Verkiezingen voor Provinciale Staten en voor waterschappen 20 maart Informatiebijeenkomst over het levenseinde Marian Daems en Cor Spil exposeren in Bibliotheek Heiloo Wie wil dat nou niet? Rodi zoekt bezorgers 22 - --Msei Sprookjesachtig mooi. L - Bioscoopbon - VVV-bon - Di Fiorentina ijsbollenkaart UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2019 HEILOO - Zo mooi is Heiloo in het donker. Het lijkt een sprook jesachtig tafereel, maar het is natuurlijk het gebouw van het Willibrordus Business Centrum aan de Kennemerstraatweg. René Dijkstra maakte deze foto, die de redactie graag met u deelt! Foto: René Dijkstra HEILOO - Woensdag 20 maart zijn de verkiezingen voor het bestuur van Provinciale Staten én die van het waterschap. Het is niet alleen belangrijk dat u stemt. Maar ook dat u weet waarvoor u stemt. Er zijn 12 provincies in Nederland; de provincie Noord-Holland is daar een van. De Provinciale Staten - het bestuur - beslissen over veel zaken in onze provincie. Bijvoorbeeld: waar woningen, wegen en natuur gebieden komen. Waar windmolens komen. Dat er bussen rijden tussen gemeenten en waar de bushaltes zijn. De provincie zorgt ook voor de provinciale wegen. En de pro vincie betaalt mee aan de regionale omroep en zorgt voor natuurge bieden. Ze maakt dijken hoger om overstromingen te voorkomen. Dit doet ze samen met het waterschap. Samen zorgen ze ook voor gezond zwemwater in meren en plassen. Provinciale Staten kiezen de Eerste Kamer Er is nog een belangrijke reden om te gaan stemmen: de gekozen Provinciale Statenleden uit het hele land stemmen op 27 mei de 75 leden van Eerste Kamer. De Eerste Kamer moet zijn goedkeuring geven aan wetten die de Tweede Kamer heeft goedgekeurd. Pas daarna kan de wet worden ingevoerd. Wat doet het waterschap? Nederland telt 21 waterschap pen. Zij hebben de zorg voor schoon oppervlakte-(buiten)water en heb ben de taak om ervoor te zorgen dat Nederland niet overstroomt. Waterschappen beslissen bijvoor beeld over hoe we overstromingen voorkomen, hoe rioolwater wordt schoongemaakt, hoe we water in meren en sloten schoon houden en hoe dijken stevig te houden. Op wie gaat u stemmen? Wat willen politieke partijen? Ga op zoek. Bekijk plannen van poli tieke partijen op bijvoorbeeld hun website, Facebook of Instagram. Stel vragen aan politieke partijen. Ze delen folders uit op straat. Soms zijn er ook - gratis - verkiezings bijeenkomsten in de buurt. Kijk of luister bijvoorbeeld naar een verkie zingsdebat waar politieke partijen vertellen welke plannen ze hebben. Praat met anderen Vraag aan familie, buren of ken nissen voor welke politieke partij zij kiezen. En voor welke partij niet. En waarom. Op wie gaat u stemmen? Aangeleverde foto HEILOO - De Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) organi seert op dinsdag 5 maart in Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo een informatieve bij eenkomst over keuzes rond het levenseinde. Belangstellenden zijn welkom tussen 13.30 en 18.00 uur. Veel mensen willen zélf regis seur zijn van hun eigen levenseinde. Maar daar moet je wel wat voor doen. Wie straks de regie in handen wil hebben, moet dat nu al regelen. Dat begint met een wilsverklaring. Op deze bijeenkomst legt de NVVE uit welke keuzes er zijn en welke acties ondernomen kunnen worden. Er is een informatiemarkt waar bezoekers terechtkunnen voor informatie over 'kraakheldere' wils verklaringen, over dementie en het zelfgekozen levenseinde, patiënten rechten, voltooid leven en wat de NVVE kan betekenen bij vragen of problemen rondom het levenseinde. Ook zijn er lezingen over levensein dethema's. Een 'stamtafel' is inge richt om met elkaar informatie uit te wisselen. De bijeenkomst is voor zowel leden als niet-leden van de NVVE toegankelijk. Datum: dinsdag 5 maart. Locatie: Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo, Kennemerstraatweg 424, 1851 PD Heiloo. Tijd: van 13.30 tot 18.00 uur. Toegang: gratis. Aanmelden: per mail naar regiobijeenkomst@nvve. nl of bellen naar 020 - 620 06 90. Meer informatie over deze bijeen komst is te vinden op www.nvve.nl/ agenda. ADVERTENTIE Rodi Media is dringend op zoek naar nieuwe bezorgers. Wil jij wel wat extra zakgeld verdienen en wat meer bewegen? Dan is dit jouw bijbaan, dus kom op maar! Onder de nieuwe bezorgers verloot Rodi maar liefst drie 'prijzen', namelijk een Ben jij al bezorger van Uitkijkpost en help jij ons aan een nieuwe bezor ger (die ook echt gaat starten), dan mogen jullie samen een pizza gaan eten bij New York Pizza. Dus bellen en aanmelden maar! Voor meer informatie of aanmelden bel je met Nancy Schoordijk van Rodi Media 0226-331020 06-40107820. HEILOO - Marian Daems en Cor Spil exposeren tot 1 april in Bibliotheek Heiloo. Marian Daems Het werk van Marian Daems (1966) staat bekend om de gebou wen, voertuigen, vaartuigen en men sen, opgebouwd uit platen klei. De huid van haar keramiek is niet glad, maar wordt bewerkt met verschil lende soorten klei en structuren. Dit zorgt voor de kenmerkende textuur. Marian wil bovendien dat de klei zichtbaar blijft: klei moet kunnen blijven ademen en niet verdwijnen onder een dikke laag glazuur. Zij haalt haar inspiratie uit het dagelijks leven en benadert dit vaak met een dosis humor. Achter de objecten zit altijd een verhaal of een gedachte. Toch geeft Marian haar werk geen titels: haar ervaring is namelijk dat iedereen weer wat anders ziet in haar werk. Marian vervaardigt sinds 1990 keramieken beelden. Na haar eer ste keramiekcursus volgde zij de keramische vakopleiding aan de SBB in Gouda en met de opgedane technieken, kennis en ervaring experimenteerde en ontwikkelde zij zich steeds verder in de keramiek. Sinds 2006 is ze aangesloten bij de Nederlandse Vakgroep Keramisten (NVK) en zij heeft haar eigen kera- miekatelier in Hoorn. Cor Spil Cor Spil is een geboren en geto gen Castricummer. Sinds zijn jeugd is hij al bezig met tekenen. Hij volgde in 1989 een cursus etsen bij Toonbeeld te Castricum, om ver volgens verder te gaan met aquarel leren, model- en portrettekenen en boetseren bij Perspectief. Hij laat zich vooral inspireren door de mens en de natuur om zich heen. Ook maakt hij portretten in opdracht. Zijn werk is realistisch, omdat hij in een schilderij graag wil zien wat het voorstelt; het is wat het is. De schilderijen die Spil maakt zijn op diverse tentoonstellingen te zien geweest. Meer info: www.corspil. exto.nl. Het werk van Marian Daems is opgebouwd uit platen klei. Aangeleverde foto Cor Spil laat zich inspireren door de mens en de natuur om zich heen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 22