aar gaan Seej w van€775, Heiloo Bij online boeking een >unch cadeau bij restaurant De Kamer! [Liesbeth: "Mensen willen graag naar een wat andere, kleinschali ger bestemming. Bijvoorbeeld een stad anders-dan-anders, maar ook kleinere accommodaties, boutique hotels of kleinschalige apparte mentencomplexen. Ook qua ver trekplaats, als we het hebben over vliegvakanties, zie ik dat mensen liever willen vertrekken vanaf klei nere luchthavens zoals Rotterdam, Eindhoven, Maastricht of Gronin gen. De mensen willen nu meer de vakantie echt beleven en dat gaat meestal beter als je dat doet vanuit meer rust en overzicht." ESRA BERGER-VAN HEMERT Reisadviseur uit Heiloo 06-44708937 esra@thetravelclub.nl www.thetravelclubheiloo.nl l/okfUifoléieixk Het is een veelvoorkomende vraag rond een vakantieperiode: Waar gaan jullie deze vakantie naartoe? De antwoorden zijn uiteenlopend. Of toch niet? Uit het doorlopende onderzoek van reistrendwatcher Tessa aan de Stegge blijkt dat 'we' in 2019 vaker kiezen voor een bewuste invulling van onze vakantie. Of inwoners van Heiloo in het plaatje van deze reistrends passen, leggen we voor aan twee zelfstandig reisadviseurs in Heiloo: Liesbeth van Zelst-Oud (Travel Counsellors) en Esra Berger-van Hemert (The Travel Club). Trend: in 2019 gaan we op detourvakantie volgens Aan de Stegge, een reactie op over- toerisme door Nederlanders die de massa willen ontwijken. Als alternatief voor highlights zoeken we second best plekken die we wél voor onszelf heb ben. Deze trend zorgt voor een unieke vakantie en tegelijker tijd blijft de lokale cultuur en natuur behouden. Esra: "Ik kan zelf meepraten over de detourvakantie. Afgelopen december ben ik met mijn gezin met twee jonge kinderen met een camper door Zuid-Afrika getrok ken. Een bewuste keus om zo echt met locals in contact te kunnen komen. Natuurlijk heb ik van tevo ren veel voor deze 'out of the box' reis geregeld en het levert echt een andere ervaring op dan een georga niseerde (groeps)reis." Trend: de 'doe goed, voel goed reis'. Tijdens een reis iets terugdoen om de vervuilende effecten van reizen te compen seren, zoals beach clean up. Liesbeth: "Persoonlijk merk ik dit niet echt bij mijn klanten. De meeste mensen willen toch gewoon op vakantie met auto, (veer-)boot of vliegtuig. Ze betalen wel allemaal voor de CO2-toeslag wanneer deze wordt gevraagd bij touroperators." Esra: J"Ik merk wel dat mijn klanten behoefte hebben aan meaningful reizen. Zo boek ik al enkele jaren voor een steeds groter wordende groep Heilooërs een reis naar Kenia. Zij verblijven wel in een luxer hotel en genieten halve dagen van het zwembad of een excursie, maar zij steken de andere helft van de dag de handen uit de mouwen en helpen bijvoorbeeld bij het bouwen van een school. De groep gaat ieder jaar naar hetzelf de dorp terug om een project aan te pakken én neemt extra bagage mee (zoals kleding, kinderwagen etc.) om de Kenianen te helpen. Wat ik ook merk is dat klanten wel iets voor het milieu terug willen doen en erover nadenken, maar wél willen blijven reizen. Zij gaan bijvoorbeeld - als de prijs en reismogelijkheden reëel zijn - liever met de trein op reis. Goed nieuws, want de Thalys stopt deze zomer weer bij Disney land Parijs voor de deur." Trend: met gelijkgestemden een bijzondere reis maken zit in de lift, volgens trendwatcher Tessa. Liesbeth: "Mensen vinden het erg leuk om een jubileum met hun fa milie of vrienden op een bijzondere manier te vieren en dan samen een reis te boeken. Daarnaast is er een grotere vraag naar themareizen, zo als wijnreizen, yoga-, mindfulness- of detoxreizen of juist sportieve en actieve reizen." Esra: "Ik boek voor klanten regelmatig generatiereizen, dus met (klein)kinderen, naar luxe huizen. Vooral de Spaanse costa's zijn populair. Ik merk ook dat men graag luxe op de camping heeft, dus glamping én naar Blue Cruise zeilen in Turkije heb ik regelmatig vraag." Trend: microavontuur, oftewel korte vakanties en reiservarin gen. Een korte roadtrip of cam pingtrip in eigen land of net over de grens, een nachtje weg in een luxehotel of tiny house, sterrenkijken in je eigen tuin of een meerdaags festival. Liesbeth: "In mijn klantenkring merk ik dat mensen liefst ook de mei- en herfstvakantie willen benutten, naast de 'standaard' zomervakantie. De Canarische eilanden blijven in trek, maar ook bestemmingen als Griekse eilan den, Andalusië en Portugal zijn populair. Niet te ver vliegen, maar wel lekker weer en er is veel te zien qua natuur en/of cultuur. Ook stedentrips naar minder bekende steden, zoals Krakau, Riga, Valen cia, Sevilla of Split." "Veel klanten willen niet meer een all-inclusive hotel, maar bepalen ter plaatse waar zij gaan eten. F excursies worden lang niet altijd meer van tevoren uitgestippeld door grote tour operators, maar juist lokaal geboekt. Ik werk dan samen met lokale agenten die kennis hebben van het gebied en de écht leuke plekjes weten te vinden. Klanten komen hier door op verrassende plekken, tussen de lokale bevolking en cultuur. Leuker, en het is belangrijk om de lokale bevol king te steunen. Daarnaast merk ik dat korte stedentrips naar 'andere bestemmingen' populair zijn, denk aan Helsinki, Riga, Leipzig, Thes saloniki, Malaga." Welke reistip geef jij de in woners van Heiloo graag voor komende zomer? Liesbeth: "Mijn tips voor deze zomer: wacht niet te lang met boeken, zeker niet als je op zoek bent naar een camping! Kroatië is in trek en ook een heel fijn vakan tieland." "Reis eens naar het minder bekende Italië en bezoek de regio Calabrië. Hier vindt men een écht authentiek stukje Italië! Dat is mijn ultieme tip voor de zomervakantie. Daarnaast heb ik veel ervaring in het boeken van camperreizen door Amerika en Canada." Liesbeth van Zelst-Oud. Foto: aangeleverd Dan nog in het kort: Wat is de meerwaarde van een zelfstan dig reisadviseur (zra)? De grootste meerwaarde van een zelfstandig reisadviseur is het persoonlijke aspect. Desgewenst komen Esra en Liesbeth bij de klant thuis om de reiswensen door te nemen. Mede door het thuis- bezoek (reisbescheiden worden doorgaans ook thuis gebracht) is het algemene beeld over de klant completer en de reis nog persoon lijker af te stemmen. Tekst: Marije Smit i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 8