Met Heiloo voor Elkaar klimmen naar de top Het vroege voorjaar langs de binnenduinrand Concert Noordhollands Jeugdorkest 12 INGEZONDEN MEDEDELING Valentijnstaart voor Stichting Trefpunt Lifs interieuradvies styling Compleet interieurontwerp! UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2019 HEILOO - Vrijwilligers van Heiloo voor Elkaar ondersteu nen vluchtelingjongeren bij hun huiswerk. De ouders van deze jongeren kunnen die ondersteu ning vaak niet bieden. Van dins dagmiddag tot en met vrijdag middag staat Heiloo voor Elkaar klaar voor deze huiswerkhulp. De jongens en meisjes willen op hun school de top bereiken. Heiloo voor Elkaar geeft hen daarbij een extra zetje in de rug. In de vakanties is deze hulp niet nodig en wordt er een uitje verzorgd. Afgelopen vrijdag stonden 11 jongeren bij de bibliotheek te pope len. Het uitje naar het Klimcentrum in Alkmaar was aanlokkelijk. Met enkele begeleiders fietsten ze naar de hal. Daar kregen ze een duide lijke uitleg over klimmen en borgen. Binnen de kortste keren was Ali Reza al in de nok. De anderen volg den snel. Andere lastige klimmuren boden nog meer uitdaging. "Wij zijn mannen, dus dat doen we!" riep Ahmed. Dat bleek een lastig karwei. De tijd was om, dus helemaal naar boven hoefde niet. Na de klimhal ging de groep naar Eethuis Bodrum. De lunch was er heerlijk. Zo werd dit klimuitje letter lijk en figuurlijk een hoogtepunt van hun vakantie. Heiloo voor Elkaar verzorgt de begeleiding en uitjes voor deze jongeren dankzij de bibli otheek en sponsoren. Opdrachtgevers De opdrachtgevers van Lifs zijn heel divers, van jonge gezinnen tot bedrij ven. De opdrachtgevers wonen niet alleen in bestaande huizen. Ook de inrichting bij nieuwbouw begeleidt Lifs. Een proces van soms wel twee jaar. "Het leuke aan ons werk is om te kijken naar de persoonlijke wensen van de klanten en ze dan op weg te helpen om van hun huis echt een 'thuis' te maken. Mensen lopen zelf vaak vast omdat er veel komt kijken bij het indelen van een huis. Het is fijn om een stappenplan te hebben." En het allerleukste is om het eindresultaat te bewonderen. Het blijft iedere keer weer fantastisch om een ontwerp tot leven te zien komen! Vrijblijvende afspraak Het eerste gesprek is altijd vrijblijvend. Mensen kunnen kiezen wat voor advies het beste bij ze past. Maar om een goed advies te kunnen geven gaan we altijd bij de opdrachtgevers langs om zo een idee te krijgen hoe het huis eruitziet, wat de lichtinval is en alles wat bij een goed advies komt kijken. Het maximale uit een ruimte halen, kijken naar zichtlijnen en vooral een goede tijdloze basis neerzetten, is waar we naar streven." Voor ontwerpen voor nieuwbouwwoningen spreken we ook vaak op het kan toor aan de Holleweg af. Ook benieuwd wat Lifs interieuradvies styling kan betekenen? Neem contact op voor een vrijblijvende afspraak! Met inspirerende groet, Stephanie, Lonneke en Maxime. Bezoekadres (alleen op afspraak): Holleweg 44, 1851 KH Heiloo; telefoon 06-11741499; website www.lifs.nl; e-mail stephanie@lifs.nl. HEILOO - D66 Heiloo deelt al jarenlang rond 14 februari een valentijnstaart uit aan vrijwilligers in ons dorp om hen te bedankten voor het vele werk dat zij verrichten. Dit jaar gaf Fons Hopman (fractievoorzitter) de taart aan een aantal vrij willigers van het Trefpunt. D66 Heiloo wenst het Trefpunt en de vrijwilligers heel veel succes met het organiseren van alle activiteiten! Op de foto: Pauline Wittebol, Robert Bosman en Fons Hopman. Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf 1 maart wordt het open duingebied in de Wimmenummerduinen afge sloten vanwege het broedsei- zoen. De maandelijkse IVN- natuurwandeling op zondag 3 maart zal zich daarom richten op de binnenduinrand. De grens tussen de duinen en het bollenland wordt gevolgd. Heel verschillende landschappen, waar PWN als beheerder nog wat meer variatie in heeft aangebracht. Ook wordt er gezocht naar tekenen dat het echt lente wordt: sneeuwklok jes en misschien ook speenkruid. De knoppen aan de bomen en strui- ken zijn al wat gezwollen. Je hoort steeds meer zangvogels en mis schien zijn er spechten die roffelen op een dode tak. De wandeling begint om 11.00 uur bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef en duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN (bijvoorbeeld bij de auto maat aan de Woudweg of via www. pwn.nl). Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar hanneke@ivnnkl.nl of bellen: 072-5337601. Foto: Paul ten Have HEILOO - Vanuit een kantoor op de Holleweg in Heiloo adviseert het team van Lifs interieuradvies styling bij het (her)inrichten van een huis of bedrijf. Lifs kan helpen bij het maken van een nieuwe indeling, advies geven bij een verbouwing of het (re)stylen van een huis. Ook voor een 3D-tekening en een maatwerkontwerp is Lifs interieuradvies styling het juiste adres. Trends Lifs bezoekt regelmatig beurzen en is op de hoogte van de laatste ontwik kelingen op het gebied van vloeren, meubels en styling. De projecten van Lifs staan in woonmagazines vermeld, zoals Stijlvol Wonen. Daarnaast worden de projecten vermeld op www.theartofliving.nl waarbij Lifs een van de interieurontwerpers is. Met meer dan 1 miljoen bezoekers per maand wordt de Pinterestpagina van Lifs goed bekeken en op deze manier inspireren we dagelijks een hoop mensen. HEILOO - Op zaterdagavond 9 maart om 20.15 uur is het Noordhollands Jeugdorkest (NHJO) weer te gast in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 in Heiloo. Het orkest telt rond de 100 leden tussen 13 en 25 jaar en wordt op inspirerende wijze geleid door diri gent Bas Pollard, met ondersteuning van een aantal professionele musici die de rol van repetitor vervullen. De leden doen auditie om tot het orkest toegelaten te worden. Vaak spelen ze al vanaf jonge leef tijd in jeugdorkesten, waarvan het Regionaal Jeugd Orkest Alkmaar (RJOA) de belangrijkste is voor het NHJO. De uitvoeringen zijn dan ook van een verrassend hoog niveau. Hoewel de orkestleden uit heel Noord-Holland afkomstig zijn, heeft het orkest een bijzondere band met Heiloo vanwege de maande lijkse repetities in de muziekschool. Buurtbewoners kunnen op deze repetitiezondagen genieten van een stroom jongelui die van het station naar de muziekschool lopen met diverse instrumenten, waarvan de contrabassen en celli het meest in het oog springen. Eens per maand repeteren de orkestleden in de muziekschool. Aangeleverde foto Op het programma van het con cert staan: de Ouverture Candide van Leonard Bernstein, het eerste deel van de zevende symfonie van Anton Bruckner en deel 1 en 2 van de orkestsuite Daphnis et Chloé van Maurice Ravel. Zaterdag 9 maart, 20.15 uur Ter Coulsterkerk Heiloo. Toegang: 15,- voor volwassenen en 10,- voor studenten/CJP/donateurs. Kinderen tot en met 12 jaar gra tis. Meer informatie vindt u op www.nhjo.nl. Het klimuitje was een waar hoogtepunt in de vakantie van de vluchtelingjongeren. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12