af bij de Groeneweg. Via de Groeneweg loopt de fietsstraat door tot over de spoorwegonderdoorgang. Het ver volg van de fietsstraat na de tunnel wordt bepaald als de inrichting van ontwikkellocatie Zandzoom bekend is. Tot die tijd maken de fietsers van en naar Castricum nog gebruik van de Hoogeweg. Voor omwonenden is het wel even doorbijten, maar zoals een van hen zegt: "Het is best een slagveld, maar we hebben het over voor een mooie fietsstraat". Op de website van de gemeente vindt u actuele informatie. HEILOO - De kinderen van Forte BSO 7+ gaan na alle regen heer lijk naar buiten! In het bos met takken een hut bouwen, spelen met elkaar en ondertussen genieten van het lentezonnetje, de passerende paarden en kwetterende vogels. Kom maar op lente! Aangeleverde foto De Groeneweg en een deel van de Hoogeweg worden fiets- straten. Foto: Wendy Boereboom-Tervoort HEILOO - Ieder jaar wordt er een dodenherdenking in Heiloo georganiseerd. Deze start met een kerkdienst, daarna begint de stille tocht, gevolgd door twee minuten stilte bij de Man van Vught. Met het 4 en 5 mei comité wil de gemeente de 4 meiherdenking uit breiden en combineren met een invulling voor 5 mei. Dit kan de gemeente niet alleen, daarom wil de gemeente graag een 4 en 5 mei comité oprichten. Dit comité is dan elk jaar verantwoordelijk voor het bedenken en uitvoeren van het pro gramma voor deze twee dagen. De gemeente wil hier voor 2019 al mee starten, zodat er een basis ligt voor 2020 als 75 jaar vrijheid wordt gevierd. De verwachting is dat er dit jaar maximaal vier keer twee uur bij elkaar wordt gekomen (feb-mrt-apr) voor de voorbereiding en dat je op 4 en/of 5 mei beschikbaar bent. Voor het jaar 2020 is een natio naal programma opgesteld door de VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten). Het programma start in augustus 2019 en eindigt in okto ber 2020. Op 5 mei 2020 worden o.a. de vrijheidsmaaltijden georgani seerd met de wens dat die uitgroei en tot een jaarlijkse traditie. Meer informatie over dit programma kunt u vinden op de website 4en5mei.nl. Wil je graag meedenken en helpen met het organiseren van 4 en 5 mei in Heiloo? Meld je dan nu aan! Dat kan door je NAW-gegevens vóór 1 maart te sturen naar: anoukkraak- man@debuch.nl o.v.v. 4 en 5 mei comité.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 6