TREFPUNT AGENDA MetGezel: Ontmoetingen en plezier staan voorop /dV Hulp bij belasting aangifte: Koffie Cafe Workshop Paasstuk maken Klassieke muziek op de zondag 14 TREFPUNT HE/LOO Vrijwilligers informatie Punt Heiloo stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Westerweg 250 Heiloo (in de bibliotheek) Tel: 072 5320281 E-mail: info@vipheiloo.nl Website: www.vipheiloo.nl VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU?! INTERACTIEVE COMMUNICATIETRAINING creatieve doe middag uitstapjes met de trefpunt express Becoming Astrid in Vue Alkmaar, dinsdag 5 maart Lunch bij Restaurant Nr.7, donderdag 7 maart Amsterdam Look Out (vroegere Shell gebouw), dinsdag 12 maart Lunch bij 'Nautilus aan Zee' in Egmond aan Zee, donderdag 14 maart 'Huis van Hilde' in Castricum, dinsdag 19 maart Tijd voor Max, live opname bijwonen, donderdag 21 maart Dierenpark Hoenderdaell, dinsdag 26 mrt. Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.trefpuntheiloo.nl info@trefpuntheiloo.nl UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2019 Ook dit jaar staan onze deskundige vrijwilligers weer paraat voor leden van Trefpunt Diensten. De service is speciaal voor midden- en lagere inkomens. Ook wordt gekeken naar de zorg- en huurtoeslag. U betaalt 10 per persoon. Voor het lidmaatschap van Trefpunt Diensten en aanvragen van de belastinghulp kunt u bellen met onze receptie. SAMEN ETEN TUSSEN DE MIDDAG Elke woensdag kunt u in het Trefpunt om 12.30 uur de warme maaltijd gebruiken. Er wordt een lekkere maaltijd bereid door Catering Wesselius. Voor woensdag 6 maart kunt u weer kiezen uit 4 menu's. Opgeven uiterlijk vrijdag 1 maart 12.00 uur via het Trefpunt telefoon 5331297. CONTACTGROEP PARTNERVERLIES Op dinsdag 5 maart om 13.30 uur is er weer een bij eenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerver- lies in het Trefpunt. Het thema voor deze bijeenkomst is "Natuur". Welke betekenis heeft de natuur in jouw leven, geeft het je rust? En kom je tot jezelf? Voelt u zich aangesproken, we vinden het fijn als u komt. Entree is €5 incl. consumptie. Voor meer infor matie tel.5331297 of info@trefpuntheiloo.nl Bent u op zoek naar leuke activiteiten om samen met anderen te ondernemen, meld u dan aan bij MetGezel (ook bekend onder de oude naam Gezelschapsbank). MetGezel brengt mensen van 60 jaar en ouder met gelijke interesses met elkaar in contact. Deze interessegebieden zijn bijvoorbeeld: Sporten en bewegen (wandelen en fietsen) Uitgaan (film, theater of museum) Gezelligheidscontacten (koffie drinken, borrelen, winkelen, samen eten) Creatieve activiteiten Ontmoetingsochtend tijdens het Marktplein MetGezel Op 4 april van 10 tot 12 uur organiseert MetGezel een "marktplein" waar u onder andere kunt kennismaken met de verschillende wandel- en fietsgroepen van en voor leden. Er zijn verschillende afstanden en tempo's. Ook kunnen er nieuwe groepen samengesteld worden. Ontmoeten en plezier staan ook tijdens het Marktplein voorop. U kunt alvast met elkaar kennismaken op het gezellige marktterras. De entree is gratis. Nog geen lid? ook dan bent u welkom. Besluit u op dat moment lid te willen worden dan kunt u zich meteen aanmelden. Voor 17,50 per jaar wordt u op de hoogte gehouden van alle activiteiten van MetGezel. Wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met Claudia Spit (coördinator). Dit kan telefonisch (072) - 533 1297 of per e-mail claudia.spit@trefpuntheiloo.nl. Jonger dan 60 jaar en op zoek naar activiteiten Wilt u activiteiten ondernemen maar bent u jonger dan 60 jaar, ook dan kunnen wij u op weg helpen. Er zijn verschillende mogelijkheden in en buiten de regio. We vertellen u er graag meer over. OPENINGSTIJDEN: dinsdag 10.00-16.00 uur woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-13.00 uur Rondjes rijden in Heiloo en/of Egmond? Eenmaal in de twee weken een paar uurtjes rijden op de buurtbus kan iedereen! Fluiten? Voetbalvereniging HSV kan spelleiders gebruiken voor de jeugd. Enige kennis van de regels is handig, samen met een gezonde conditie uiteraard. Voor de bewoners van de Loet wordt er voor de bewoners 's woensdags om de week een activiteiten avond gehouden. Ben jij erbij voor de ondersteuning en gezelligheid? Enkele uurtjes per week de werkdruk van mantelzorgers verlichten? Word respijthulp met begeleiding van het Trefpunt. Staat bij jou 'het groen' hoog in het vaandel? Groei Bloei Midden-Kennemerland heeft een secretaris nodig. Laat jouw stem horen voor de tuinen van Nederland. Voor meer informatie, aanmelding, maar ook vele andere vacatures kun je terecht op: www.vipheiloo.nl! Marianne Schippers, een veelzijdige vrouw die nog lang niet klaar is met het werk dat ze doet. Ze kan geen speciale momenten noemen, maar vindt haar hele vrijwilligerscarrière speciaal. Misschien heb je haar wel eens gespot als vrijwillige chauffeur bij de Buurtbus of de Trefpunt Express. Haar verhaal? Lees het op www.vipheiloo.nl. Woensdag 27 maart 19:00 - 21:30 uur Locatie: 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo Kosten: geen, maar opgeven is noodzakelijk en kan via: www.vrijwilligersacademiebuch.nl Mensen verschillen van elkaar. Leuk zo'n divers universum, maar soms ook verdraaid lastig. Ieder mens is uniek vanwege achtergrond, overtuiging, kennis, ervaring, omgeving en interesses. In de workshop krijg je inzicht in je eigen temperament, de stijlen van een ander en handvatten om beter af te stemmen op de ander. In de a VRIJWILLICERSACADEMIE dagelijkse communicatie is niets goed of M J A Workshops en cursussen voor vrijwilligers en mantelzorgers fout. Wel kan het vaak effectiever en meer I in de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo toegesneden worden op de ander. Een keer in de veertien dagen is het Trefpunt op zondagmiddag geopend voor het Koffie Café. U kunt hier genieten van een kopje koffie (of glaasje wijn), de krant aan de ontmoetingstafel lezen of meedoen met een spelletje. Er is keuze uit heel veel spelletjes zoalskeezen, klaverjassen, rummikub, schaken, dammen etc. Het Café is in maart geopend op 3, 17 en 31 maart van 13.30 uur tot 16.30 uur. We gaan van oud servies een etagère maken die versierd wordt met paasbloemstukjes. Dit alles onder leiding van Fem Huisman. 22,50 per persoon, incl. materiaal en een kopje koffie/thee. Dinsdag 16 april van 19.00 tot 21.00 uur of woensdag 17 april van 14.00 tot 16.00 uur. Dit alles onder leiding van Fem Huisman. Samen met de bekende Heilooër Erik Nap en tientallen dorpsgenoten kunt ook u komen luisteren naar klassieke muziek op cd. Gevarieerde ochtenden, vol "zalfjes voor het oor", nostalgie en heerlijke koffie. Dus gezellig aanschuiven, luisteren en genieten op zondag 10 maart van 11.00 tot 12.30 uur. Entree is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. DAGTochT HET WouDA Gemaal Zondag 17 maart bezoeken we het Wouda gemaal in Lemmer, het grootste, nog werkende stoomgemaal ter wereld. Tijdens de winters van de 19e eeuw en het eerste gedeelte van de 20e eeuw stonden grote delen van Friesland onder water. We vertrekken om 10.30 uur vanaf het Trefpunt en zijn ca. 17.30 uur weer thuis. De deelnameprijs is 52 inclusief koffietafel met kroket en rondleiding. ETEN IN hET TREFpUNT Vrijdag 8 maart om 18.00 uur serveren we weer een heerlijk diner in het Trefpunt. Deze keer wordt het diner verzorgd door Chinees restaurant Kang Wah. Het menu: Chinese rijsttafel en ijs toe. Na afloop krijgt u een kopje koffie/thee aangeboden. Tevens is er een gratis verloting. Dit wordt vooral ook een heel gezellige avond. Deelnameprijs: 15,50. Reserveren tijdig via receptie Trefpunt telefoon 5331297. Op maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 kunt u in het Trefpunt gezellig met een groepje mensen creatief be zig zijn. Alles is mogelijk haken, breien, kaarten maken of bijvoorbeeld borduren. Vrouwen en mannen zijn van harte welkom. U neemt zelf uw eigen materialen mee. U kunt zich voor deze middagen per kwartaal o geven. Kosten 3,00 per keer, per kwartaal te voldoen. 2019 hET jAAR VAN REMbRANDT Dinsdag 26 maart van 14:00 tot 16:00 uur is er in het Trefpunt een lezing ter inleiding op Rembrandt ten toonstellingen in het Rijksmuseum. Isolde Scholberg, cultuurhistorica, zal deze lezing verzorgen. Vrijdag 29 maart verzorgt Jan Timmerman van de Hol landse Academie een lezing over "Tolerantie in het land van Rembrandt" van 14:00 tot 16:00 uur. Wij zijn een land van tolerantie en zijn daar altijd trots op geweest. Met name in de tijd van Rembrandt was de Republiek een oase van gastvrijheid. In deze lezing gaat het om de strijd die wij in het verleden gevoerd hebben voor een meer tolerante maatschappij en wij kijken daarbij naar het werk van Rembrandt. Tevoren aanmelden bij het Trefpunt, telefoon 5331297. De entree voor beide lezingen bedraagt 10,00 per keer. Opgeven vooraf bij receptie Trefpunt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 14